Orçun Oran Kimdir? Biyografisi Vikipedi

Orçun Oran Alef dizisinde hayat verdiği Hilmi karakteri ile gündemimize gelen yeni nesil oyunculardan. Alef dizisinde sadece 2 bölümde oynamasına rağmen dikkat çekmeyi başaran Orçun Oran aktif olarak tiyatro ile ilgilenmektedir.

Orçun Oran Kimdir?

Orçun Oran 16 aralık 1990 Eskişehir doğumlu tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. 30 yaşında olan Orçun Oran Müjdat Gezen Konservatuvarı mezunudur. İlk olarak 2015 de Yapışık Kardeşler filmi ile oyunculuğa başlayan yakışıklı oyuncu Çarpışma dizisinde de Akif karakteri ile yer almıştır. Son dizisi ise Alef dizisi olmuştur.

orçun oran resimleri 2020

Orçun Oran Biyografisi

2007 senesinde Bahçeşehir Üniversitesi Sinema TV bölümünü kazanan 3 yılda eğitimine devam eden Orçun Oran tiyatro isteği daha ağır basınca okulu bırakmış ve 1 sene çocuk tiyatrosu yapmıştır.

Daha sonra konservatuvar sınavlarına hazırlanmak için o dönemde DOT tiyatrosunda yer alan Rıza Kocaoğlu ile tanışmış, ardından Gözde Kocaoğlu ve Rıza Kocaoğlu’ndan temel oyunculuk eğitimi almış ve Müjdat Gezen Konservatuvarını burslu olarak kazanmıştır.

Müjdat Gezen Konservatuvarında aldığı eğitim sırasında aynı  zamanda tiyatroya da devam eden Orçun Oran Sami Berat Marçalı’nın yönettiği ikinci kat ve B planı oyunda 3 kez yönetmen asistanı olarak görev almıştır.  2016 da mezun olduktan sonra ise Ayşe Emel Mesçi’nin yönettiği Kuvayi Milliye Destanı oyununda Nazım Hikmet’i canlandırmıştır. Kuvayi Milliye Destanı oyunu ile 20. Uluslararası İKSV tiyatro festivalinde yer almış ve büyük bir başarıya imza atmıştır.  2019 da ise Ümit Çırak’ın yönettiği Mazgal oyununda rol almıştır.

Orçun Oran Dizileri Vikipedi

Eğitimi sırasında bir çok reklam filminde oynayan Orçun Oran 2015 senesinde Yapışık Kardeşler filmi ile oyunculuk kariyerine başlamıştır. Orçun Oran’ın yer aldığı 2018 de yer aldığı ilk dizisi Çarpışma’da Kıvanç Tatlıtuğ ile çalışmış ve dizi de Akif karakterine hayat vermiştir.  Daha sonra Alef dizisinde Kenan İmirzalıoğlu ile  2020 mart ayında ise Çukur dizisinde Barış Arduç ile çalışmıştır. Orçun Oran Çukur’da Barış Arduç’un canlandırdığı Böke karakterinin esas adamı olarak dahil olmuştur. Çukur dizisi ile çok daha büyük kitlelerce tanınacak olan Orçun Oran hem oyunculu hemde yakışıklılığı ile izleyicinin dikkatini çekecektir.

Orçun Oran 2020 ocak ayında yayınlanan Alef dizisinde Hilmi karakteri ile yer alma başarısı göstermiştir. İlerleyen dönemlerde başarılı oyunculuğu ile Orçun Oran’ı çok daha ön planda olan rollerde de izleyebiliriz.

orçun oran biyografisi wikipedi

Orçun Oran Hobileri ve Özel Yetenekleri

Orçun Oran piyano, tactical shooting, binicilik dersleri almıştır; aynı zamanda fit bir vücuda sahip olan Orçun Oran düzenli spor yapmaktadır.

Orçun Oran Kaç Yaşında?

Orçun Oran 1990 doğumlu olduğu için 2020 yılı itibari ile 30 yaşının içindedir.