Star TV ve NTV Haber Yayını Neden Ortak? Seda Öğretir Neden Ayrıldı?

Doğuş Medya grubunun medya organları olan Star Tv ve Ntv’yi de korona virüs vurdu. Korona virüsün ortaya çıkardığı ekonomik kriz sonrası Doğuş Medya gurubu %25’lik bir küçülmeye gidecek. %25’lik küçülme planı içerisinde Star TV ve NTV ana haber  yayınlarının ortak yapılması da var. Senkron olarak ortak yapılacak yayın sonrasında başta Ntv ana haber sunucusu Seda Öğretir olmak üzere bir çok haber muhabirinin de işten çıkarılması gündemde.

Star TV ve NTV Ana Haber  ortak yayınını ise hali hazırda Star Tv de ana haber bültenini sunan başarılı enkırwomen Nazlı Çelik sunacak.

Star TV ve NTV Ana Haber Neden Ortak Yayın Yapılıyor?

  • Pandemi dönemi haber bültenleri en çok izlenen yapımların başında gelse de ne yazık ki reklam veren olmayınca çok izlenen programın da bir değeri kalmıyor. Maliyeti açısından bakıldığında Ntv kanalının en maliyetli alanının ana haber olduğu görülüyor; ana haberin maliyeti ortadan kaldırıldığında NTV kendi kendini ekonomik olarak çevirebilen bir medya şirketi olacak.
  • Star Tv ve Ntv aynı görüşte insanların yönettiği iki kardeş şirket olduğu içinde iki kanal ana haber bültenleri arasında kayda değer bir farklılık, özgünlük ortaya konamıyor aynı haberler neredeyse aynı sunum ve içerik ile izleyici ile paylaşılıyordu; Bir çok Ntv Ana haber içeriği Star Tv’den zaten alınıyordu ve bu da izleyici tarafından bilinen  bir durumdu.
  • Ntv ana haber yeterince reyting alamadığı için yeteri kadar haber bülteni için bütçe ayrılamıyor bunun sonununda da farklı araştırma haberlere imza atılamıyordu.

tüm bu nedenler sonucunda yeni yayın döneminde artık Ntv ile Star Tv ana haberleri ortak verilecek. İzleyici ise bu durumu iki ana haberi de Nazlı Çelik sununca fark edecek ve ortak yayın yapıldığını anlayacak.

Seda Öğretir NTV Ana Haber’den Neden Ayrıldı?

Doğuş Medya grubun içinde bulunduğu ekonomik kriz Seda Öğretir gibi başarılı bir sunucuyu işsiz bıraktı. Maliyetleri düşürmek isteyen Doğuş Medya yöneticileri böyle bir karar almak zorunda kaldı. Seda Öğretir NTV Ana Haberden Neden Ayrıldı

Etiketler

Yorum yaz