Yüzleşme Neden Final Yapıyor? İşte Erken Finalin Arkasında ki Gerekçe

Yüzleşme dizisi yapımcısından final açıklaması ve teşekkürYüzleşme dizisi yapımcısından final açıklaması

Güncelleme 20 Mart 2019 Yüzleşme dizisinden final fragmanı geldi. Bilindiği üzere 15 mart tarihinde Kanal D yaptığımız haberlere rağmen Yüzleşme dizisinin devam edeceğini açıklamıştı; ancak bize gelen haberler doğru çıktı ve Yüzleşme dizisi aldığı kötü reytingler sonrasında 4. bölümü ile yayından kaldırılmış oldu. 

Yüzleşme final bölümü ile 25 mart pazartesi günü ekranlara veda edecek. Yüzleşme dizisinin final kararı almasının tek nedeni ise her hafta düşen ve 1 reytinglere kadar inen vahim tablo. yüzleşme final resimleri

Güncelleme 15 Mart 2019 Kanal D’den Yüzleşme dizisinin geleceği ile ile ilgili bir resmi açıklama yapıldı. Kanal D yaptığı açıklamada Yüzleşme dizisi için final kararı alındı haberlerini yalanladı ve şuanda bir final kararı almadık dedi. Kanal D açıklamasında Yüzleşme dizisinin ilerleyen bölümlerindeki performanslarına göre değerlendirileceğini belirtti. 

Yüzleşme dizisi yapımcısı Bülent Turgut ise yaptığı resmi açıklamada Kanal D ile 7 bölümlük anlaşmamız mevcuttur. Şu an için final söz konusu değildir açıklamasında bulundu. yüzleşme final açıklaması

Güncelleme 14 Mart 2019 Yüzleşme dizisi yapımcısı T Copany senaryo da ki eksikleri tamamlaması için dizinin senaryo ekibine deneyimli senarist Beril Köse’yi de dahil etti. Bakalım Yüzleşme dizisinin derdine Beril Köse çare olabilecek mi? Eğer Kanal D 7. bölüme kadar müsade ederse ben Beril Köse’nin senaryoyu düzelteceğine ve dizinin reytinglerine uzun soluklu olarak katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Kanal D’nin büyük ümitler ile izleyicisi karşısına çıkardığı Yüzleşme dizisinden kötü haberler gelmeye devam ediyor. Antalya’nın Alanya ilçesinde Kalender kasabasını kurmak için aylarca süren hazırlıklar da böylece boşa gitmiş oldu.

Yüzleşme dizisi ilk bölümde tahmini olarak 2.3 milyon izleyici tarafından izlenmişti. Yapımcı ve kanal dizinin ilerleyen bölümlerinde reytinglerini arttıracağını düşünüyordu ancak Yüzleşme dizisi ikinci bölümde ise 1.9 milyona geriledi. Yani beklenin tersi oldu. Bu açıdan bakıldığında ilk bölümü izleyen izleyiciler izledikleri işten memnun olmamışlar; eğer izleyici memnun kalsa ikinci bölümü izlemeye gelirdi ve hatta eşine dostuna tavsiye edip dizinin izlenme sayısını da artırırdı.

Kanal D Yüzleşme dizisi için daha 2. bölümden final kararı almaz; ilk 4 bölümün sonuçlarını görmek isteyecek ve verilen emeğe saygı duyacaktır; ancak Yüzleşme  dizisi ilk dört bölümde reytinglerini yükseltemez ise 6. bölümde Kanal D yüzleşme dizisi için final kararı alacaktır.Yüzleşme final yapıyor resimleri

Türkiye de çok dizi olduğu için ve artık diziler genelde 7 bölümlerinde final yaptıkları için artık izleyicinin de dizilere güveni kalmadı. İzleyici ilk 7 bölümü izliyor emek veriyor ama hikayenin sonunu göremeden dizi bitiyor; yani son dönemde diziler finalsiz final yapıyor; yani yayından kaldırılıyor.  Bu da iddialı başlayamayan dizilerin sonradan izleyici çekememesine neden oluyor; izleyici yeni diziler yerine güçlü reyitngler alan dizileri tercih ediyor.

Yüzleşme Neden Final Yapıyor? İşte madde madde gerekçeler

Öncelikle belirtmek gerekir ki Yüzleşme dizisi için şuanda alınmış kesin bir final kararı yok ancak dizinin reytingleri o kadar kötü ki dizinin devam etme şansı hiç yok. Kimsenin de Yüzleşme dizisinin reytingleri artırabileceğine dair inancı bile yok; çünkü dizi de izleyici cezbeden bir senaryo yok. Yüzleşme dizisi senaryosu çok basit olmuş

T Company de Yüzleşme dizisini salı akşamları yayınlamak istememiştir; zira salı akşamları Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Kadın ve Halka gibi güçlü rakipler vardı; ama Kanal D’nin de sadece pazartesi, salı  ve perşembe akşamları yayın akışı müsaitti; ama rekabet artık o kadar yoğun ki kimse perşembe akşamına rakip diziler açısında kolay bir gece diyemez. Yüzleşme bence çok yanlış zamanda yayına alındı. Tam bir hafta sonu dizisiydi; ama  Kanal D’nin hafta sonu müsait akşamı yoktu.

Senaryo çok kötü…. İlk bölümde yüzleşme dizisini yaklaşık 3 milyon izleyici izledi ve kimse senaryoyu beğenmedi. Senaryonun kötü olduğunu 2. bölümün de kaybedilen izleyiciye baktığımızda daha iyi görebilir.

Kanal D son dönemde ne yazık ki hiç bir diziyi tutturamadı; hangi dizi başladıysa final yaptı. Kanal o kadar kötü durumda ki 2 3 reyting alan Çocuklar Duymasın ve İkizler Memo Can gibi dizileri elinde tutmaya çalışıyor; bu dizilerden beklediği karı edemeyen Kanal D Yüzleşme dizisinin 7 bölümde sonra sözleşmesini devam ettirmeyecektir. İzleyicinin de artık iyi dizileri ekrana getiremediği için Kanal D dizilerine güveni kalmadı; nasıl olsa üç beş bölüm içinde final yapacak diye diziyi izlemeye bile tenezzül etmiyor.

Aynı Kanal D gibi Hande Doğandemir de son dönemlerde dizi tutturamaya başladı. İzleyici Hande Doğandemir’in Racon: Ailem İçin, Hayatımın Aşkı ve Can Kırıkları dizisinin erken final yaptığını görünce Hande Doğandemir ile ilgili bu kızın dizileri tutmuyor yorumları yapmaya başladı ve bu yorumlar ne yazık ki Yüzleşme dizisi için de olumsuz bir başlangıç oluşturdu. İzleyici Yüzleşme dizisinde de haklı çıktı ve Hande Doğandemir’in dizisi tutmadı.

Yüzleşme Dizisi Reytingleri

Yüzleşme dizisi reytinglerine bakıldığında dizinin hem reytinglerde hemde sıralama da geriledi görülebilir. Ne yazık ki 3. ve 4. bölümlerde de Yüzleşme dizisi bu performans ile giderse reytinglerini arttıramaz.  Yüzleşme Dizisi Reytingleri

Yüzleşme 3. Bölüm Fragmanı