Ramiz Mullamusa Kimdir? Gönül Dağı Aziz

Ramiz Mullamusa Trt 1’in sevilen dizisi Gönül Dağı’nda Aziz karakteri ile izleyici karşısına çıkacak. Ramiz Mullamusa Gönül Dağı dizisinde annesini yürütmek ve yürüyemeyen annesinin hayatını kolaylaştırmak için icatlar yapan Aziz isminde bir gence hayat verecek.

Gönül Dağı Aziz Kimdir?

Aziz 20’li yaşların başında oldukça zeki ve çalışkan bir çocuktur. Annesi ile Ege tarafına çalışmaya giden Aziz’in hayatı annesinin çıktığı incir ağacından düşmesi ile değişir. Aziz’in babası annesini bir çok doktora götürmüş fizik tedavi aldırmış ancak Aziz’in annesi bir türlü iyileşememiştir.

Aziz annesini yürütmek için çok çalışmış ama başaramamıştır. Bir adım makinası yapan Aziz yeterli desteği bulamayınca yaptığı icatı tamamlayamamıştır. Aziz televizyonda yakın köylerinde ki Taner ve mucitleri görünce onlardan annesi için yardım istemeye gelmiştir.

Ramiz Mullamusa Kimdir?

Serkan Yakın’ın kurduğu Sekoloji menajerliğin oyuncusu olan Ramiz Mullamusa 2 yıldır dizi ve filmlerde oyunculuk yapmaktadır.  İlk ekran deneyimini Beni Bırakma dizisinde yaşamıştır. Daha sonra Aşk 101 dizisinde inek bir öğrenciye hayat veren Ramiz Mullamusa en önemli ekran deneyimini ise Gönül Dağı dizisinde hayat verdiği Aziz karakteri ile yaşayacaktır. Ramiz Mullamusa  24.06.1999 doğumludur ve 22 yaşının içindedir.

Ramiz Mullamusa

Ramiz Mullamusa’nın instagram adresi ise @ramizmullamusa‘dır