Savaşçı Neden Final Yapıyor? Savaşçı Final Yapmasın Kampanyası Başladı

Savaşçı Neden Final Yapıyor? İşte bu sorunun cevabı belli oldu. Savaşçı dizisi düşük reytingleri ve güçlü rakipleri nedeniyle final yapıyor.

Savaşçı dizisi için alınan final kararı izleyicisini çok üzdü. Zaten 6 ay dizilerine geç kavuşan Savaşçı izleyicisi 9 bölüm süren dizilerine veda etmenin acısını yaşıyor. Bilindiği üzere Savaşçı dizisi mart 2021 de 6. sezonuna başlamış ancak 107. bölümde alınan düşük reytingler sonrası Savaşçı dizisi için final kararı verilmişti.

Savaşçı dizisi 12 haziran 2021 de ekranlara gelecek 109. bölümü ile final yaparak ekranlara veda edecek. Peki Savaşçı  dizisini finale götüren süreç nasıl işledi? Savaşçı neden final yapıyor?

Savaşçı Neden Final Yapıyor?

Savaşçı dizisi aslında izleyicisini memnun etmeyi başaran bir hikaye ile dönmüştü. Savaşı dizisinin erkek başrol oyuncusu Berk Oktay diziden ayrılmış olsa bile Savaşçı izleyicisi bu ayrılığı sineye çekmişti. Savaşçı’yı bitiren gün değişikliği oldu. Savaşçı dizisi pazardan cumartesine alınınca en büyük darbeyi aldı. Pazar akşamı güçlü rakipleri olmayan Savaşçı dizisi cumartesi akşamı Gönül Dağı ve Kardeşlerim gibi iki güçlü rakip ile karşılaştı.

Savaşçı dizisi cumartesine alınınca pazar akşamı sadık olarak Savaşçı dizisini izleyen Cumartesi de Gönül Dağı’nı izleyen izleyicilerde önemli bir ikilem arasında kaldı. İki dizileri de aynı güne gelen izleyicisi iki dizi arasında bir seçim yapmak zorunda kaldı ve Savaşçı dizisi reytingleri düştü.

Savaşçı Neden Final Yapıyor çünkü kardeşlerim dizisi yüksek reytingler aldı

Savaşçı Final Yapmasın Kampanyası Başladı

Savaşçı dizisi yapımcısı Limon Film Savaşçı dizisini bitirmek istemiyor. Pazar akşamları Kefaret dizisini yayınlayan Fox Tv de iyi sonuçlar almasa da yine de Kefaret dizisinden vazgeçmek istemiyor. İzleyici ise pazar akşamları Kefaret’i değil Savaşçı’yı izlemek istiyor. Bu nedenle de sosyal medyada #savaşçıfinalolmasın kampanyası başlattı.

Savaşçı dizisinin devam etmesi için yeterli destek bulunursa bu durumda Savaşçı dizisi 2021 2022 yeni sezonunda da kaldığı yerden devam edebilir ancak şuanda Savaşçı oyuncularına setin bittiği ve setten ayrılabilecekleri konusunda bilgi veridi. Savaşçı dizisinin bir kez daha küllerinden doğması zor gibi görünse de dizi dünyasında imkansız denen bir şey yoktur.