Özlem Conker Payitaht Abdülhamid’den Neden Ayrıldı? Bidar Sultan

Payitaht Abdülhamid dizisinde değişen senaryo gereği ayrılıklar devam ediyor. Bu sezon son kez izleyicisi karşısına çıkacak olan Payitaht Abdülhamid dizisinde Abdülhamid’in sürgün dönemine geçilecek ve Abdülhamid’in sürgün döneminde ne yazık ki yanında eşi Bidar Sultan olmayacak; gerçek tarihte Bidar Sultan Abdulhamid’in sürgününde yanında değildi bu nedene de Payitaht Abdülhamid dizisinde de senaryo gereği Bidar Sultan olmayacak.

Özlem Conker Payitaht Abdülhamid’den Neden Ayrıldı?

13 Aralık 1918’de, Sultan Abdülhamid’in ölümünden sonra hayata veda eden Bidar Sultan bir daha Payitaht Abdülhamid dizisi senaryosunda yer almayacak. Özlem Conker’in Payitaht Abdülhamid dizisinden ayrılması tamamen senaryo gereği olacak. Gerçek tarihte 1909’da Abdülhamid tahttan indirildi ve Selanik’de sürgün edildi. Tek başına sürgün Selanik’e gönderilen Abdulhamid’in arkasından kimsenin Selanik’e gitmesine izin verilmedi.

Payitaht Abdülhamid dizisinde artık senaryo Abdulhamid’in Selanik’te geçireceği 9 yıllık Abdulhamid’in sürgünün anlatacağı için bir çok oyuncu ile birlikte Özlem Conker de Payitaht Abdülhamid dizisinden ayrılacak.

Payitaht Abdülhamid Bidar Sultan Ne Zaman Ölecek?

Payitaht Abdülhamid dizisinde Bidar Sultan senaryodan çıkarılsa da gerçek tarihte Bidar  Sultan Abdulhamid’den on ay sonra 1918’de ölecek. Payitaht bidar Sultan

 

Etiketler