2022 Dizileri (Güncel Liste)

2021 2022 sezonu için hazırlıklar başladı. Kanalların programlarının sıkışık olması ve bazı kanalların yaz sezonuna dizi çekmekten vaz geçmesi ile bir kaç dizi yeni sezona kaldı bile. Türkiye de her sezon da ortalama 30 yeni dizi yayın hayatına başlarken Blue TV, Gain, Exxen ve Netflix  gibi dijital platformlarında dizilerini dahil edersek 2022 de 40’dan fazla yeni dizi izleyicisi karşısında olacak.

2022 dizileri, 2022 de yayın hayatına başlayacak diziler arasında Fırıncı ve Güzel, Aşkın Tarifi, Barbaros ve Kanunsuz Topraklar gibi diziler yer alacak

2022 Dizileri

Oğlum Dizisi

Alev Alev’ dizisinin yönetmeni olan Ahmet Katıksız’ın Ay Yapım için çekeceği 2022 de yayınlanacak dizinin detayları belli oldu. Show TV ekranlarında yayınlanacak yeni dizinin iki çocuğun hikayesi üzerine kurulacağı bilgisi verildi.

Erkek Severse Dizisi

Faruk Turgut’un yapımcılığını üstlendiği yönetmenliğini Ömür Atay’ın, senaristliğini Aslı Zengin’in üstleneceği Erkek Severse dizisinin erkek başrol oyuncusu Alperen Duymaz olacak. bir dijital pazarlama şirketinin sahibi Kenan karakteri ile yer alacak Alperen Duymaz Eşinden boşanmış, 2 çocuklu ve yeni girdiği iş yerinde yeni bir sayfa açacak olan Zeynep’e aşık olacak. erkek severse dizisi yeni diziler

Al Hayba Dizisi

Ay Yapım yapımcılığını üstleneceği Al Hayba dizisi daha önce Netflix için 30 bölüm olarak çakilmişti. Lübnan bölgesine hitap eden dizi de Suriye-Lübnan sınırında bir köyde yaşayan silah kaçakçısı aile reisinin baş ettiği aile içi anlaşmazlıkları, iktidar mücadelelerini ve karmaşık bir aşk ilişkisi anlatılmıştı. Al Hayba dizisinden uyarlanacak dizinin şuanda ismi ve oyuncu kadrosu belli olmadı. ay hayba dizisi 2022 de Ay Yapım tarafından uyarlanacak

Fırıncı ve Güzel

2022 sezonun ilk dizisi olacak Fırıncı ve Güzel The Baker and The Beauty isimli yabancı yapımdan uyarlanacak ve Barış Yöş’ün yönetmen olarak yer alacağı dizi de Aslı Zengin de senarist olarak yer alacak.  2022 dizilerinden olan Fırıncı ve Güzel eylül 2021 de Star Tv ekranlarında olacak.

Aşkın Tarifi

Kadir Doğulu’nun Fırat Karasu karakteir ile yer alacağo yeni dizi Aşkın Tarifi de 2022 dizilerinden biri oldu. Yapımcılığını NTC Medya’nın üstleneceği Aşkın Tarifi dizisinin yapımcılığını Mehmet Yiğit Alp, yönetmenliğini Deniz Koloş yaparken senaryosunu Doruk Erengül ve Leyla Oter üstlenecek.

askin tarifi dizisi

Börü 2039

Blue TV’nin en çok merak edilen işlerinden biri olacak Börü 2039 dizisi kanalın maddi sorunları nedeniyle 2022’ye kaldı. Murat Arkın’nın başrolünde yer alacağı dizi 2039 yılında meydana gelecek dünya savaşı anlatılacak.

boru 2039

Uzak Şehrin Masalı

2021 yaz dizileri arasında olması beklenen Uzak Şehrin Masalı Dizisi de 2022’ye kalan önemli projelerden biri. 25 Film’in çekeceği Uzak Şehrin Masalı dizisi Fox ekranlarında yayında olacak.

Kanunsuz Topraklar

Fox TV’nin 2022 dizilerinden biri olacak Kanunsuz Topraklar dizisinin yapımcılığını Faruk Turgut, senaryosunu Zülküf Yücel ve yönetmenliğini ise Faruk Teber üstlenecek. Uğur Güneş ve Esra Bilgiç’in başrolünde yer alacağı Kanunsuz Topraklar dizisi Zonguldak’ta kömür madeni işleterek zengin olan Malik beyin kızı Gülfem ile Malik beyin madeninde işçi olarak çalışan Davut’un arasındaki aşkı anlatacak.

kanunsuz topraklar

Barbaroslar

Türkiye’nin en pahalı dizilerinden biri olacak olan Barbaros dizisinin çekimleri her ne kadar nisan 2021’den beri devam etse de Barbaros dizisi 2022’ye kalan işlerden. Ulaş Tuna Astepe ve Engin Altan Düzyan’ın başrolünü paylaşacağı Barbaros dizisinin Ozan Aksungur ve Oğuz Ayaz Barbaroslar senaristi olurken yönetmeni ise Taylan Biraderler olacak. Barbaroslar dizisi Kaptanı-ı Derya lakabı ile bilinen Barbaros Hayrettin Paşa ve abisi Oruç Reis’in hayatını anlatacak

Leyla İle Mecnun Dizisi

Exxen ekranlarında izleyicisi ile yeniden buluşacak efsane Leyla İle Mecnun dizisi eski kadrodan bir çok oyuncunun yer alması ile izleyiciyi Exxen ekranlarına toplamayı planlıyor. 9 Şubat 2011 – 17 Haziran 2013 yılları arasında 104 bölüm yayınlanan dizi Acun Ilıcalı’nın isteği ile yeniden çekilecek. Yapımcılığını Eflatun Film’in senaryosunu Burak Aksak’ın kaleme alacağı Yeni Leyle İle Mecnun dizisinde yönetmen koltuğunda Onur Ünlü yer alacak.

Yorum yaz