Zemheri Neden Final Yapıyor? İşte Gerçek

Ay Yapım’dan Hilal Saral’ın yapımcılığını üstlendiği Zemheri dizisi için resmi final açıklaması yapıldı. Zemheri dizisi 15 Ocak 2020 Çarşamba akşamı başladığı ekran yolculuğuna 18 mart 2020 çarşamba akşamı 10. bölümü ile veda edecek. Show TV’nin son dönemlerde en çok müsamaha gösterdiği dizilerin başında gelen Zemheri dizisi ne yazık ki reyting canavarına yenik düştü. Ayça Ayşin Turan, Alperen Duymaz ve Caner Cindoruk’un barşollerini paylaştığı Zemheri dizisi aslında Show TV’nin elinden gelse bir an önce kurtulmak istediği bir diziydi; zira dizi yayın hayatına başladığı ilk günden itibaren hiç bir bölümü ile Show TV’ye para kazandırmadı.

Ay Yapım Zemheri dizisi konusunda ipini sağlam kazığa bağlamış ve Show TV’den zaten 10 bölümlük ücreti peşin almıştı; doğruyu söylemek gerekirse çok da uzun soluklu planlanmış da bir dizi değildi; ancak en azından bir kez sözleşme uzatma da bekleniyordu.

Zemheri Neden Final Yapıyor?

Her ne kadar Caner Cindoruk ikna edilip Zemheri dizisi kadrosuna dahil edildiyse de Ay Yapım daha önce bir çok kez Zmeheri benzeri dizi çekmiş ancak başarılı olamamıştı; Zemheri dizisinden de büyük ümitleri yoktu; sonuçta 10 bölümlük bir iş oldu ve sette çalışan kameracıdan yapımcıya, senariste kadar bir çok kişinin karnı doymuş oldu; ancak Zemheri dizisi ile olan Ayça Ayşin Turan, Alperen Duymaz ve Caner Cindoruk’a oldu. Üç oyuncu da bu kadar erken reyting canavarı ile karşılaşmayı beklemiyordu

Zemheri dizisi tüm reyting gruplarında yayınlandığı 9 bölümde de ilk 10 içine giremedi. Bu nedenle de reklam pastası bölüşülürken Show Tv hiç bir zaman aslan payını alamadı. Zaten çarşamba akşamları zor bir akşamdı sezonun en iddialı dizileri olan Öğretmen, Kuruluş Osman, Benim Adım Melek ve Doğduğun Ev Kaderindir gibi diziler ile yarıştı ve hiç birini geçemedi. Bu da düşük bütçeli dizilerden olan Zemheri’nin bile zarar etmesi anlamına geldi.

Show Tv Para Verdiği Bölümleri Yayınlamak Zorunda Kaldı

Show TV elinden gelse Zemheri dizisini daha 6. bölümde final yaptıracaktı ama parasını peşin ödeyip bölümleri satın aldığı için 10 bölüm yayınlamak zorunda kaldı.

Zemheri Dizisinin Klasik Hikayesinin Tutma Şansı Yoktu

Zemheri dizisinde oyuncu performanslarında hiç bir sorun yoktu; hem başrol oyuncuları hemde yan rollerde ki oyuncular işlerini hakkı ile yaptılar ama işini iyi yapamayan tek kişi ünlü senaristi Sema Ergenekon oldu. Zemheri dizisinde hikaye o kadar standartı ki daha önce izlemiş gibi olduğumuz bir çok sahne oldu. İntikam için kendini riske atan kızı en son Azize de izlemiştik ama olmamıştı. İzleyici artık sıkıldı bu tür standart hikayelerden; izleyici Öğretmen gibi Mucize Doktor gibi artık farklı hikayeler izlemek istiyor. Zemheri Neden Final Yapıyor

Zemheri Neden Final Yapıyor? İşte Gerçek (1 Yorum)