Payitaht Abdülhamid Arif Kimdir? (Ekin Mert Daymaz)

Güncelleme 9 Haziran 2019Payitaht Abdülhamid dizisinden aldığımız bilgiye göre 3. sezonda Arif karakterine hayat veren ve büyük beğeni toplayan Ekin Mert Daymaz karakteri Arif’in hikayesinin bitmesi nedeniyle diziden ayrıldı. 

Türkiye’nin sevilen erkek başrol oyuncularını aynı dizide toplamaya devam eden Es Film şimdi de son olarak Ağlama Anne dizisinde rol alan yakışıklı oyuncu Ekin Mert Daymaz’ı kadrosuna kattı. Ekin Mert Daymaz Payitaht Abdülhamid dizisinin 8 mart cuma akşamı ekranlara gelecek 77. bölümünde Arif karakteri ile ekranlarımızda olacak.

Son dönemde kadrosuna Ahmet Celalettin Paşa karakteri ile Cem Uçan’ı, Ahmet Rıza Bey karakteri ile Yener Sezgin’i, Robina karakteri ile Ece İrtem’i ve Edward Jorris karakteri ile Serdar Deniz’i dahil eden başarılı yapım Ekin Mert Daymaz transferi ile zaten yüksek olan reytinglerini daha da yükseltmeyi hedefliyor.

Muhtemelen bu sezon sonunda final yaparak ekranlara veda edecek Payitaht Abdülhamid dizisi sezon başında Ağlama Anne dizisinde baş rolde yer alan ve dizinin tutmaması ile işsiz kalan Ekin Mert Daymaz içinde bulunmaz fırsat oldu.

Payitaht Abdülhamid dizisine yeni gelen ve diziden ayrılan oyuncu listesi için tıklayınız Yeni Gelen OyuncularPayitaht Abdülhamid Arif

Payitaht Abdülhamid Arif Kimdir?

Arif Abdulhamid’in güzel kızı Naime’ye aşık olacak genç ve yakışıklı bir adamdır. Her zaman hakkın ve haklının yanında olmak için ter dökmüş Arif çalışkan, zeki ve cesur bir adamdır. Arif’i yanına çekmek isteyen muhalif gruplar olmuş ancak Arif onlara karşı mesafesini korumuştur.Payitaht arif ve naime

Arif Naime’ye ilk gördüğü anda aşık olur ama Naime ona kendisine gerçek kimliğini açıklamadığı için aralarında yeşeren sevda, iki ayrı dünyanın insanları olmaları yüzünden solmaya mahkumdur. Arif zamanı geldiğinde Naime’nin gerçekte kim olduğunu öğrenecektir ama yine de pes etmeyecek aşkının arkasında duracaktır.Payitaht Abdülhamid 2019 oyuncuları arif

Arif karakteri Payitaht Abdülhamid dizisi senaryosuna renk katacak bir karakter olacak. Zengin bir esnaf olan Arif dizi yakışıklılığı ve becerisi ile hemen dikkat çekecektir.

Payitaht Abdülhamid Arif’in Amacı Ne?

Arif’in tek amacı vatan millet sevdasıdır. Devlet düşmanları ile aynı yerde oturmak bile istemez.

Ekin Mert Daymaz Kimdir?

Ekin Mert Daymaz 2 Aralık 1990’da Hollanda’nın Arnhem şehrinde dünyaya gelmiştir. Oyuncu ve mnaken olarak görev yapan Ekin Mert Daymaz 29 yaşındadır. Bi çok Hollandalı gibi Ekin Mert Daymaz da aslen Sivas’lıdır. Tescilli yakışıklı Ekin Mert Daymaz Best Model of Turkey yarışmasında 3. olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış ve sevilen bir manken olmuştur. İlk oyunculuk deneyimi ise Not Defteri dizisi ile olsa da dizi erken final yapınca Ekin Mert Daymaz’da kendini göstermekte yetersiz kalmıştır.Ekin Mert Daymaz Payitaht Abdulhamid Yeni Gelen Oyuncular

Bir yaz dizisi olan Çilek Kokusu kadrosunda Volkan karakterine hayat verince oyuncu olarak da çok sevilen Ekin Mert Daymaz daha sonra Hayat Sevince Güzel dizisinde de başrol olarek yer almıştır. 2017 ve 2018 Ekin Mert Daymaz için talihsizlikler yılı olmuştur. İlk talihsizlik 2017 de başrol olarak yer aldığı Kırlangıç Fırtınası dizisi ile olmuş; Şahin etkili bir karakter olsa da dizi bir kaç bölüm sonra final yapmıştı. Son olarak ise herkesin bildiği gibi reyting canavarına çok erken yenik düşen Ağlama Anne dizisi olmuştur.

Ekin Mert Daymaz 2019’a ise garanti bir dizi olan Payitaht Abdülhamid  ile girmeye karar vermiştir.