The Taste Türkiye’den Şemsa Denizsel Neden Ayrıldı? Neden Yok? İşte Detaylar

The Taste Türkiye 2. sezonu ile Fox Tv ekranlarında eylül ayından itibaren izleyicisi karşısına çıkacak ve ezeli rakibi MasterChef Türkiye ile zorlu bir reyting savaşına girecek. 2019 yaz sezonunda 15 Mayıs 2019 Çarşamba günü başladığı yayın yolculuğuna 29 Temmuz Pazartesi günü 12. bölümü ile gerçekleştirdiği sezon finali ile kısa bir mola veren The Taste Türkiye yoluna yenilenen jüri kadrosu ve moderatorü ile devam edecek.

Bilindiği üzere The Taste Türkiye geçen sezon Ali Ronay, Şemsa Denizsel ve Rıfat İnce’nin jüri üyeliğinde ekranlara gelmişti; ancak Fox Tv ve The Taste Türkiye yapımcısı Provizyon medya programın reytinglerinden çok da memnun olamamıştı; ancak The Taste Türkiye’nin geleceğine güvenen Fox TV yeni değişiklikler karşılığı programın yeni sezonuna onay vermişti. İşte tahminimizce The Taste Türkiye’de Fox TV’nin istediği ilk değişiklik programın jüri kadrosunda olmuşThe Taste Türkiye Şemsa Denizsel neden yok

The Taste Türkiye’den Şemsa Denizsel Neden Ayrıldı?

Şemsa Denizsel çok iyi bir aşçı veya çok iyi bir anne olabilir; ama ne yazık ki iyi bir sunucu veya show ustası değil. Londra da Halkla İlişkiler eğitimi alan Şemsa Denizsel aldığı bu eğitimle doğru iletişimi öğrenmiş olabilir ancak The Taste Türkiye yarışması ile ekranlara çıkacaksanız sizden beklenen en önemli beceri “şovmen” olabilmek.

Her ne kadar The Taste Türkiye’de konu yemek yarışması ve aşçılık olsa da insanlar tamamen yapılan şovları izliyor. Sektörde bu duruma izlenilebilirlik deniyor; ne yazık ki Şemsa Denizsel izlenme zevki olan bir sunucu değil. Bu nedenle de yapımcı Provizyon medya ilk olarak Şemsa Denizsel’den vazgeçmiş olabilir. İlerleyen günlerde muhtemelen bu ayrılığın arka planı ortaya çıkacaktır; ancak gerçeğinde bundan çok farklı olduğunu düşünmüyoruz. Bilindiği kadarı ile Şemsa Denizsel’e şuanda önemli bir sunuculuk veya oyunculuk teklifi yok; eğer böyle bir teklif olsa da Şemsa Denizsel kendi isteği ile The Taste Türkiye’den ayrılmış olabilir desek. Tahminimizce The Taste Türkiye çalışmak istemediği ve biraz da değişiklik olması adına Şemsa Denizsel’den vazgeçmiş ve yerine Esen Hünal ve Hazer Armani ile anlaşmıştır.

Şemsa Denizsel Neden Yok?The Taste Türkiyeden Şemsa Denizsel Neden Ayrıldı

Yemek programlarının önemli bir dez avantajı da çok fazla dinamik bir içeriğin olmaması. İçerik dizilerde sürekli değişir; bu dinamik içerikte dizilerin 10 15 sezon gibi uzun dönemler yayında kalmasını sağlar. Provizyon Medya muhtemelen geçen sezon gelen tepkilere göre jiri de bir değişiklik yaptı ve programa yeni bir hava kattı ayrıca geçen sezon görülen bir eksiklikte programda bir moderatör olmamasıydı.  The Taste Türkiye Hazer Armani ile bu moderatör eksikliğini de gidermiş oldu. Geçen sezon MasterChef’in en önemli jüri üyesi bu sezon The Taste Türkiye’nin moderatörü olacak.

Tahminlerimize göre The Taste Türkiye’den Şemsa Denizsel’in başını yakan önemli konulardan biri de sosyal medyada Şemsa Denizsel’e yöneltilen yoğun eleştiriler ve Şemsa Denizsel’in yeteri kadar sosyal medyada sevgi ve destek görmemesi.

Peki Şemsa Denizsel’in yerine The Taste Türkiye’ye gelen Esen Hünal Kimdir? Kimdir?