Şeref Sözü Nerede Çekiliyor? İzmir’in Neresinde? İşte Set Mekanları

Tolgahan Sayışman ve Leyla Lydia Tuğutlu’yu buluşturacak Şeref Sözü dizisi çekimleri için mekan bakan yapımcı Tims & B Yapım sonunda İzmir’de ve Kalem Adası’nda karar kıldı. Özellikle pandemi döneminde yapılacak çekimlerde izole bir ortam sağlayacak İzmir ulaşım açısından da Şeref Sözü oyuncularına büyük kolaylık sağlayacak. Hikayenin geçtiği topraklarda çekilmesinin en doğru karar olacağına karar veren yönetmen Cevdet Mercan Eda Tezcan yazdığı hikayenin çok sevileceğinden emin.

Şeref Sözü dizisinin yayın haklarını satın aldığı Show TV’den ödemesini alan Tims B Yapım İzmir’in şirin bir ilçesinde bir çok mekan kiraladı. Oyuncu kadrosunda Tolgahan Sayışman Leyla Lydia Tuğutlu’nun yanı sıra bir çok tanıdık isim bulunan Şeref Sözü dizisinde verdiği söz uğruna canını ortaya koyan bir gencin hikayesi anlatılacak.  Şeref Sözü Oyuncularıeref sözü seti izmir

Şeref Sözü Nerede Çekiliyor?

Şeref Sözü dizisi Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen İzmir’in Dikili ilçesinde ki Kalem Adası’nda çekilecek. İzmir merkez de de çekimleri yapılacak Şeref Sözü dizisinin ilk bölüm çekimleri de Mardin’de gerçekleşecek.

İzmir’in Dikili ilçesinde bulunan Kalem Adası Bademli Köyü yakınlarında bulunan bir doğa harikasıdır. Turkuaz renginde bir denize ve olağan üstü bir manzaraya sahip olan Kalem Adası tekneler ile ulaşım sağlanan küçük bir ada. Üzerinde otel de bulunan Kalem Adası İzmir’e 115 kilometre uzaklıkta.

Bir çok turist tarafından bilinmeyen bir doğa harikası olan Kalem Adası Şeref Sözü dizisi çekimlerinin ardından Dikili’nin en çok bilinen mekanlarından biri olacak. Bademli köyünden bilinen tekneler ile gidilen Kalem adası üzerinde sadece bir otel bulunmakta.

eref sözü çekimlerinin yapıldığı yer Kalem adası resimleri

Şeref Sözü İzmir’in Neresinde Çekilecek?

Şeref Sözü dizisinin İzmir’in Dikili İlçesinde bulunan küçük bir ada olan Kalem Adasına gerçekleşecek. Ayrıca çekimlerde İzmir’in güzel ilçeleri Foça, Gaziemir ve Çeşme de kullanılacak.

Şeref Sözü dizisi seti kurulduğunda set kurulan mekanları sizlere tek tek açıklayacağız. Daha önce İzmir’de çekilen diziler arasında ise Kalbim Ege’de Kaldı, Kavak Yelleri, Fatmagül’ün Suçu Ne, Gülizar, Benim Adım Gültepe ve Yeşil Deniz gibi diziler var. Dizi setinin İzmir’e kurulması her ne kadar dizinin izlenme oranlarını arttırıp tutmasına yardımcı olsa da 2019 da İzmir’de çekilen Sevgili Geçmiş dizisi ne yazık ki hüsran yaşamıştı.

 

Yorum yaz