Vuslat Neden Final Yapıyor? İşte Finalin Gerçek Nedeni!

Vuslat dizisi için sonunda final kararı geldi. 7 Ocak 2019 Pazartesi günü yayın hayatına başlayan ve başladığı ilk günden beri kanalına zarar ettiren Vuslat dizisi için yolun sonu göründü. A23 Medya’nın yapımcılığını üstlendiği Vuslat dizisi 9 mart 2020 de final yaparak ekranlara veda edecek. Vuslat dizisinin senaryosunda ki kopukluklar nedeniyle final kararı alındığı da gelen bilgiler arasında.

Başrollerini Kadir Doğulu, Devrim Özkan, Baran Bölükbaşı ve Erdem Akakçe’nin paylaştığı Vuslat dizisinde hikayesi biten başrol oyuncusu Baran Bölükbaşı diziden ayrılmış ve dizinin de çok yakında final yapacağı yönünde bilgiler kulislerde yer almıştı ve beklenen final kararı gecikmeden geldi.

Vuslat Neden Final Yapıyor?

26 bölüm Vuslat dizisini yazan Betül Yağsağan kasım 2019 da Vuslat dizisine veda etmiş ve dizinin yeni bölüm senaryolarını ise 27. bölümden itibaren Aybars Bora Kahyaoğlu ve Selman Kılıçaslan yazmaya başlamıştı. Vuslat dizisinin ilk senaristi Betül Yağsağan diziyi devam ettiremeyeceğini ve senaryonun bitme noktasına geldiğini açıklamış olacak ki Betül Yağsağan ile yollar ayrıldı. A23 Medya yetkilileri yeni senaristler ile senaryoyu da ancak 44. bölüme kadar devam ettirebildi.

Vuslat Dizisinde Senaryo Bitme Noktasına Gelmişti

Vuslat dizisinin finalinde Aziz ve Feride’nin vuslata erecek; Aziz ise yaptığı harika bir planla Bülent ve Kerem’i bitirecek. Vuslat dizisini izleyenler bilirler en az son 30 bölümdür Kerem ile Aziz arasında ki savaş devam ediyor. Bu işin bu kadar uzaması izleyici için de artık çekilmez hale gelmişti. Bir çok izleyici ise diziyi Salih babanın sahnelerini çok sevdiği için izlemeye devam etmekteydi. Vuslat final resimleri

Vuslat dizisi çok garip ve sırlı bir dizi. Diziyi ilk bölümden itibaren dikkatle izleyen dikkatli ve zeki izleyiciler diziyi çok seviyor ve dizinin sırlarına hakim ancak diziyi ara ara izleyen bir çok izleyici de dizi de ki sırlar nedeniyle diziden hiç bir şey anlamıyor ve dizi ağır ve saçma geliyor.

Hikayesiyle ve verdiği güzel mesajlarla Vuslat Dizisi Devam Etmeyi Hak Ediyordu

Vuslat dizisini severek izleyen yaklaşık bir buçuk milyon izleyici diziden ciddi anlamda huzur buluyor. Bu durumu bilen TRT 1 yetkilileri de Vuslat dizisinden zarar etmesine rağmen dizinin devam etmesine onay verdi. Hatta eğer Vuslat dizisi internette devam edebilecek olsaydı TRT 1 Vuslat dizisinin ikinci sezonunu almayacaktı; ancak Vuslat dizisi maliyetleri internette devam etmeye el vermeyince yine TRT 1 Vuslat izleyicisini üzmemek ve iyi mesajlar veren bir dizinin devam etmesi için yeni sezon onayını vermişti.

Yaklaşık benzer maliyetleri olan Vuslat dizisinin her bölümünü yaklaşık 1.5 milyın izleyici izlerken yine Trt de yayınlanan Benim Adım Melek dizisini izle 4 milyon izleyici izlemekte; ancak TRT reklam gelirleri toplam gelirlerinin yarısını bile oluşturmayan bir devlet kanalı bu nedenle de reytinglerden daha çok dizilerin verdiği mesajlara odaklanıyor. Vuslat Neden bitiyor

Vuslat İzleyicisi Merak Etmesi Harika Bir Final Geliyor

Şuan için Vuslat dizisi final bölümü çekimleri gerçekleşmedi. Vuslatın final bölümünün şubat ayı sonunda çekilmesi bekleniyor; ancak bize gelen bilgilere göre Vuslat’ın son dört bölümünde bütün sırlar ortaya çıkacak ve izleyici de dizinin finalinden tatmin olacak.

Vuslat 44. Bölüm Final Fragmanı 9 Mart

Vuslat dizisi 9 mart 2020 final fragmanı şuanda yayınlanmadı; final fragmanı yayınlandığında sayfamıza eklenecektir.

 

Vuslat Neden Final Yapıyor? İşte Finalin Gerçek Nedeni! (6 Yorum)

  1. Bir dizinin bitmesi senaryosuna bağlıdır. Cahil misiniz nesiniz ya?hem bir karakter ayrıldığına yerine hemen biri bulunur!dediğim gibi bir dizinin süreci senaryonun uzunluğuna bağlı

  2. Evet ya bi cok sacma dizi devam ederken edepli ahlakla oynayan bir dizi final olurmu

  3. Final yapmasın ne seyretmeliyim yasak elma gibi dizilerimi böyle diziler devam ediyor ise daha ne olacak

  4. Diğer saçma sapan, gereksiz diziler final yapmayıp, bu harika diziye final kararı alınması çok saçma. İnsanlar alışmışlar entrikalarla,zina içerikli dizileri seyretmeye, böyle muhteşem bir yapımı algılayamıyorlar tabi. Çok yazık ya.