Şahmaran Devam Edecek mi? Şahmaran 2. Sezon Çekilecek mi?

Netflix’in yeni dizisi Şahmaran ilk 8 bölümünde Türkiye’de beklenen izlenme oranlarına yaklaşsa da ne yazık ki dünya gündeminde beklenen etkiyi veremedi. Şahmaran dizisi için hayal kırıklığı denemese de başarılı bir dizi de denemiyor. Peki başrollerini Serenay Sarıkaya, Burak Deniz, Mert Ramazan Demir ve Mustafa Uğurlu’nun paylaştığı Şahmaran dizisinin 2. sezonu çekilecek mi? Şahmaran 9. bölüm ne zaman yayınlanacak? sorularınıza cevap verelim.

Şahmaran 2. Sezon Çekilecek mi?

Şahmaran 2. Sezon Çekilecek mi? Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği Şahmaran dizisinin 2. sezonu ne yazık ki şuan konuşulan konular arasında değil. Netflix yönetimi son dönemde Kulüp, Mezarlık Erşan Kuneri ve Pera Palas’ta Gece Yarısı gibi dizilerine 2. sezon onayı verse de Şahmaran’dan çok daha fazla izlenen Bir Başkadır, Yakamoz S245 ve Sıcak Kafa gibi bir çok projeye de 2. sezon onayını vermedi.

şahmaran 2. sezon çekilmeyecek 1. sezonda bitecek

Netflix sadece bir ulusa bir dile proje hazırlayan bir firma değil. Hazırladığı dizinin sadece orijinal dilinde değil bir çok dile çevrilmesini yine bir çok farklı ülkede ki izleyici kitlesinin de Netflix’in orijinal dizilerini izlemesini istiyor. Bu nedenle de Netflix’in yerli yapımlarının dünya listesine girmesi çok daha önemli. Bir dizi dünyadan ne kadar çok izlenme çekerse o kadar Netflix’in gözünde değerli oluyor. Şahmaran da tüm dünyada izlenmesi beklenen bir diziydi ancak etkisi Türkçe de sınırlı kaldı.

Şahmaran Devam Edecek mi?

Şahmaran Devam Edecek mi? sorusuna kesin cevap verelim. Şahmaran sadece 8 bölüm ve 1 sezon yayında olacak bir proje. Şuanda Şahmaran dizisinin devam etmesi yönünde hiç bir çalışma ve planlama yok. Zira Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz Mert Ramazan Demir ve Mustafa Uğurlu ile de Şahmaran dizisinin 2. sezonu için herhangi bir görüşme sağlanmadı. Zaten bu oyuncuların da bu yönde bir beklentisi yok. Şahmaran izleyicisi ise Şahmaran’ın 2. sezonun çekilmesini istiyor. Fakat Şahmaran’ın 2. sezonu için istekler sosyal medya tarafında da çok cılız.

blank

Şahmaran 9. Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak?

Şahmaran 9. Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak? sorusu için cevap Şahmaran 9. bölüm  hiç bir zaman yayınlanmayacak olacak. Eğer ilerleyen yıllarda Şahmaran dizisi dünyada bir şekilde popüler olur ve dünya Şahmaran’a ilgi gösterirse bu durumda Netflix’te Şahmaran’ın 2. sezonunu çekmek isteyebilir ancak; Şahmaran’da hikaye de neredeyse tamamlandı. Mesela Davut öldü; Şahsu ile Maran birleşti. Yani etkili bir Şahmaran 2. sezon hikayesinin yazılması da çok mümkün değil. Zaten Şahmaran’ın ilk sezonunda kötü senaryo nedeniyle eleştiri aldı.