Rumi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (Açıklanmadı)

Fox Tv Rumi isimli bir dizi ile tarihi dizi furyasına katılmaya hazırlanıyor. Bilindiği üzere son dönemlerde neredeyse her kanalda bir tarihi dizi var. Trt 1 bu konu da en önde 3 tarihi dizi ile rekor kırdı. Diriliş Ertuğrul; Mehmetçik Kut-ul Amare ve Payitaht Abdulhamid.

Kanal D ise Vatanım Sensin ile beklenin üstüne çıkmayı başardı; Star Tv ise Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi ile gönülleri Fetih etmeye geliyor. Sıra ise Fox Tv’de. Fox Tv ana merkez olan Amerika’dan 20 milyon dolarlık bir ön bütçe ile Rumi dizisini çekme onayını aldı.

Bilindiği üzere Mevlana Celalettin Rumi Hazretleri sadece Müslümanlar tarafından değil dünya da barışı önemseyen tüm topluluklar tarafından söylemleri ile tanınan ve sevilen bir düşünür. Hatta Konya’ya en çok Japon turistlerin gelmesi son yıllarda bunun en önemli göstergesi; bu nedenle Fox Türkiye Rumi dizisini sadece Türkiye’de değil aynı anda bir çok ülkede yayına alması bekleniyor. Bu durumda da devasa bütçelerin konuşulması çok normalRumi dizisi

Rumi dizisinin hangi yapım şirketine verileceği şuanda belli olmasa da en önemli aday Tims Productions olacak gibi görünüyor; zira bu konuda en bilgili ve deneyimli firma Tims Productions.

Fox Tv senaryo konusunda da İngiliz senaryo yazarı ve yönetmeni Guy Ritchie ile anlaşmak üzere. Zira Fox Tv bu konuda risk almamak için senaryoyu sağlam bir isme emanet etmek istiyor.

Rumi Dizisi Oyuncu Kadrosu

Rumi dizisi için şuanda cast çalışmaları devam ediyor. Bakalım Fox Tv bu devasa bütçe ile hangi isimler ile anlaşacak.