27- 28 Şubat İnstagram Twitter Neden Açılmıyor? Sosyal Medyaya Neden Girilmiyor?

28 Şubat İnstagram Neden Yok?

27 Şubat akşamı bilindiği üzere üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandilini tüm Türkiye kutluyor; ancak aynı akşam ne yazık ki Suriye’nin İdlib bölgesinden gelen acı haber kandil sevincimizi kursağımızda koydu. İdilip’te rejim askerlerinin açtığı hava ateşi sonrası 22 askerimiz şehit düşmüştür ve çok sayıda yaralımız vardır. Yaralılarımız Hatay’da bulunan hastanelerde tedavi altına alınmaya başlanmıştır.

Sosyal medyada yer alan ancak televizyon haberlerine ve İnternet haber sitelerine daha düşmeyen haberlere göre İdlip bölgesinde bir tabura saldırı düzenlenmiş ve çok sayıda şehit varmış. Tabi bu haber sosyal medyada bir anda yayılınca ülke gündemine oturdu; hangi odaklar tarafından ne amaçla çıkarıldığı bilinmeyen bu haberlerin daha fazla yayılmaması ve yapılacak haberler ile sprekülasyonların arttırılmaması için ise 27 Şubat perşembe 23:30 sularında iletişim başkanlığı tarafından sosyal medya erişimlerine kısıtlamalar getirildi.

Sosyal medyada yer alan haberde yüzlerce askerin şehit olduğu yazılırken resmi olarak 22 şehidimizin olduğu bizzat Hatay Valilisi Rahmi Doğan tarafından açıklandı. 27 28 Şubat twitter neden yok

28 Şubat Twitter Neden Yok?

İşte bu nedenden dolayı Türkiye de İnstagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya araçlarına ulaşım engellenmeye yani yavaşlatılmaya başlandı. Özellikle sosyal medyada aslı astarı bilinmeden yapılan her türlü haberden ve yorumdan vatandaşlarımızın sorumlu oldukları bilip bilmeden spekülasyon yapmanın kimseye fayda getirmediğini aksine ülkemize zarar verdiğini belirtmek isterim.

27 Şubat 28 Şubat İnstagram Twitter Facebook Ne Zaman Açılacak

Şuada kesin elimizde bir bilgi olmamak ile beraber Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Ankara’da acil güvenlik toplantısı sonucunda çıkacak karara göre sosyal medya kullanımına ne zaman izin verileceği bilgisini aktaracağız; ancak Ankara’da yapılan güvenlik toplantısından çıkan ilk karar ise kapıların tüm mültecilere açılması oldu.

Tüm emniyet birimlerine verilen emirde Türkiye’de yer alan tüm mülteci ve sığınmacıların kara deniz ve diğer tüm yollar ile Avrupa’ya geçmelerine izin verildiği oldu. 

27- 28 Şubat İnstagram Twitter Neden Açılmıyor? Sosyal Medyaya Neden Girilmiyor? (1 Yorum)