Refika ile Öze Dönüş Sunucusu Refika Birgül Kimdir?

Refika ile Öze Dönüş çok yakında Fox Tv ekranlarında izleyicisi karşısında olacak. Ocak 2019’da başlaması beklenen Refika ile Öze Dönüş programının sunucusu ise mutfakların şefi Refika Birgül  olacak. Peki kimdir Refika Birgül?

Refika Birgül Refika ile Öze Dönüş programında sadece yemek yapmayacak aynı zamanda restoranlara gidecek ve ünlü restoranlarda masamıza gelen özel yemeklerin serüvenini de bizlerle buluşturacak. Refika Birgül daha önce Ntv ekranlarında da yemek programı yapmıştı. Refika’nın Mutfağı isimli internet sitesinin ve sosyal medya hesaplarının da sahibidir.

Refika Birgül Kimdir?

Refika Birgül 1980 da İstanbul’da dünyaya gelmiştir ve 40 yaşındadır. Refika Birgül Robert Kolej’i mezunudur. Daha sonra Koç Üniversitesinde Psikoloji eğitimi almıştır. Refika Birgül uzun yıllar eğitiminden sonra özel bir hastahene de genel müdür olarak görev yapmıştır. Refika Birgül’ün annesi Akdeniz’li babası ise Nevşehir’lidir. Bu nedenle de ailesinden kaynaklı hem Akdeniz hemde Anadolu mutfağına hakimdir. Güzel yemek yiyemeyince kendi yemeğini yapmaya karar verir. Tad duygusu çok gelişmiş bir insandır.

Refika Birgül 2015 de Ntv ekranlarında 10 dakikada verdiği lezzetli tarifler ile tanınmıştır. Refika Birgül’ün televizyon programı Hızlı Tarifler’dir. Refika Birgül bir çok yemek kitabına da imza atmıştır. 2010’da Refika’nın Mutfağında Pişen Kitaplar 2013’te Nar’lı Tarifler, Mart 2016’da Fissler ile Düdüklü’nün Sihirleri kitaplarını yazmıştır.

FOX International Channels Türkiye de 24Kitchen kanalında yemek programı yapmaktadır. Aslında Refika Birgül’ün Refika ile Öze Dönüş programı 24Kitchen  programındaRefika ile Öze Dönüş Sunucusu yayınlanan programların tekrarıdır.

Refika Birgül halen Hürriyet Cumartesi ekinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Etiketler

Refika ile Öze Dönüş Sunucusu Refika Birgül Kimdir? (3 Yorum)

  1. Lutfen Tozkoparan dizisi en kisa surede çiksin,Bu dizinin hayrani oldum.

  2. Refika hanımın biyografisinde 1990 doğumlu ve 38 yaşında diye belirtmişsiniz. Bu yazı tahminen 2018 yılında yazıldığını varsayar isek, ya 1990 doğumlu değil yada 38 yaşında değil! Muhtemelen yazım hatası ve 1980 doğumlu…