Özel Yağızoğlu Koleji Nerede? Tozlu Yaka Nerede Çekiliyor? Mahallesi Nere?

Fox Tv ekranlarında 27 Haziran pazartesi günü yayın hayatına başlayacak Tozlu Yaka setini sizler için ziyaret ettik ve sizlere Tozlu Yaka Nerede Çekiliyor? Tozlu Yaka Mahallesi Nerede? ve Özel Yağızoğlu Koleji Nerede? sorularınızın cevabını getirdik. Öncelikle Tozlu Yaka mahallesinin öğrencilerinin yeni başladıkları Özel Yağızoğlu Koleji Nerede? Gerçekte hangi okul size biraz bundan bahsedelim.2

Özel Yağızoğlu Koleji Nerede?

Tozlu Yaka dizisinin çekildiği okul İstanbul Özel Küçük Prens Lisesidir. Bu lise Fransız Saint-Joseph Lisesi Eğitim Vakfının okullarından biridir. Abdurrahman Gazi Mahallesi Ravza Caddesi No:2 Sancaktepe / İSTANBUL adresinde bulunan İstanbul Özel Küçük Prens Lisesinde okullar 17 mayıs itibari ile bittiği için Tozlu Yaka dizisi çekimlerine izin verilmiştir. Özel Yağızoğlu Koleji diye ifade edilmesinin sebebi ise setin çok fazla ziyaretçi akınına uğramasından korkulmasıdır. Gerçekte Özel Yağızoğlu Koleji isminde bir okul ise bulunmamaktadır.

Tozlu Yaka dizisi setini haftanın 5 günü yukarıda belirttiğimiz adreste bulunan Özel Küçük Prens Lisesine giderek izleyebilirsiniz. Tozlu Yaka dizisinin çekildiği bir başka okul yoktur. Tek okul Özel Küçük Prens Lisesidir.

Özel Yağızoğlu Koleji tozlu yaka dizisi setinde kullanılan okuldur.

Tozlu Yaka Nerede Çekiliyor?

Tozlu Yaka dizisinin mahalle çekimleri ile okul çekimleri aynı bölge de yapılmıyor.  Tozlu Yaka dizisi İstanbul Anadolu yakasında çekiliyor. İstanbul’un boğaz manzaralı mahallerinden olan Beykoz ve Beylerbeyi mahallerinde çekilmektedir.

Tozlu Yaka Mahallesi Nere?

Tozlu Yaka Mahallesi gerçekte İstanbul Beykoz da bulunmaktadır. Bilindiği üzere Beykoz daha önce başta Suskunlar, Umuda Kelepçe Vurulmaz Öyle Bir Geçer Zaman Ki ve Hatırla Sevgili dizileri ev sahipliği yapmıştı. Tozlu Yaka dizisinde ismi geçen Tozlu yaka mahallesi de İstanbul Beykoz’un metruk bölgelerinde ve Beykoz Kundura fabrikasına kurulan dizi platosunda çekiilmektedir. Gerçekte Tozlu Yaka Mahallesi adında İstanbul da bir mahalle bulunmamaktadır. Yine haftanın 6 günü bu bölgelerde Tozlu Yaka dizisi için set kurulmaktadır.

Tozlu Yaka Mahallesi İStanbul Beykoz bölgesindedir.

Tozlu Yaka oyuncu kadrosu ve tam liste karakter açıklamaları için tıkayınız Tozlu Yaka oyuncuları