Uzak Şehrin Masalı Kars’ın Neresinde Çekiliyor?

12 eylül pazar akşamı Fox TV de izleyicisi karşısına çıkan Uzak Şehrin Masalı dizisi ilk bölümü ile izleyiciyi büyüledi. Sitemizi ziyaret eden izleyiciler Uzak Şehrin Masalı Kars’ın Neresinde  çekiliyor sorusunu soruyor. İşte cevabı. Kars’ın Selim ilçesi

Uzak Şehrin Masalı dizisi oyuncuları temmuz ayı başından itibaren Kars’a gelmeye başlamıştı. Türkiye’ni en doğusunda ise dizi çekimleri heyecanı ağustos ayında başlamıştı.

Uzak Şehrin Masalı Kars’ın Neresinde Çekiliyor?

Uzak Şehrin Masalı dizisi çekimleri Kars ilimizin Selim ilçesinde gerçekleştiriliyor. İlimize gelen Yapım ekibi Uzak Şehrin Masalı dizisi için Kars’ın en uygun bölgesinin Selim ilçesi olarak değerlendirdi. Kars’a oldukça yakın ve tarihi dokusu ile büyüleyen Selim ilçesi sakinleri Aslıhan Güner, Barış Kılıç, Timur Acar ve Begüm Birgören gibi ünlü isimleri ilçelerinde görmekten çok mutlu oldu.

1 aydır devam eden çekimlerde artık Aslıhan Güner, Barış Kılıç ve Timur Acar ve Begüm Birgören halkın içine karıştı ve bölgenin yerlisi oldu. Uzak Şehrin Masalı Kars’ın Neresinde sorusuna cevap vermeye devam ediyoruz.

Uzak Şehrin Masalı Kars'ın Neresinde Karsın selim ilçesinde

Uzak Şehrin Masalı Nerede Çekiliyor?

Uzak Şehrin Masalı dizisi seti aslında sadece Kars’ın Selim ilçesinde değil Kars’ın farklı bölgelerinde de gerçekleştiriliyor; setin merkezi Selim olsa da ağustos ayı sonunda Kars kalesine de Uzak Şehrin Masalı seti kuruldu.

Bir çok izleyici Uzak Şehrin Masalı dizisinin 1. bölümünde ki tren sahnesinin Kars merkez tren istasyonu olduğunu düşünse de bu istasyon Selim ilçesinin tren istasyonudur.

Uzak Şehrin Masalı Oyuncuları Nerede Kalıyor

Uzak Şehrin Masalı dizisi oyuncuları tek bir otelde kalmıyor. Rahatsız edilmesin diye Aslıhan Güner, Barış Kılıç, Timur Acar ve Begüm Birgören gibi ünlü oyuncuların kaldığı otel yapım ekibi tarafından açıklanması istenmedi ancak bir çok oyuncu Kars merkezde bulunan Sapran Deluxe Hotel otelde konaklıyor. Sapran Deluxe Hotel’in adresi ise Şehitler Mahallesi, Ahmet Arslan Caddesinde bulunuyor. Otelin lobisinde bir çok yan rol oyuncusunu görmeniz ve sohbet etmenizde mümkün. Uzak Şehrin Masalı Oyuncuları Nerede Kalıyor sapran deluxe hotelde

Uzak Şehrin Masalı Seti İstanbul’a Taşınacak mı?

Uzak Şehrin Masalı dizisi adı üstünde İstanbul’un değil Uzak Şehir yani Kars’ın masalı ancak oyuncular ailelerinden gerçekten çok uzakta bu kadar uzun bir süre ailelerinden ayrı kalmak istemiyorlar; Kars Harakani Havalimanı ise artık İstanbul’a daha fazla sefer yapıyor çünkü oyuncular vakit buldukça İstanbul’a uçuyor ve geri dönüyor.

Uzak Şehrin Masalı dizisinin çekimlerinin 2 ay içinde İstanbul’a alınacağı söyleniyor; tabi set ekibinden bu yönde bilgi alamadık ancak bir çok internet sitesinde bu tarz bilgiler yer alıyor; ancak bir çoğu da yalan oluyor. Diğer sitelerde yer alan bilgilere göre dizinin çekimleri Beykoz Kundura Fabrikası’nda kurulan platolarda gerçekleşecekmiş; ben şahsen Beykoz Kundura Fabrikası’na Kars’ta ki mekanların modelinin yapılacağına ihtimal vermiyor; muhtemelen set taşınırsa dizi de ki hikaye de Kars’tan İstanbul’a taşınacaktır. blank

Uzak Şehrin Masalı Demirkan Konağı Nerede? Affan’ın Evi Nerede?

Uzak Şehrin Masalı dizisinin çekimlerinin bir kısmının gerçekleştiği Affan Demirkan’ın konağı Kars Merkezde bulunmaktadır. Konak dizi çekimleri için 1 yılığına kiralanmış ve boşaltılmıştır. Konağın tam adresi Covid 19 tedbirleri nedeniyle izleyiciden gizleniyor.

Uzak Şehrin Masalı Setine Nasıl Gidilir

Uzak Şehrin Masalı dizi seti Kars’ın doğusuna doğru olan Selim ilçesindedir. Selim ilçesi Kars’a 40 km uzaklıktadır. Selim ilçesinde çekimlerin nerede yapıldığı sorulduğunda halkın zaten bir çoğu sette çalıştığı için gittiğiniz gün çekimin nerede olduğunu öğrenebilir oyuncular ile görüşme fırsatı yakalayabilirsiniz. Uzak Şehrin Masalı Kars’ın Neresinde çekiliyor sorusuna cevap verdik.

Uzak Şehrin Masalı dizisinin tüm oyuncuları ve karakater açıklamaları için tıklayınız Uzak Şehrin Masalı Oyuncuları