Yüzleşme Nerede Çekiliyor? (Alanya) Kalender Kasabası Nerede?

Başrollerini Engin Öztürk ve Hande Doğandemir’in paylaşacağı yeni dizi Yüzleşme’nin çekimleri ocak ayı başında Antalya’nın turistik ilçesi Alanya’da başladı. Bir intikam hikayesinin anlatılacağı ve ormanlık bir alanda çekilecek Yüzleşme dizisi için Orman’ın bol olduğu Alanya seçildi.

Yüzleşme dizisinde geçen hikaye Kalender Kasabasında geçecek. Kalender kasabası çiçek yetiştiriciliği ve esans üreticiliği ile ünlü bir kasaba olarak anlatılacak. Türkiye’de gerçekte böyle bir kasaba yok ama dünyada Fransa’nın güneydoğu bölgesinde Grasse kasabası çiçek yetiştiriciliği ile ünlü bir kasaba.Yüzleşme çekimleri seti

Türkiye de ise İzmir’in Bayındır İlçesi çiçek yetiştiriciliği konusunda çok ileri de olan bir bölge. Türkiye’nin çiçek ihtiyacı önemli ölçüde Bayındırdan karşılanıyor.yüzleşme Kalender Kasabası Nerede

Yüzleşme dizisi diğer dizilerin aksine kısa süre içinde çekimleri İstanbul’a almayacak. Yüzleşme dizisi çekimleri uzun süre Alanya’da devam edecek. Yüzleşme dizisinin bazı sahneleri ise meşhur Alanya kalesinde çekilecek.

T Company’nin hazırladığı Yüzleşme dizisinin Şubat ayında Kanal D de yayınlanması bekleniyor. Yüzleşme dizisinin tüm oyuncuları ise Alanya’ya geldi. Yüzleşme dizisi kadrosu o kadar geniş ki dizinin kadrosunda Engin Öztürk ve Hande Doğandemir’in dışında, Gülsim Ali , Özge Akdeniz, Uğur Yücel , Şerif Sezer, Zeynep Eronat Derda Yasir Yenal, Yeşim Ceren Bozoğlu , Mesut Akusta ve Macit Koper gibi çok büyük isimlerde yer alacak.Yüzleşme çekimleri doğal bir ortamda yapılacak

Yüzleşme dizisinin senaryo gereği bir kaç ay içinde İstanbul’a taşınması bekliyoruz zira Yüzleşme dizisi yapımcısı Bülent Turgut’un bu kadar büyük oyuncuları uzun süre Alanya’da tutma şansınız olmaz. Yüzleşme  dizisinde kadın başrol olarak yer alacak Hande Doğandemir’de Alanya’da devam eden çekimler ile ilgili story paylaşmaya başladı.

Yüzleşme dizisi tam liste oyuncu kadrosu ve karakter listesi için tıklayınız  Oyuncu KadrosuYüzleşme dizis seti resimleri

Yüzleşme dizisinde Fikret karakterine hayat verecek usta oyuncu Uğur Yücel’de Antalya’ya indi ve Alanya’ya geçerek bir otele yerleşti. Yüzleşme dizisi çekimlerinin şehirde değil doğa ile iç içe olan Alanya’nın derelerinde; şelalelerinde ve ormanların da yapılacak olması; oyuncular içinde büyük bir heyecan oldu.

Yüzleşme dizisi seti uğur yücel

Yüzleşöe dizisi Alanya’nın bir köyünde çekilecek aşağıda ki fotoğrafta görülen konakta muhtemelen Yüzleşme dizisinin çekileceği konak olacak.

İstanbul dizileri artık izleyicinin dikkatini çekmiyor; bunu fark eden yapımcılar artık Türkiye’nin güzellikleri ile ünlü farklı köşelerine dağıldı. 2019 dizilerinden Hercai Mardin’de çekilecekken Nöbet dizisi ise Antalya’nın bir başka ilçesi Elmalı’da olacak.

Masal Çiçeği set resimleri

Yüzleşme Nerede Çekiliyor? (Alanya) Kalender Kasabası Nerede? (2 Yorum)

  1. Çok üzüldüm yüzleşme dizisinin bitmesine. Oyuncuları ve çekilen yer muhteşemdi.

  2. İzmir İlinin Bayındır İlçesi çiçek yetiştiriciliği konusunda çok ilerde. Türkiyenin çiçek ihtiyacı önemli ölçüde Bayındırdan karşılanıyor. Kaplıcaları şifalı suları ve Ftama Hanım kaplıcalarının avlusunda bulunan tarihi ağaçlarıyla muhtşem bir güzellik. Bir gün orayıda keşfederler umarım. Duymayanlara duyurulur.