2020’de Yeni Başlayacak Diziler

2020’de Başlayacak Diziler

Gel Dese Aşk

Sen Anlat Karadeniz dizisi yapımcısı Sinegraf’tan yeni dizi geliyor. Kanal D ekranlarında izleyici ile buluşacak Gel Dese Aşk dizisi yapımcısı Osman Sınav olacak. Türkiye’nin sayılı zenginlerinden biri olan yakışıklı ve orta yaşlı bir adamın genç bir kadınla tanışıp onun güzelliğine tutulması sonrası yaşanan olaylar ekranlarda olacak. Gel Dese Aşk dizisinde yakışıklı ve zengin adam kendi karısı ve sevdiği kadın arasında kalacak. Gel Dese Aşk Oyuncu kadrosunda Erkan Petekkaya Şebnem Bozoklu İlayda Çevik Ertan Saban Uğur Çavuşoğlu yer alacak

Öğretmen Dizisi

Fox Tv ekranlarında final yapacak Kadın dizisinin yerine yanına alınacak Öğretmen dizisi Japon Mr. Hiragi’s Homeroom dizisinden uyarlanacak. Okulda olan bir intihar sonrası Rehber Öğretmen Akif’in gerçekleri ortaya çıkarmak için verdiği mücadele anlatılacak. Öğretmen dizisi kadrosunda İlker Kaleli, Ceren Moray ve Afra Saraçoğlu gibi yıldızların yanında bir çok da yeni sima izleyicisi karşısına öğrenci rolü ile çıkacak. Öğretmen dizisi mart 2020 de yayına girerken yapımcısı ise Med Yapım olacak.

Annelik Suçu

2020 de yeni başlayacak dizilerden biri de Limon filmin sahibi sahibi Hayri Aslan’ın yeni dizisi olacak. Annelik Suçu dizisinde anne kıza hayat vermesi için ise Bennu Yıldırımlar ve Demet Evgar ile anlaşma imzalandı.

Hizmetçiler Dizisi

son olarak 4N1K dizisinin yapımcılığını üstlenen Fabrika Yapım’ın yapımcılığını üstlenen Hizmetçiler dizisi komedi ve dram türünde olacak. Amerikan dizisi Devious Maids’in uyarlaması olacak Hizmetçiler dizisi 2020 mart ayında Kanal D ekranlarda olacak. 5 zengin ailenin hayatını hizmetçilerinin gözünden anlatacak dizi de bir zengin adam cinayetini konu alacak Hizmetçiler dizisinin başrollerinde ise Deniz Baysal Seçkin Özdemir Aleyna Solaker ve Yiğit Kirazcı çok önemli isimler yer alacak.

 

Yeter Ali Dizisi

Limon Film’in yeni dizisi olacak Yeter Ali dizisi Özgürcan Çevik’in yeni dizisi olacak. Şevkat Yerimdar ile ünlenen Özgürcan Çevik Yeter Ali dizisi ile yeni bir sayfa açmak istiyor. Balıkesir ilimize bağlı Ayvalık ilçesinde çekilecek Yeter Ali dizisinin mart 2020 de ekranlarda olacağı biliniyor.

Türkan Hanımın Konağı

Türkan Hanımın Konağı dizisi TRT 1 ekranlarının yeni günlük dizisi olacak. Türkan Hanımın Konağı dizisi hafta içi her gün 15:00 da ekranlarda olacak ve muhtemelen Ankara’da çekilecek.

Saygı Dizisi

Blu TV’nin yeni dizisi Saygı 2020 de ekranlarda olacak. Yapımcılığını İnter Medya’nın üstleneceği, başrolünde Nejat İşler’in yer alacağı Saygı dizisi için Miray Daner ve Boran Kuzum’a da teklif gitti. Saygı dizisi 8 bölüm çekilecek.

50 Metrekare Dizisi

BKM filmin Netflix için çekeceği Engin Öztürk ile Aybüke Pusat’ın başrollerini paylaşacağı yeni dizinin ismi 50 Metrekare oldu. 50 Metrekare dizisi Netflix ekranlarında yer alacak.

Ya İstiklal ya Ölüm Dizisi

Trt 1’in yeni mini dizisi İstanbul’un işgal edilmesi ile başlayacak ve Ankara’da yeni bir mebusan meclisinin kurulması ile final yapacak. 6 bölüm yayınlanacak Ya İstiklal Ya Ölüm dizisinin kadrosunda İlker Kızmaz, Birkan Sokullu, Serkan Keskin, Dolunay Soysert, Osman Sonant ve Aline Boz gibi çok önemli isimler yer alacak. Ya İstiklal Ya Ölüm dizisi 16 martta başlayacak.

Zümrüdü Anka

Zümrüdü Anka dizisi Kapadokya’da çekilecek. Yaşar İrvül’ün sahibi olduğu Pastel Film’in yapımcılığını üstlendiği Zümrüdü Anka dizisi Can Sinan senaristliğini üstleneceği dizinin yönetmen koltuğunda usta yönetmen Cemal Şan yer alacak. Zümrüdü Anka dizisi Kanal D de yayınlanacak. Dizinin başrollerini ise Alp Navruz ve Ceren Yılmaz üstlenecek.

Babil Dizisi

Babil dizisinin senaryosunu Özlem Yücel ve Nüket Bıçakçı’nın kaleme alırken dizinin yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın üstlenecek. Babil dizisinin erkek başrol oyuncusu olarak ise Halit Ergenç olurken kadroda Aslı Enver Ozan Güven Birce Akalay gibi ünlü isimler yer alacak.

Hay Sultan Dizisi

Trt 1’in yeni 60 dakikalık dizilerinden biri de Hay Sultan oldu. Hz. Geylani’nin hayatının anlatılacağı Hay Sultan dizisi 30 bölümden oluşacak. Hay Sultan dizisi çekimleri şubatta başlayacak. Hay Sultan dizisi mart 2020 de ekranlarda olacak.

Zemheri Dizisi

Ayça Ayşin Turan, Alperen Duymaz ve Hazal Filiz Küçükköse’nin başrollerini paylaşacağı Zemheri dizisi çok yakında Show Tv ekranlarında olacak. Türkiye’nin en önemli senaristlerinden Sema Ergenekon’un senarist olarak senaryo ekibinin başında yer alacağı Zemheri dizisi Ay Yapım’ın 2020 de ki en önemli projesi olacak.

 

Ramo Dizisi

Ramo dizisi Bkm Filmin Adana’da çekeceği yeni mafya dizisi olacak. Ünlü yönetmen Mustafa Şevki Doğan’ın yönetmenliğini üstleneceği Ramo dizinin erkek başrol oyuncuları  ise Murat Yıldırım, Esra Bilgiç ve  Görkem Sevindik oldu. Ramo dizisi için aralık 2019 yayın tarihi olarak düşünülüyor. Dizinin çekimleri Adana’da devam ediyor.

Kral Dizisi

Son olarak İstanbullu Gelin dizisinde hayat verdiği Faruk Boran karakteri ile sadece Türkiye değil dünyada milyonlarca hayrana sahip olan Özcan Deniz’e onlarca dizi teklifi geliyor. Özcan Deniz kendine gelen dizi tekliflerini tek tek değerlendiriyor. Özcan Deniz’in en çok beğendiği ve kendine uygun gördüğü senaryo ise Kral dizisi senaryosu oldu. Özcan Deniz’in arkadaşlarına Kral dizisi için çok kısa zaman içinde yapımcı ile anlaşma imzalaması bekleniyor.

Doğduğun Ev Kaderindir Dizisi

Tv8 2020 de yeni diziler ile izleyicisi karşısında olmak için tüm gücü ile çalışıyor. Ekonomik olarak zor günler geçiren Acun Medya 2020 de rahat bir nefes alabilmek için Türkiye’nin çok sevilen iki başrol oyuncusu Demet Özdemir ve İbrahim ÇELİKKOL’u bir araya getirdi. Demet Özdemir ve İbrahim ÇELİKKOL’un başrollerini paylaşacağı Doğduğun Ev Kaderindir dizisi 2020 ocak ayında izleyicisi karşısına çıkacak. Eylem Canpolat’ın senaryosunu yazacağı Çağrı Bayrak’ın da yönetmen koltuğunda yer alacağı Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Demet Özdemir Zeynep karakterine hayat verirken İbrahim Çelikkol ise Mehdi karakteri ile yer alacak.

Tutunamayanlar Dizisi

Tutunamayanlar dizisi Trt 1 ekranlarında yayınlanacak 60 dakikalık bir komedi dizisi olacak. Başrollerini Doğu Demirkol, Ece Çeşmioğlu, Zafer Algöz ve Şinasi Yurtsever gibi ünlü komedyenlerin paylaştığı Tutunamayanlar dizisinde Tarık ile Eylem’in komedi dolu hikayesi anlatılacak. Tutunamayanlar dizisinin yönetmen koltuğunda ise Osman Nail Doğan’ın oturacak.

Alef Dizisi

Alef dizisi Blue TV’de yayınlanacak yeni bir internet dizisi olacak. Alef dizisinin erkek başrol oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu olurken dizinin kadrosunda Melisa Sözen ve Ahmet Mümtaz Taylan gibi isimlerde yer alacak. Dizinin kadrosunda deneyimli oyuncular Osman Alkaş ve Rıza Akın da yer alacak. Yönetmen Emin Alper’in yönetmen koltuğuna oturacağı Alef dizisi polisiye türünde olacak 8 bölümden oluşacak

Yeni Hayat Dizisi

Yeni Hayat Dizisi Karga Seven Pictures’in yapımcılığını üstleneceği yeni dizi olacak. Dizinin erkek başrol oyuncusu ise Serkan Çayoğlu olacak. Dizi de emekli bir askerin bir iş adamını koruması anlatılacak.

Bir Annenin Günahı Dizisi

Fox Tv’nin yeni dizilerinden biri de Bir Annenin Günahı olacak. Bir Annenin Günahı filminin yapımcılığı Limpn film yapacak. e A Mother’s Guilt isimli diziden uyaralanack dizi dünyanın bir çok ülkesinde yayınlanacak.Bir Annenin Günahı dizisinde işlemediği bir cinayetle suçlanan ve hapse düşen annenin adalet mücadelesini anlatılacak. Bir Annenin Günah dizisinde kalp hastası olan oğlunun ameliyat parasını bulmak için karıştığı suç ve sonrasında ki aşkı ve mücadelesi anlatılacak.

Ay ve Güneş Dizisi

Ay ve Güneş dizisi Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon isimli Hint dizisinin Türkiye uyarlaması olarak Es Film tarafından izleyicisi karşısına çıkarılacak. Daha önce Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon  dizisini Kanal 7 Bir Grip Aşk olarak izleyicisi karşısına çıkarmış ve dizi Türkiye’de çok beğenilmişti. Ay ve Güneş dizisi ralık ayının ilk haftasında Kapadokya’da çekilecek. Ay ve Güneş dizisinin erkek başrol oyuncusu ise Serkan Çayoğlu olabilir.

Kef Dizisi

ES Film’in 2020 de ekranlara getireceği yeni dizisi Kef’in senaristliğini Toprak Karaoğlu üstlenecek. KeF dizisinin çekimlerine aralık ayı sonunda başlanacak ve dizi 2020 ocak ayında izleyicisi karşısına çıkarılacak. Kef dizisi senaristi Toprak Karaoğlu daha önce 8. gün ve İçerde gibi dizilerinde senaristliğini üstlenmişti.

 

Maria ve Mustafa Dizisi

Senaryosunu Mahinur Ergun’un yazdığı yönetmenliğini Faruk Teber’in üstleneceği Modern bir aşk hikayesinin anlatılacağı Maria ve Mustafa dizisinde iki farklı kültürden insanın imkansız aşkına odaklanacak. Maria ve Mustafa dizisi Atv ekranlarında şubat 2020 de ekranlarda olacak ve yapımcısı Ntc Medya olacak.

 

Limit Dizisi

Limit dizisi başrollerinde Kerem Bursin ve Afra Saraçoğlu’nun yer alacak ve bir aksiyon dizisi olacak. Beın Connect platformunda yayınlanacak olan Limit dizisi kadrosunda çok önemli isimlerin yer alacağı büyük bir proje olacak ve aynı anda bir çok ülkede yayına girecek.

Barboros Dizisi

TRT 1 diziye doymuyor. Boş kalan son gününü de doldurmak için 2020 şubatta ekranlara getirmek için Gold Film ile Barbaros dizisi için anlaşmaya vardı.

Üç Kız Kardeş Dizisi

Üç Kız Kardeş dizisi 2020 de Türkiye’nin en çok okunan yazarlarından İclal Aydın’nın Üç Kız Kardeş isimli romanından uyarlanacak Üç Kız Kardeş dizisi hayalleri olan üç kız kardeşin hikayesini anlatacak. Kanal D ekranlarında yayında olacak Üç Kız Kardeş dizisinin yapımcısı Ahmet Kayimtu ve Fırat Parlak olacak. Üç Kız Kardeş dizisinde sahil kenarında yaşayan Türkan, Derya ve Dönüş’ün hikayesi anlatılacak.

Maraşlı Dizisi

Maraşlı dizisi Tims B Yapım’ın Atv için hazırladığı yeni kabadayı dizisi olacak. Başrollerini Kenan İmirzalıoğlu ve Tuba Büyüküstün’ün paylaşacağı Maraşlı dizisi çekimlere önce Kahramanmaraş’ta başlayacak ve tahminlere göre Maraşlı bir genç ile Firuze isminde güzel bir kadının aşkını anlatacak. 

Yabancı

O3 Medya 2019 2020 yeni sezonunda iddialı bir dizi ile final kararı aldığı İstanbullu Gelin dizisinin yerini doldurmak istiyor. Yabancı dizisinin başrol oyuncuları Burak Deniz ve Pınar Deniz olacak. Aynı zamanda dizi de Ferit Aktuğ da kadroda.  Bizim Hikaye dizisi ile çok sevilen Pınar Deniz ile Bir Deli Rüzgar dizisinde rol olan Pınar Deniz’in başrollerinde yer alacağı Yabancı dizisi yeni sezonda ekranlarda fırtına gibi esecek. Yabancı dizisinin yayın hakları ise Show Tv tarafından alındı.

Atiye Dizisi

Netflix’in ikinci Türk dizisi olma özelliğini taşıyan Atiye dizisi 8 bölümden oluşacak. Atiye Dizisi gizem-drama türünde çekilecek. Göbeklitepe olmak üzere Güneydoğu Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde ve İstanbul’da çekimler gerçekleştirilecek. OG Medya tarafından Onur Güvenatam’ın koordinatörlüğünde yapılacak çekimlerde yapımcılığını ise Alex Sutherland üstlenecek. Atiye Dizisi oyuncu kadrosunda Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi de yer alacak. Son gelen bilgiye göre de Beren Saat de Atiye dizisi kadrosunda.

Aşk 101 Dizisi

Netflix için çekilen Love 101 dizisi kadrosunda KubilayAka, Alina Boz, Mert Yazıcıoğlu, İpek Filiz Yazıcı, Kaan Urgancıoğlu, PınarDeniz, Bade İşçil ve SelahattinPaşalı’nın yer alacak. Aşk dizisi olacak Love 101 Dizisinde Kubilay Aka ile Alina Boz MertYazıcıoğlu ile İpek Filiz Yazıcı KaanUrgancıoğlu ile de Pınar Deniz partner olacak. Gençlik dizisi konseptinde olacak Love 101 dizisinin çekimleri ise haziran ayı sonunda başlayacak.

Meriç Acemi’nin kaleme aldığı dizi, Türkiye de dahil olmak üzere 130’a yakın ülkede izleyicinin beğenisine sunulacak. Love 101 dizisinde 90’larda yaşayan gençlerin hayatın çeşitli sorunları ile başa çıkma hilayesi anlatılacak.

Kenan ile Mercann Dizisi

Kenan ile Mercan dizisi Ay Yapım’ın 2020 de ekranlara getireceği yeni dizi olacak. Sema Ergenekon’un senaristliğini üstlenecek Kenan ile Mercan dizisi Show Tv’de ekranlara gelecek

Savcı Dizisi

1970’li yıllarda Türkiye’nin en ünlü ve en çok tanınan savcısı olan Marlon Kemal’in hayat hikayesi Savcı dizisi ile izleyicisi karşısıan çıkarılacak. Fox TV’nin yeni dizisi Savcı’nın yönetmenliğini Burak Arlıel üstlenecek. SAvcı dizisinin yapımcılığını Most Production isimli yapım şirketi üstlenecek. Savcı dizisinde başrolü ise İlker Kaleli üstlenecek gibi

Sokağın Çocukları Dizisi

Sıfır Bir – “Bir Zamanlar Adana’da dizisinin final yapmasının ardından 2019 2020 yeni sezonunda yine Blue Tv ekranlarında Sıfır Bir ekibinin ‘Sokağın Çocukları’ adlı yeni dizi çekeceği açıklandı.

Camdaki Kız

Camdaki Kız dizisi Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun son kitabı olan Camdaki Kız romanından uyarlanacak. Bilindiği üzere daha önce yine Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’n Hayata Dön romanından uyarlanan İstanbullu Gelin dizisi çok sevilmişti. Onur Güvenatam’ın kurduğu OG Medya’nın yapımcılığını üstlendiği Camdaki Kız dizisinin senaristi ise ünlü senarist Eylem Canpolat olacak. Camdaki Kız dizisinde Tuba Büyüküstün’ün yer alacağı iddia edildi. 

Hayaller ve Hayatlar Dizisi

Hayaller ve Hayatlar dizisi Nazlı Heptürk’ün yapım şirketi olan NG Medya, tarafından çekilecek ve diziyi Kerem Çakıroğlu yönetecek.Hayaller ve Hayatlar diizsi Dijital platformlarda ekranlara gelecek ve Tv de yayınlanmayacak. Hayaller ve Hayatlar dizisinin kadın başrol oyuncusu ise Pelin Karahan olacak gibi.

Ada Dizisi

Tims B Yapım şimdilik ismi Ada olarak konulan yeni dizisi için oyunculara teklif göndermeye başladı. Senaryosunu Yılmaz Şahin,yönetmen koltuğuna ise Çağatay Tosun yer alacağı Ada dizisi için ilk teklif Ekin Koç’a gitti. Ekin Koç’un partnerinin ise yabancı kökenli güzel bir kız olması ve ekranlara yeni bir soluk getirmesi bekleniyor. 

Ateşe Koşanlar Dizisi

Ateşe Koşanlar dizisi senaristi ülya Koper olacak ve dizi Fox Tv ekranlarında yayınlanacak. Limon Filmin yeni dizisi Ateşe Koşanlar’ın başrollerinde Farah Zeynep Abdullah ve Yıldız Çağrı Atiksoy gibi önemli isimler yer alacak. Ateşe Koşanlar dizisi Amerika’da Chicago Fire isimli bir diziden uyarlanacak ve İzmir’li beş kadının hikayesi ekranlarda olacak.

2019’da Başlayan Diziler

Güvercin Dizisi

Pastel Film 2019 2020 yeni sezonunda Güvercin isimli yeni bir dizi için hazırlıklara başladı. Dram dizisi olması beklenen Güvercin dizisi Star Tv de ekranlara gelecek. Güvercin dizisinin yönetmenliğin Altan Dönmez üstlenecek ve dizi Antep’te çekilecek. Güvercin dizisinin erkek başrol oyuncusu Mehmet Ali Nuroğlu olurken kadın başrol oyuncusu ise Almila Ada oldu. Güvercin dizisinde 

Hekimoğlu Dizisi

Kanal D ekranlarında 2020 ocak ayında ekranlara gelecek olan Hekimoğlu dizisinin yapımcılığını Karga Seven Pictures üstlenecek.   Hekimoğlu dizisinin senaristliğini Berkun Oya yönetmenliğini ise Yağmur Taylan ve Durul Taylan’ın üstlenecek. Hekimoğlu dizisi House M.D. isimli Amerikan Hastahane dizisinden uyarlanacak. Hekimoğlu dizisinin erkek başrol oyuncusu ise Timuçin Esen olacak.

Ferhat ile Şirin

Ünlü oyuncu Tolga Sarıtaş’ın Ferhat karakterine hayat vereceği Ferhat ile Şirin dizisinde kadın başrol oyuncusu ise Leyla Tanlar olacak. Yönetmen koltuğunda ünlü yönetmen Mehmet Ada Öztekin yer alacağı yapımcılığını Onur Ünlü’nün yapacağı Ferhat ile Şirin dizisini O3 Medya Fox Tv için çekecek. Ferhat İle Şirin dizisinin ocak 2020 de ekranlarda olması bekleniyor.

Azize Dizisi

Azize dizisi dizisinin yönetmenliği için Çağrı Lostuvalı ile üstlenirken dizinin senaristliğini Başar Başaran ve Emre Özdur üstlenecek. Azize dizisinde kadın başrol oyuncu Hande Erçel başrol oyuncusu Buğra Gülsoy olacak.

İncir Ağacı Dizisi

İncir Ağacı 7 ekim de Trt 1 ekranlarında izleyicisi ile buluşacak yeni günlük dizi olacak. İncir Ağacı dizisinin baş rollerinde Arif Nazım, Özlem Güveli, Burakhan Yılmaz, Sidal Damar ve Faruk Pakiş gibi isimler yer alacak. İncir Ağacı dizisinde 1974 yılı anlatılacak ve bir dönem dizisi olacak.

Sefirin Kızı Dizisi

Star Tv ekranlarında 2019 ekim ayında izleyicisi karşısına çıkması beklenen Sefirin Kızı dizisinde Engin Akyürek ve Neslihan Atagül başroller de yer alacak. Bir Ege hikayesi olarak ekranlara gelecek Sefirin Kızı dizisinde Nare ve Sancar’ın imkansz aşk hikayesini izleyeceğiz. Çekimleri Muğla’da yapılacak Sefirin Kızı dizisinin yapımcısı O3 Medya olurken dizinin senaristliğini senaristliğini üstlenen Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem üstlenecek. Sefirin Kızı dizisi kadrosunda Engin Akyürek ve Neslihan Atagül’e ünlü oyuncular İbrahim Çelikkol ve Tugay Mercan  da eşlik edecek.

Benim Adım Melek Dizisi

ÜsYapım’ın 2019 eylül ayında ekranlarda olacak yeni dizisi Benim Adım Melek de kadı başrol Melek karakter için Nehir Erdoğan ile anlaşıldı. Benim Adım Melek dizisinin erkek başrol oyunculuğu için ise Kutsi ile anlaşmaya varıldı. r. Eğer Kutsi Benim Adım Melek dizisinde Halil karakteri olarak ekranlarda olacak. Son olarak anlaşılan isim ise Uğur Yücel olacak.  Benim Adım Melek dizisi Antep’te çekilecek. Benim Adım Melek dizisinin yönetmenliğini ise Cem Akyoldaş‘ın yapacak.

Aşk Ağlatır Dizisi

Uyarlama işlerin ustası MF Yapım Show TV için Japon dizisi Love That Makes You Cry’ı Türkiye’ye uyarlayacak. Aşk Ağlatır adlı dizinin senaryosuna senarist Tayfun Güneyer uyarlayacak. Aşk Ağlatır dizisinin eylül 2019 eylül yayında olmasını bekliyoruz. Aşk ağlatır dizisinin erkek başrol oyuncularında biri Deniz Can Aktaş oldu. Dizinin başrollerini Denizcan Aktaş ile birlikte Hafsanur Sancaktutan, Pelin Öztekin, Laçin Ceylan ve Durul Bazan’ın paylaşacak.

Kurşun Dizisi

Kurşun dizisinde 70’li yıllarda yaşayan efsane savcılardan biri olan Orhan Kurşun’un hikayesi ekranlara taşınacak. Orhan ve Leyla aşkının anlatılacağı dönem dizisi Kurşun’da erkek başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan olacak. Leyla karakteri için ise oyuncu arayışları devam ediyor. Kurşun dizsinin kanalı Fox Tv olurken yapımcı Most Production olacak.

Sevdim Seni Bir Kere

Başrollerini tanınmayan iki genç tiyatro oyuncusu olan Berk Bakioğlu ve Şifanur Gül’ün paylaşacağı Star TV ekranlarında günlük dizi olarak ekranlara gelecek Sevdim Seni Bir Kere  dizisi 2 eylül veya 9 eylül de yayında olacak. Yapımcılığını daha önce Beni Affet ve Unutma Beni gibi dizilerinde yapımcılığını üstlenen Focus Filmin üstleneceği Sevdim Seni Bir Kere dizisi Ankara’da çekilecek.

Seksenler

Birol Güven’in senaristliğini ve yapımcılığını üstlendiği Seksenler dizisinin 5 yıl sonra yeniden izleyicisi karşısına yeni versiyonu ile çıkarılmasına karar verildi. Seksenler dizisi yeni oyuncu kadrosu ile yine Trt 1 ekranlarında olacak. Seksenler dizisinin yeni sezonunda Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Şoray Uzun, Yasemin Çonka, İlker Ayrık, Ceyhun Fersoy  ve Serhat Kılıç da yer alacaktır.

Sevgili Geçmiş Dizisi

Sevgili Geçmiş dizisi Emre Kınay ve Ece Uslu’nun başrollerinde yer alacağı yeni bir dizi olarak 2019 eylül de Star Tv ekranlarında olacak. Son olarak Dayan Yüreğim’de hüsran yaşayan Ece Uslu yine Vurgun dizisinde hüsrana uğrayan Emre Kınay ile başrolü paylaşacak bakalım dizi tutacak mı?

Mucize Doktor

MF Yapım’ın The Good Doctor dizisinden uyarlama dizisi Mucize Doktor için cast çalışmaları başladı. Mucize Doktor dizisi Fox Tv ekranlarında ekim 2019 da yayında olması bekleniyor. Mucize Doktor dizisini ülkemize Pınar Bulut uyarlayacak. Mucize Doktor dizisinin yönetmenliğini ise Yusuf Pirhasan üstlenecek. Mucize Doktor dizinin en geç Ekim 2019’da yayına çıkması bekleniyor. Mucize Doktor dizisinin erkek başrol oyuncusu ise Taner Ölmez olacak.

Kuzey Yıldızı Dizisi

Süreç Film’den Ersoy Güler’in hem senaryosunu yazacağı hemde yönetmen olarak yer alacağı Kuzey Yıldızı dizisi eylül 2019 da Show TV ekranlarında izleyicisi karşısına çıkacak. Kuzey Yıldızı dizisinde üç kız babası Karadeniz’li Kuzey’i İsmail Demirci canlandıracak. Kuzey Yıldızı dizisinde ünlü oyuncu Aslıhan Güner Yıldız karakterine hayat verecek.

Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi

96. bölümü ile 6 sene önce final yaparak ekranlara veda eden Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi dizisi yeniden izleyicisi karşısına 2019 2020 yeni sezonunda çıkacak. Şuanda Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi dizisi senaryosu yeniden yazılmaya başlandı. Senaryo ise Ercan Mehmet Erdem tarafından yazılacak.

Yüksek Topuklar Dizisi

20 Mart 2019 da sete çıkacak Yüksek Topuklar dizisinin kanalı Kanal D olurken yönetmeni ise ünlü yönetmen Altan Dönmez olacak. Felix Yapım’ın yapımcılığını üstleneceği Yüksek Topuklar dizisinde genç bir manken ve 3 kız arkadaşının başından geçen olaylar ve şöhretin arka planı anlatılacak.

2019’da Başlayan Diziler

Kuzgun Dizisi

Star Tv ekranlarında izleyicisi karşısında olacak Kuzgun dizisi için cast çalışmaları devam ediyor. 2019’un başında ekranlarda olması beklenen Kuzgun dizisinin erkek başrol oyuncusu Barış Arduç oldu. Kadın başrol için ise oyuncu arayışları devam ederken Burcu Binicik ismi ön planda tutuluyor.

Yüzleşme Dizisi

Yüzleşme dizisinin başrollerinde Engin Öztürk, Pınar Deniz, Hande Doğandemir, Yiğit Kirazcı, Uğur Yücel ve Zeynep Eronat gibi önemli isimler yer alacak.  Bir Deli Rüzgar dizisinin erken final yapmasında sonra yeni dizi arayışına giren Pınar Deniz’in Yüzleşme dizisi ile anlaştı. T Company isimli yapım şirketinin 2019 da Kanal D ekranlarında yayınlanmayı planladığı yeni dizi. Bülent Turgut’un yapımcılığını üstlendiği, Altuğ Küçük’ün ise senaryosunu yazacağı özel bir proje. Yüzleşme dizisinin yönetmeni ise Ömer Faruk Sorak olacak.  Masal Çiçeği dizisi diye tanıtılan dizinin ismi  sonradan Yüzleşme olarak değişti.

Tek Yürek

Yönetmenliğini Volkan Kocatürk’ün üstleneceği Sıfır Noktası dizisinde İstanbul Ümraniye ilçesinde daha önce hazırlanan bir proje olan Hokey takımının sıfırdan dünya şampiyonu olma hikayesi anlatılacak. Sıfır Noktası dizisi başrolleri Hilmicem İntepe, Eslem Akar veTayanç Ayaydın dan oluşacak ve Trt 1 ekranlarında olacak. 

Nöbet Dizisi

Nöbet Dizisi Pana Film’in yapımcılığını üstlendiği bir dizi olacak. Yönetmen ve yapımcı Necati Şaşmaz olacak. Nöbet Dizisinin başrollerinde Orçun Kaptan, Ertan Saban Yurdaer Okur ve Ali Sürmeli gibi oyuncular yer alacak. 

Afilli Aşk Dizisi

Arc Yapım 2019 yaz atı için Kötü Kız kod adlı diziyi hazırlıyor. Kötü kız dizisinin başrol oyuncuları ise Çağlar Ertuğrul ve Burcu Özberk oldu. İki başarılı oyuncuyu yaz dizisi Kötü Kız da partner olacak ve dizi de Zeynep Yılmaz isminde bir kızın yaşadığı zorluklar ve aşkları anlatılacak. Kötü Kız dizisi yapımcısı dizisinin tahminen haziran 2019 da Kanal D ekranlarında  olması için çalışıyor.

 

Benim Tatlı Yalanım Dizisi

2019’da başlayacak dizilerden biri de O3 Medya’nın 2019 yazında Star Tv ekranlarında yayına çıkarmayı planlandığı Benim Tatlı Yalanım oldu. Benim Tatlı Yalanım dizisinin başrollerinde Aslı Bekiroğlu ve Furkan Palalı yer alacak. Eğer Benim Tatlı Yalanım dizisi yaz aylarında iyi bir izlenme yakalarsa 2019 2020 yeni sezonunda da ekranlarda olacak. Benim Tatlı Yalanım dizisine yönetmen olması için Barış Erçetin ile anlaşırken senarist Pınar Ordu da senaryo ekibinin başına geçirildi.

Zengin Ve Yoksul Dizisi

Daha önce ismi Yoksul Akraba olarak açıklanan  Ntc’Medyanın yeni dizisi Zengin Ve Yoksul’un senaristliğini ise Hatice Meryem ile Yelda Eroğlu’nun yazacak. Zengin Ve Yoksul dizisinin başrollerinde ise  Berrin rolü ile Binnur Kaya, Aziz rolü ile Eren Hacısalihoğlu, Osman Sonant Damla Colbay Gülcan Arslan ve Elif Doğan yer alacak. 

Kimse Bilmez Dizisi

Başrollerini İsmail Hacıoğlu, Kerem Cem ve Sebahat Kumaş’ın paylaşacağı Kimse Bilmez dizisinin yapımcısı ise Baba Yapım’ın sahibi Sadullah Ceren olacak.  Kimse Bilmez dizisinin nisan 2019 da Atv ekranlarında izleyicisi karşısında olması bekleniyor. Kimse Bilmez dizisinin yönetmeni ise son olarak Aşk ve Mavi dizisini yöneten Hakan Arslan oldu. Kimse Bilmez dizisinin çekimleri mart 2019 da başlayacak.

Bir Aile Hikayesi Dizisi

Başrollerinde Songül Öden, Birkan Sokullu, Olgun Toker, İrem Sak, Duygu Yetiş ve Alper Saldıran gibi oyuncuların paylaşacağı Amerika yapımı This is Us dizisinin uyarlaması olacak. Dizide üç farklı hayatın tesadüfler sonucu bir araya gelmesi ile bir aile olması anlatılacak. 

 

Yemin Dizisi Kanal 7

Karamel Yapım’ın yeni günlük dizisi olacak Yemin. Yemin dizisinin başrollerinde Adını Sen Koy dizisi 3. sezon oyuncuları Gökberk Demirci ve Özge Yağız Yemin dizisinde iki aşık olarak dizinin başrolünde yer alacak.

Yaralı Kuşlar Dizisi

Yaralı Kuşlar dizisi Kanal D’nin yeni günlük dizisi olacak ve dizi de üvey babadan kaçan iki yetimin hikayesi ekranlara taşınacak.

Zalim İstanbul Dizisi

Yapımcılığını Avşar Film’in, yönetmenliğini Cevdet Mercan’ın, senaristliğini Sırma Yanık’ın üstleneceği Zalim İstanbul dizisi Artvinli kod adlı dizi projesidir. Martta Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan Zalim İstanbul dizisi başrollerinde ise Fikret Kuşkan, Deniz Uğur, Ozan Dolunay, Berker Güven, İdris Nebi Taşkın gibi isimler yer alacak. 

Vurgun Dizisi

Erkan Petekkaya , Deniz Çakır Mehmet Aslantuğ’un başrollerinde yer alacağı yeni dizi. Erkan Petekkaya için özel olarak senaryosu yazılan dizi de senaristleri ise Emre Özdur ile Başar Başaran olacak. Vurgun dizisi için bölüm başı 150.000 TL alacak Erkan Petekkaya 

Vuslat Dizisi

2018 de başlaması beklenen Vuslat Dizisinin artık 2019’a kaldığı açıklandı. Trt 1’in en çok beklenen dizilerinden Vuslat Dizisinin başrollerinde  Kadir Doğulu Devrim Özkan Ümit Kantarcılar Baran Bölükbaşı ve Özcan Varaylı’nın yer alması bekleniyor. Vuslat Dizisi ocak 2019 da başlaması bekleniyor. 

Hercai

Mia Yapım Atv için yeni bir dizi hazırlığına başladı. Hercai” adlı dizinin Mardin’de çekilmesi ve dizinin yönetmen koltuğunda Cemal Şan’ın oturması bekleniyor. Hercai dizisinin senaristi ise senaryosunu ise Eda Tezcan oldu. Hercai dizisinde büyük trajediler yaşayan güçlü bir ailenin hikayesi anlatılacak. Dizinin kadrosunda Aydan Aksel, İlay Erkök Gülçin Santırcıoğlu ve Macit Sonkan gibi isimler yer alacak.

İptal Olan Diziler

İçimizden Biri Dizisi

Süreç Filmin yapımcılığını üstleneceği İçimizden Biri dizisi Marmaris’te çekilecek. İçimizden Biri dizisinde İrlandalı Ortodoks bir papazın oğlu Adam ile geleneklerine bağlı Müslüman ve Türk bir ailenin kızı olan Havva’nın aşkı anlatılacak.

Arıza Dizisi

Son dönemlerin en paralı yapım şirketi Es Film Trt 1 için unutulmaz bir dizi daha ekranlara getirmek için kolları sıvadı. İsmi Arıza olarak belirlenen yeni dizinin erkek başrol oyuncusu olması için ise dünyaca ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’na teklif götürüldü.

Ada Dizisi

Tims B Yapım’ın 2019 Eylül’ün de ekranlara getireceği yeni dizisi Ada’nın Senaristliğini Yılmaz Şahin’in üstlenecek. Ada dizisi için şuanda oyuncu seçimi ve senaryo yazma çalışmaları devam ediyor. Detayları bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Kral Kaybederse Dizisi

Gülseren Budayıcıoğlu’nun Krallar Kaybederse kitabından uyarlanacak Kral Kaybederse dizisinin kanalı ise bir dünya devi olan Netflix olacak. Kral Kaybederse dizisinin başrollerinde Beren Saat ve Belçim Bilgin kesin olarak yer alacak; Ayrıca Mehmet Günsur’un da 2019 da başlayacak Kral Kaybederse sizisinin kadrosunda yer alacağı yönünde bilgiler var.

Sadece Sen Dizisi

Karga Seven şirketinin FOX için hazırlayacağı Sadece Sen dizisinin yönetmeni belli oldu. Sadece Sen dizisinin yönetmeni Ender Mıhlar olacak.

Korkuyorum Baba

Korkuyorum Baba dizisi Limon Film’in yeni dizisi olarak ekranlara gelecek. Korkuyorum Baba dizisinde yönetmen Çağrı Vila Lostuvalı olacak. Daha önce ismi Oğlum olarak açıklanan Korkuyorum Baba dizisinin başrollerinde Barış Falay, Yasemin Uğur Özge Özberk ve Alihan Türkdemir ve Sibel Melek Arat gibi oldukça ünlü isimler ve çocuk oyuncular yer alacak.

Organizasyon Bizim İşimiz

Organizasyon Bizim İşimiz dizisi için hazırlıklar tam hızla devam ediyor. Dizinin başrollerinde Murat Cemcir ve Ahmet Kural olacak. Bu güzel komedi dizisi 2019’un en çok merak edilen dizisi olacak ve komedi türünde olacak. Organizasyon Bizim İşimiz dizisi 2019 da ekranlarda olacak ve dizinin senaryosu da Selçuk Aydemir tarafından kaleme alınacak

 Verda Dizisi

Pastel Filmin yeni dizisi Verda’da hazırlıklar uzadı. Pastel film de yeni dizinin yayına girmesi için uygun vakti bekledi ve dizi 2019’a kaldı. Verda dizisinin başrollerinde Kutsi, Gonca Sarıyıldız, Mine Tugay, Hale Soygazi, Barış Yalçın ve Ayşegül Günay yer alacak.  Dizi de Kerem ve Funda aşkını izleyeceğiz; Kerem eşini kaybetmiş zengin bir adam olacak. Veda Dizisi Atv’de yayınlanacak

Kör Nokta Dizisi

O3 Medya’nın İstanbul’lu Gelin dizisinden sonra yayına alacağı yeni dizi. Kör Nokta dizisinin senaryosunu Elif Usman üstlenecek. Elif Usman son olarak İçerde ve Ölene Kadar dizilerinde de senarist olarak yer almıştır. 

Masumlar Dizisi

Atv 2019 yaz dizileri için hazırlığa ocak ayından başladı. son olarak Kırgın Çiçekler ile Aşk ve Mavi dizilerini yazan Gül Abus Semerci’nin senaristliğini yağacağı Masumlar dizisi Kırgın Çiçekler’in benzeri olarak adlandırılıyor. Masumlar dizisinin haziran 2019 da yayında olması ve türünün dram olacağı açıklandı. Masumlar dizisi için oyuncu seçimi çalışmaları yakında başlayacak.

Dostum Dizisi

Yusuf Reha Alp ve Ertan Saban’ın senaryolaştırdığı drama dizisi. Yapımcısı ise Osman Sınav olacak. Detaylar belli olduğunda sitemize eklemeye devam edeceğiz. 

Suits Uyarlaması Dizi

ABD’nin sevilen dizilerinden Suits eylül 2019’da Türkiye’ye uyarlanacak. Suits uyarlamasının senaryosunu Kerem Deren yazacak. Suits dizisi Kanal D ekranlarında izleyicisi ile buluşacak.

 

 

Zalim dizisi

Atv ekranlarında 2019’un bahar aylarında ekran karşısına çıkmayı planlayan Koliba Filmin yeni dizisinin ismi şuanda Zalim olarak belirlendi. Zalim dizisinin dram tarzında olacağı biliniyor. Zalim dizisinin başrol oyuncusu ise Biran Damla Yılmaz olabilirmiş. Adnan Güler Koliba Film’in Zalim dizisinin yönetmeni olacak.

Yoksul Akraba

Ntc Medya’nın yapımcılığını üstleneceği ve hazırlıklarına ocak 2019’a başlayan yeni dizi Yoksul Akraba yönetmenliğini Deniz Yorulmazer yaparken senaristliğini ise Kırgın Çiçekler’i de yazan Yelda Eroğlu üstlenecek. Yoksul Akraba dizisinin kadın başrolünde ise Biran Damla Yılmaz’ın yer alacağı ile ilgili bilgiler var. Mehmet Yiğit Alp’in özel projesi olacak Yoksul Akraba dizisi. 

Gerçek Yalanlar Dizisi

25 Film’in yeni hazırladığı ve senaryosunu Toprak Karaoğlu’nun yazacağı yeni dizi. Yönetmenliğini Selim Demirdelen’in üstleneceği Gerçek Yalanlar dizisi 2019 Eylül sonuna ertelendi. Gerçek Yalanlar dizisinin Fox Tv ekranlarında yayınlanmasını bekliyoruz. Gerçek Yalanlar dizisinin dram türünde olması bekleniyor.

Suyun Hafızası

Bergüzar Korel ve Kaan Urgancıoğlu’nun baş rollerinde yer alacağı yeni dizi.  Suyun Hafızası dizisi yapımcısı ise Ay Yapım olacak. Suyun Hafızası dizisinin ocak 2019 da ekranlarda olması bekleniyor. 

Sevene Kadar Aşk dizisi

Aybüke Pusat ve Barış Arduç’un başrolerinde yer alacağı yeni aşk dizisi. Tims B yapımın yapımcılığını üstleneceği yeni dizinin bir savcı ve öğretmen arasında yaşanan bir aşk olması bekleniyor. Bu durumda Aybüke Pusat bir savcı ve Barış Arduç bir öğretmen olacak. Haluk Bilginer’inde Sevene Kadar Aşk dizisinde yer alacak söylentileri var. 

Oğlum Dizisi

Limon Film imzalı yeni dizi. Barış Falay ve Özge Özberk’in Oğlum dizisinde başrolde yer alması bekleniyor. Oğlum dizisinin oldukça duygusal bir dizi olması beklenirken yönetmen olarak Çağrı Lostuvalı ile el sıkışıldı. 

Üvey Düşmanım

Özcan Deniz’in sahibi olduğu DNZ Film ve Avşar filmin yapımcılığını üstleneceği yeni dizinin adı Üvey Düşmanım oldu. Mahinur Ergun’un senaryosunu yazacağı Üvey Düşmanım dizisinin yönetmeni belli olmadı. 

Artvinli Dizisi

Avşar Film’in 2019 da ekranlara getireceği yeni dizi. ‘Artvinli’ dizisinin senaryosu Sırma Yanık tarafından yazılacak. Artvinli dizisinin ilk bölümü de Artvin’de çekilecek. Artvinli dizisinin başrolünde Fikret Kuşkan ve Başak Köklükay yer alacak.

Uçurum Dizisi

Erler Film tarafından 2019 da Yunanistan’da çekilecek bir dizi. Uçurum Dizisi Erler Filmin sahibi Türker İnan’ın emeklilikten önce ki son dizisi olacak. 

Başlangıç ve Son Dizisi

Yine Erler Film tarafından 2019 da ekranlarda olacak Mısırlı Necip Mahfuz’un Başlangıç ve Son romanından uyarlanacak yeni dizi. 

Suits Uyarlaması

Suits Uyarlaması 2019 da Kanal d ekranlarında olacak. Suits Uyarlamasının uyarlama senaryosunu Kerem Deren yazacak. Suits Uyarlamasının yapımcısı ise Karaseven Pictures olacak.

Amerika da 2011 de 69 bölüm olarak 5 sezon yayınlandı Suits dizisi 2011 yapımı bir dizidir. Bir avukatlık şirketinde çalışan başarılı bir avukatın aşkını anlatacaktır. 

Madalyon Dizisi

Mustafa Şevki Doğan’ın yönetmenliğini üstleneceği yeni dizi Madalyon 2019’da başlayarak izleyicisi karşısında olacak.  Madalyon Dizisinin yapımcılığını ise Süreç Film üstlenecek.

Mayın Tarlası

Ünlü yönetmen Ömer Faruk Sorak’ın yönetmenliğini yaptığı Mayın Tarlası dizisinin yapım şirketi T Company ve Böcek Film olacak. Mayın Tarlası isimli dizinin eylül 2019 da izleyicisi karşısında olması bekleniyor. 

Baraj Dizisi

Medyapım’dan Yağmur Ünal’ın yapımcılığında ekranlara getirilmesi beklenen Baraj dizisinin 2019’a ertelendiği açıklandı. Yapımcılığını Fatih Aksoy’un yapacağı açıklanan Baraj dizisinde senaryo yazım çalışmaları ise başladı. Fatih Aksoy Baraj dizisinin 2019 2020 sezonunda ekranlarda olacağını duyurdu

2019 da başlayacak yeni diziler olduğunda sayfamıza eklenecektir. 

İsmi Değişen Diziler

Firuze Dizisi

Ay Yapım 2020’de ekranlara getireceği yeni projenin ismi Firuze oldu. Oyuncu seçme çalışmalarının başladığı Firuze dizisi için kadın başrol oyuncusu olarak son olarak Cesur ve Güzel dizisinde yer alan Tuba Büyüküstün ile anlaşıldı. Senaristliğini Hilal Saral’ın üstleneceği Firuze dizisinde bir kadının zorlu yaşam öyküsü etkili bir dille anlatılacak. Firuze dizisinin yüksek bütçesi bir çok ünlü oyununun dizinin kadrosunda olacağını gösteriyor; eğer çok önemli bir sıkıntı çıkmazsa Firuze dizisinde Tuba Büyüküstün’ün partneri Kenan İmirzalıoğlu olacak.

Firuze Dizisi

Ay Yapım’ın ocak 2020 için hazırladığı Sema Ergenekon’un ise senaryosunu yazacağı Firuze dizisinin kanalı şuanda belli değil. Firuze dizisinde erkek başrol olması için Alperen Duymaz’a önemli bir teklif gitti. Alperen Duymaz’ın gelen teklifi kabul edeceği konuşuluyor.

 

 

 

Bir instagram fenomenin verdiği bilgiye göre Ay yapım 2020 de ekranlara getirmek için Zemheri adında bir dizi hazırlamaktaymış. Dört başrolü olan Zemheri dizisinin erkek başrol oyuncularında biri Muhteşem Yüzyıl dizisi ile tanınan Metin AKTÜLGER olacak. Hilal Saral’ın yönetmen Sema Ergenekon’un senaryosunu yazdığı Zemheri Dizisi ocak 2020 de ekranlarda olacak. Metin AKTÜLGER Zemheri dizisinden 55.000 TL bölüm başı ücret alacak. Metin AKTÜLGER son olarak Atiye dizisinde yer almıştı.

2019 2020 sezonu dizi sektörü için oldukça zor geçen bir yıl olacak. Özellikle yapımcıların sabırlarının tükendiği sözleşmelerin beş bölüme kadar düştüğü ekonomik bunalımın en çok hissedildiği sezon yine 2019 2020 sezonu olacak.

2019’de 60’dan fazla yeni dizi başlarken devam eden dizi sayısı 15’i geçmiyor. Yapımcılar kanalları dizileri yayınlamak için çok kolay ikna ediyor ama kesin yayın sözleşmesi daha önceki sezonlarda 13 bölüm iken şimdi kanallar dizi yapımcıları ile kesin yayın sözleşmesi imzalamak bile istemiyor.

Bu durumda yeni başlayan diziler için kanallar daha 3 bölüm geçmeden final kararı alıyor ve bir çok başlayan dizi 6 bölümü göremiyor. İşte 2019/2020 sezonunda ekranlarımızda olacak.

B sayfada sadece 2019 2020 yeni sezonunda başlayacak diziler var. 2019 yaz dizileri için tıklayınız Yaz Dizileri

2020’de Yeni Başlayacak Diziler (3 Yorum)

  1. Ferhat ile Şirin dizisinde ya Mert Yazıcıoğlu-Gizem Güven oynasın ya Aslıhan Malbora-Batuhan Ekşi oynasın.