İkimizin Yerine Jagdiş Anandi‘yi Unutabilecek mi? 12 Mart 2018

Gauri Anandi‘nin sözlerini duyunca susup gider. Jagdiş odasına gelir ve saati için pil arar. Çekmecede Anandi‘nin resimlerini görür ve onunla geçirdiği zamanları hatırlar. Çabucak resimleri saklar ama yine de düşüncelidir. Gauri, mutfağa gelir ve Gehna’dan Jagdiş için süt ister. Gehna ona verir ve evlenmeden önce, Jagdiş’in tüm alışkanlıklarını bildiği için Gauri‘yi eleştirir. Gauri rahatsız olur. Gauri, Jagdiş’in odasına mutlu bir şekilde girer.

Anandi oradan geçerken Jagdiş onu görür ve utanır. Anandi üzgün. Bütün bunlardan habersiz olan Gauri, Jagdiş’e kapıyı kapatmasını söyler. Ama Jagdiş, Anandi’ye bakarak donakalır. Gauri sinirlenir ve kapıyı kendisi kapatır. Anandi üzülerek gider. Jagat ve Gauri romantizm yaşarken şarkı çalar. Bu arada Anandi Jagdiş ile geçmişini düşünerek yağmurda yürüyor. Dadisa odasında endişelidir.

Dadisa bir şemsiye ile çıkar ve Anandi’ye üşüteceksin diye bağırır. Onu içeri götürmeye çalışır. Gauri başını Jagdiş’in omzuna koyar ve sonunda muradımıza erdik vb. gibi konuşur. Bunca yıl sorun yaşadık ve üstesinden gelmeyi başardık der. Şimdi yolumuzda hiçbir şey yok der ve Jagdiş başını sallar. Gauri yüzünü eliyle kapatıp onu sevdiğini söyler. Gauri ona sarılırken Jagdiş biraz rahatsız. Gauri elini tutar ve Jagdiş hala düşüncelidir.

Bairon Sumitra’ya, Anandi’nin ona yakın birine ihtiyacı olduğunu ve ona gitmesini söyler. Bairon derin düşüncelere dalar. Dadisa Anandi’yi odasına getirir ve onunla ilgilenmeye çalışır. Dadisa, Sumitra’nın odaya geldiğini görür ve ona Anandi’ye iyi bakmasını tembihler. Sumitra Anandi’yi toparlar. Gauri, Jagdiş‘e, yıllarca kaderine küfrettiğini ve şimdi kaderini sevdiğini söyler. Jagdiş, onun yüzünde Anandi’yi görüyor. Sonra Anandi‘yle geçmişlerini hatırlar.kimizin Yerine anandi ve jagdiş

Gauri, bu kadar zamandır seninle konuşuyorum ama senin aklın başka bir yerde der. Ne olduğunu sorar. Jagdiş üzgün Gauri onu dinlemediğini fark eder. Anandi Sumitra’nın kucağında uyurken Sumitra saçını okşar. Jagdiş ve Gauri yatakta birbirlerinden uzak otururlar. Gauri, Jagdiş’e bu geceyi ilk defa yaşamadığı için, dolayısıyla Anandi ile yaşadığı geceyi hatırlaması gerektiğini söyler.

Öyleyse, Anandi’ye karşı hiçbir şey hissetmemen nasıl olabilir? Karı koca ilişkisi nasıl sevgisiz olabilir diye sorar. En azından karını düşünmesen bile onunla birlikte geçirdiğin zamanları düşünmen gerekir der. Jagdiş telaşlanır ve Gauri’ye bağırıp neden Anandi’nin ismini sohbete sokmaya devam ettiğini sorar. Niye Anandi’yi düşünmeliyim ki der ve odadan çıkıp öfkeyle duvara yumruk atar.

adisa onu fark eder ve planına inanır. Jagdiş sakinleşir ve odaya geri dönüp Gauri’nin yanında oturur. Davranışı için özür diler. Gauri, durumunu anladığını ve sorun olmadığını söyler. Sarılırlar ama ikisi de huzursuzdur. Dadisa derin düşüncelere dalar. Anandi’yi aileye nasıl kabul ettiğini, Anandi ve ailenin birbirleriyle etkileşime girdiği durumları hatırlar. Sonra son olayları düşünür ve Tanrı’nın herkes için bir planı olduğunu ve onu insanın anlamadığını söyler.

Dadisa salıncakta oturup eski zamanları hatırlar. Ertesi sabah, Anandi birine çay getirirken Jagdiş onunla çarpışır ve çay bardağı Anandi’nin elinden düşer. Anandi bozulur ama kararlılıkla kalkar, kırılan parçaları toplar ve geri döner. Bairon bütün bunları görüp kötü hisseder. Bairon odasında Anandi için büyük bir suçluluk ve acı çekerken Sumitra onu teselli eder.

Sumitra, Bairon’un küçük yaşta Jagdiş ve Anandi ile evlendirme hatasını kabul ettiğini ve düzeltmek için çok çalıştığını söyler. Bairon, Anandi’nin mutluluğunu ve haklarını geri getirmeliyim, Jagdiş ve Anandi evliliği benim suçum, Jagdiş ve Gauri’nin evliliği ise Jagdiş’in suçudur der. Anandi için adalet istiyor, bu yüzden Sumitra’dan Anandi‘ye hazırlanmasını bildirmesini ister. Anandi‘nin evlilikten dolayı yasal haklarını ona verecektir.

Sumitra Anandi‘ye hazırlanmasını söyler. Anandi nereye gideceklerini sorar ancak Sumitra ve Bairon onu geçiştirirler. Cipte Anandi yine aynı soruyu sorar. Bairon ona güvenip güvenmediğini sorar. Anandi, sorgulamadan onunla her yere gidebileceğini söyler. Bairon, bunu sadece senin mutluluğun yapıyorum der. Bir avukatın ofisine gelirler. Anandi avukatı görmesine şaşırır. Avukat Bairon’a davayı üstlendiğini bildirir.kimizin Yerine jagdiş ve anandi aşkı

Çocuk evliliğinin hala yasadışı olduğu doğrudur, ama çocuk evliliği mağdurlarının sarsılmaması için, devlet 2006’da bir yasa çıkardı. Yasaya göre, çocuklar büyüdükten sonra 2 yıl içinde çiftin hiçbir üyesi boşanma davası açmazsa, evlilik normal bir evliliğe dönüşüyor. Yani Jagdiş ve Anandi’nin evliliği normal evlilikler gibi yasaldır.

Anandi, Jagdiş’in yasal karısıdır. Jagdiş’in 2 nedenden dolayı suçlu olduğunu söyler. 1-cisi evli bir adam olarak iki kez evlendi. 2-cisi, de 1 evliliğini mahkemeden saklamak. 2-ci kez evlenmeden önce boşanması gerekir. Bunlar için cezalandırılabilir. Anandi ve Bairon şok olur.

İkimizin Yerine 186. Bölüm özetinin ilk kısmını okumak için tıklayınızİkimizin Yerine

İkimizin Yerine 186. Bölüm Fragmanı

 

 

İkimizin Yerine Jagdiş Anandi‘yi Unutabilecek mi? 12 Mart 2018 (1 Yorum)