2019 Yaz Dizileri Listesi

2019 sezonu dizilerin oldukça yoğun şekilde başladığı ve aynı hızda final yaptığı bir sezon oldu. 30’a yakın dizi 2018 2019 yeni sezonunda yayın hayatına başlarken ne yazık ki yeni başlayan 20 dizi ekranlara veda etti. 2018 2019 sezonu mayıs ayında kapanmayı hazırlanırken Ramazan ayından sonra yaz aylarında yayınlanması için bir çok dizinin de çalışmaları başladı.

Bilindiği üzere Ramazan 2019 da Mayıs ayına denk gelmesi ile sezon dizileri normalde haziran ortası sezon finali yaparken bu sezon finaller mayısın son haftasına sıkışacak ve haziran ayında sezon dizileri olmayacak; bunun yerine kanallar yazlık, cıvıl cıvıl senaryolar ile yeni dizilerini izleyici ile buluşturmaya başlayacak.

2019 yaz dizilerinden hangisi devam edecek? Hangisi final yapacak? Listeyi görmek ve anketimize katılarak yaz dizilerinden devam etmesini istediğiniz diziye diziye oy vererek desteklemek için tıklayınız Yaz Dizileri

2019’da Yayınlanacak Yaz Dizileri Listesi

Afilli Aşk Dizisi

Afilli Aşk dizisinin başrol oyuncuları Çağlar Ertuğrul ve Burcu Özberk oldu. Arc Yapım ise Kanal D ile bir yaz dizisi yapmak için anlaşmıştı ve Afilli Aşk dizisinin detayları belli. Son olarak Lise Devriyesi ve Ne Münasebet gibi yaz dizilerinin de yapımcılığını üstlenen Arc Yapım Afilli Aşk isimli dizisinin çekimlerine mayıs ayında başlamayı planlıyor. Eğer her şey planlandığı gibi giderse haziran ayında izleyicisi karşısına çıkacak ve yaz ayları boyunca izleyiciyi kendine bağlayacak. Afilli Aşk dizisinde çevresindeki insanlardan peş peşe darbeler yiyen ‘Zeynep Yılmaz’ adlı genç bir kızın renkli hikayesi izleyici ile buluşturulacak. 2019 yaz dizisi olacak Afilli Aşk dizisinin yapımcılığını ise Fatih Enes Ömeroğlu’nun üstlenecek.

Canevim Dizisi

Atv’nin 2019 yaz ekranında olması beklenen Koliba Filmin yeni dizisi Canevim haziran ayında izleyicisi ile buluşacak. Canevim dizisinin başrollerini Aras Aydın, Biran Damla Yılmaz, Ezgi Şenler, Özgür Çevik paylaşacak. Daha önce ismi Zalim olarak açıklanan dizisinin isminde değişikliğe gidildi ve Canevim olarak kesinleşti. Canevim dizisinde Ceylan karakterine hayat verecek kadın başrol oyuncusu Kırgın Çiçekler ile tanınan Biran Damla YILMAZ oldu, partneri ise Aras Aydın oldu

Her Yerde Sen Dizisi

Fox TV’nin Karga Seven Pictures’e hazırlattığı romantik komedi türünde ki yazlık dizi. Başrollerinde ise Furkan Andıç, Aybüke Pusat, Ali Yağcı, Aslıhan Malbora, Ali Gözüşirin, Ali Barkın, Deniz Işın, Barış Yıldız, Cem Cücenoğlu, Aziz Caner, Sertan Erçakan yer alacak. Dizi de Kerem ve Selin adlı iki gencin aynı evi satın almasıyla başlayan macera ve sonrasında yaşanan aşk hikayesi anlatacak.

Kimse Bilmez Dizisi

Başrollerini Kerem Cem, Özgü Kaya, Zeynep Elçin, Cenk Torun ve Zehra Yılmaz gibi ünlü isimlerin paylaştığı Kimse Bilmez dizisi haziran ayında  Atv ekranlarında yerini alacak. Farklı özellikleri olan ve karanlıkta çok iyi görüp gizlenen istihbarat ajanı Ali’nin hikayesi anlatılacak.

Benim Tatlı Yalanım Dizisi

Benim Tatlı Yalanım dizisinin başrollerinde Furkan Palalı, Aslı Bekiroğlu, Lavinya Ünlüer, Aslı İnandık, Sadi Celil Cengiz ve Seda Türkmen gibi çok deneyimli isimler yer alacak. Benim Tatlı Yalanım dizisinde Nejat ve Suna’nın aşkını izleyeceğiz. Nejat ve Suna Kayra için tatlı bir oyunun içinde kendilerini bulacaklar.

2019 yaz dizileri bir bir piyasa da konuşulmaya başladı. O3 Medya’nın Fox Tv de yaz aylarında yayınlanması için hazırladığı Benim Tatlı Yalanım dizisi için ilk ve ciddi teklifler Aslı Bekiroğlu ve Furkan Palalı’ya gitti. İki isminde partner olmayı istedikleri gelen bilgiler arasında diğer taraftan  yapımcı O3 Medya Benim Tatlı Yalanım dizisine yönetmen olması için Barış Erçetin ile anlaşırken senarist Pınar Ordu da senaryo ekibinin başına geçirildi. 

Erkenci Kuş

Erkenci Kuş dizisi de bir yaz dizisi olarak yeni oyuncuları ve yeni senaryosu ile Star TV’de devam edecek. Cumartesi akşamları yayınlanan Erkenci Kuş dizisi haziran ayından itibaren salı akşamları yayınlanacak. Muhtemelen yaz sezonu sonunda Erkenci Kuş dizisi final yapacaktır.

Leke Dizisi

Star TV’nin sezonda salı akşamları ekranlara gelen Leke dizisi 2019 yaz sezonunda da devam edecek. Leke dizisi sadece bir hafta bayram arası verecek ve sonrasında yaz boyunca devam edecek.

Tek Yürek Dizisi

Tek Yürek dizisi 16. bölümü ile 13 haziran perşembe günü yaz sezonuna başlayacak. Sete ve yayına iki hafta ara veren Tek Yürek dizisi yaz sezonu boyunca devam edecek.

Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi

Tutuklu senarist Emrah Serbest’in yazdığı Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi dizisi yeniden izleyicisi karşısına çıkarmak için hazırlıklar başladı. Senarist Ercan Mehmet Erdem’in senaryosunu yazmaya başladığı Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi dizisi 2019 yaz sezonunda izleyicisi karşısında yaz dizisi olarak yer alabilir. 19 Eylül 2010 – 17 Mayıs 2013 tarihleri arasında 3 sezon 86 bölüm yayınlanmıştı dizi.

Behzat Ç Bir Ankara Polistesi dizisi Blue TV’de yayınlanacak.

2019 2020 Yeni Sezonuna Kalan Diziler

All Together Now

Enis Arıkan’ın sunacağı Kanal D ekranlarında yayınlanacak yeni yarışma programı. Yeni şarkı yarışması yaz aylarında izleyicinin en çok seveceği program olacak. Şimdilik ismi belli değil ancak All Together Now isimli İrlanda şarkı yarışmasından uyarlanacağı biliniyor.

Yüksek Topuklar Dizisi (Yüksek Topuklar Dizisi Rafa Kalktı Dizi Yeni Sezonda Yayında Olmayacak)

Vurgun dizisinden ayrılan Altan Dönmez’in yönetmen olarak yer alacağı Felix Medya’nın  yeni dizisi Yüksek Topuklar da Kanal D’nin yeni yaz dizisi olacak. 2018 de başlanan cast çalışmaları devam eden Yüksek Topuklar dizisi için Defne Samyeli ve kızı Deren Talu’ya oyunculuk teklifi gitti. Şuanda Cem Yılmaz ile aşk yaşayan ve gündemde olan Defne Samyeli’nin kızı için bu diziyi kabul edebileceği konuşuluyor.

Genç bir manken ve 3 kız arkadaşının başından geçen olayları anlatacak Yüksek Topuklar dizisinde şöhretin arka planını acı şekilde anlatacak. Bilindiği üzere daha önce Bir Deli Rüzgar dizisinde de anlatılmış ama dizi tutmamıştı. Yüksek Topuklar dizisinin 20 Mart’ta çekimleri başlanması ve Kanal D ekranlarında izleyici karşısında olması planlanıyordu ama dizide çıkan sorunlar nedeniyle dizinin çekilmeyeceği konuşuluyor.

Annemi Beklerken Dizisi

O3 Medya da bir yaz dizisi yapmak istiyor. Özellikle İstanbullu Gelin dizisinin final yapmasının ardından eli boşa çıkacak olan O3 medya Annemi Beklerken isimli senaryoyu raftan indirdi. Kısa ve güzel bir senaryo olarak değerlendirilen Annemi Beklerken dizisi dram türünde olacaktır muhtemelen. Belki de Annemi Beklerken dizisi Zekeriya Elifoğlu’nun Annemi beklerken kitabından uyarlanacaktır.

Sol Yanım Dizisi

Ünlü oyuncu ve yönetmen Hamdi Alkan da Kanal D için bir yaz dizisi hazırlayacak; muhtemelen sadece yönetmenliğini üstleneceği Sol Yanım dizisi için ağustos 2019 yayın tarihi olarak düşünülebilir.Sol Yanım dizisinin senaryosunu Melis Civelek üstlenirken yapımcı ise VRL yapım olacak.

İsmi Değişen Diziler

Ali ve Sevda Dizisi

Baba Yapım’dan Muharrem Gürer ‘in yapımcılığını Hakan Arslan yönetmenliğini ve senaryosunu da Hakan Kandal’ın üstleneceği Ali ve Sevda dizisi yazlık dizilerin ilki olacak gibi. Zira  Atv ekranlarında izleyicisi karşısına çıkacak Ali ve Sevda dizisinin mayıs ayından itibaren yaz boyunca yayına devam edeceği tahmin ediliyor. Ali ve Sevda dizisinin başrollerinde ise eğer bir son dakika değişikliği olmaz ise Sebahat Kumaş ve İsmail Hacıoğlu yer alacak.

Yazlık dizi denilince akla hep Show Tv gelmekte; çünkü en çok yazlık dizi Show Tv’de yayınlanıyor ve ne yazık ki hepsi yaz sezonu sonunda final yaparak ekranlara veda ediyor; ancak Atv’nin az hazırladığı yaz dizileri daha kaliteli oluyor ve yeni sezondan da izleyici bu dizilerine devam etme şansı elde ediyor. İşte 2019 yazında yayınlanacak dizilerin listesi.

Normalde temmuzda başlaması beklenen yaz dizileri de 2019 yazında haziranda başlamış olacak. Bu nedenle de şubat ayından itibaren yazlık diziler için çalışmalar erkenden başladı.

2019 Yaz Dizileri Listesi (6 Yorum)

  1. Yeni sezon diziler ve yeni dizi tanıtımı yarın çıkar mı abiler lütfen tanıtım filmi çıksın artık ya lütfen yaaaaaaaq