Uyanış Büyük Selçuklu Zübeyde Hatun Kimdir? Yeni Baş Hatun Sezin Akbaşoğulları

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Sultan Melikşah’ın annesi Seferiye Hatun Terken Hatun’un oynadığı oyun ile yataklara düşmüş ve bir daha iyileşememişti. Seferiye Hatun’dan sonra baş hatunluğa Sultan Melikşah’ın eşi Terken Hatun gelmişti. Sultan Melikşah sonunda Terken Hatun’un oynadığı oyunları fark etti ve Terken Hatun’u devlet işlerine karıştığı gerekçesi ile görevden aldı. Terken Hatun’un görevden alınması ile yen baş hatunun kim olacağı da merak konusu olmuştu. Sultan Melikşah ise yeni baş hatunun çok güçlü bir kadın olacağını açıklamıştı.

Uyanış Büyük Selçuklu Yeni Baş Hatun Kimdir?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde yeni baş hatun Zübeyde hatun olacaktır. Zübeyde Hatun Sultan Melikşah’ın ilk eşidir. Daha önce Uyanış Büyük Selçuklu dizisine Berkyaruk karakteri ile İsmail Ege Şaşmaz  dahil olmuştu. İsmail Ege Şaşmaz’ın hayat verdiği Beryaruk’un annesi Zübeyde Hatun olarak da Sezin Akbaşoğulları Uyanış Büyük Selçuklu dizisine dahil olacak.

Uyanış Büyük Selçuklu Zübeyde Hatun Kimdir?

Çağrı Bey’in kızı olan Zübeyde Hatun bir bey kızıdır. Çağrı Bey Selçuklu hükümdarı Selçuk Bey’in torunu ve Alp Arslan’ın babasıdır. Oldukça güzel ve akıllı bir kadın olan Zübeyde Hatun Melikşah’ın sarayında Terken’a kan kusturdu. Zübeyde Hatun daha sonra Muhammed Tapar tarafından öldürtüldü.

Zübeyde Hatun oğlu Berkyaruk’un tahta geçmesi için sayısız oyun çevirecek ve sonunda da başarılı olacaktır.

Uyanış Büyük Selçuklu Zübeyde Hatun karakterine sezin akbaşoğulları hayat vermektedir.

Sezin Akbaşoğulları Kimdir?

Sezin Akbaşoğulları 1981 İzmir doğumludur ve 40 yaşının içindedir. Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu olan Sezin Akbaşoğulları son dönemde Cesur ve Güzel ve Ufak Tefek Cinayetler dizilerinde yer almıştır. Beyaz Gelincik dizisi ile tanınmaya başlayan usta tiyatrocu Sezin Akbaşoğulları 17. Altın Koza ödüllerinde en iyi kadın başrol oyuncusu ödülüne layık görülmüştür. Son olarak ekranlarda yer aldığı Ağlama Anne dizisi ile büyük başarısızlık yaşayan Sezin Akbaşoğulları Fi isimli internet dizisinde de ise başarılı olmuştur.

Sezin Akbaşoğulları 1.64 metre boyunda ve 54 kilo ağırlığındadır. 2018’den beri sevgilisi vardır. Sezin Akbasogullari uyanis buyukselcuklu