Afili Aşk Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Sürecek?

Güncelleme 28 Temmuz 2019

Afili Aşk dizisi yeni sezon onayını aldı. 13 bölüm olarak planlanan Afili Aşk  dizisi için Kanal D yeni bir 13 bölümlük sözleşmeyi kabul etti. Aldığı iyi reytingler sonucu yeni sezon onayını hak eden Afilli Aşk oyuncularını ve ekibine de tebrik ediyoruz.

Afilli Aşk dizisi 14. bölümü ile 18 eylül çarşamba günü yeni sezona başlayacak ve eğer sözleşme uzatılmazsa 26. bölüme kadar yani ocak ayına kadar Kanal ekranlarında olmaya devam edecek. Eğer Afili Aşk dizisi sezon içinde de 7 ve 8 gibi reytingler alırsa yeni bir sözleşme ile 2019 2020 sezonun sonuna kadar yayında kalacaktır.

Afili Aşk dizisinde Hülya karakteri ile izleyicisi karşısına çıkmaya devam eden Asena Tuğal de Afili Aşk’ın yeni sezon onayı aldığını verdiği röportajda duyurdu.

Güncelleme 20 Haziran 2019

Afili Aşk 19 haziran çarşamba akşamı ekranlara gelen ikinci bölümü ile 2019 yaz dizileri arasında izlenme rekoru kırdı. Afili Aşk dizisinin ikinci bölümü 6.87 reyting alarak reyting yarışında ilk sırada yer aldı. Afili Aşk dizisi yaz sonuna kadar bu reytingleri almaya devam ederse 2019 2020 yeni sezonunda da Kanal D ekranlarında yerini alacaktır.

12 Haziran 2019 Çarşamba günü yayın hayatına başlayan ve sürekli Kanal D ekranlarında tekrarını gördüğümüz Afili Aşk dizisi 2019 yazının en çok sevilen yaz dizileri arasına girmeyi başardı. Canevim, Her Yerde Sen, Kimse Bilmez ve Benim Tatlı Yalanım gibi rakip diziler arasında en iyi başlangıcı yapan Afili Aşk dizisi komedi yönü de en çok sevilen dizi olmayı başardı.

Afili Aşk Dizisi Reytingleri

12 Haziran 2019 Çarşamba günü ilk bölümü ile 5,15 reyting alan Afili Aşk dizisi 2. sırada kendine yer bulurken dizinin ilk bölümünü ortalama 4.2 milyon izleyici takip etti. Afili Aşk dizisinin ikinci bölümü 6.87 reyting aldı ve 6 milyon izleyici tarafından izlendi. 

Afili Aşk’ın ilk bölümünü izleyen bir çok izleyici ise dizinin açık ara en iyi yaz dizisi olduğu konusunda iddialı. Afili Aşk  dizisinin ilk bölümünün beğenilip beğenilmediğini dizinin ilerleyen haftalarda yayınlanacak 2. ve 3. bölümleri belirleyecek; zira eğer izleyici dizinin ilk bölümünden memnun kalmışsa haftaya yine ekran karşısına geçecek ve çevresine de Afili Aşk dizisinden bahsederek dizinin reklamını yapmış olacak.

Çağlar Ertuğrul Büyük Bir Hayran Kitlesine Sahip

Son olarak Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde yer alan Çağlar Ertuğrul’un yükselişinde ki önemli basamaklardan biri de Dağ 2 filmi olmuştur. Çağlar Ertuğrul’u izleyici komedi de görmek istiyordu; zira Afili Aşk dizisi erkek başrol oyuncusu Çağlar Ertuğrul verdiği bir çok röportajda çok iyi komedi oynayacağını ifade ederek çok iddialı konuşmuştu.

Açık konuşmak gerekirse Çağlar Ertuğrul’a komedi ciddi manada çok yakışmış; replikleri adeta yaşayarak oynuyor ve mutluluğu da gözlerinde ki ışıltıdan belli oluyor.

Afili Aşk’ta Ayşe ve Kerem Aşkı Tutar

Türkiye de izleyici senaryo kadar o senaryoyu kendisine aktaracak oyuncuların uyumuna da çok dikkat ediyor. İzleyici ekranda hangi ikiliyi yakıştırıyorsa onu izlemek istiyor. Bir çok izleyicinin yorumlarında Çağlar Ertuğrul ile Burcu Özberk’in çok yakıştığını belirttiklerini okudum.

Afili Aşk’ın Senaryosu da Cezbetti

İzleyiciyi Afili Aşk’ın senaryosu da cezbetti. Afili Aşk dizisinde hikaye çok güzel kurgulanmış. Zeynep’in abileri; arkadaşları geçmişi ve Kerem’in hayatı ailesi… Doğruyu söylemek gerekirse karakterler içinde başarılı şekilde cast oluşturulmuş. Şu oyuncu da şu role yakışmıyor diyebileceğimiz ne bir rol var ne de bir oyuncu.

Afili Aşk Devam Edecek mi?

Yaz dizilerinin yeni sezonlarda devam edebildiğini daha önce defalarca gördük. Gerçekçi olmamız gereken bir şey var o da pek az yaz dizisinin yeni sezona kaldığı; kalanların çok azının da ocak ayını görebildiği; ancak neden Afili Aşk da bir Erkenci Kuş olmasın? Ne eksiği var? Bence Afili Aşk’ın Erkenci Kuş’tan fazlası var eksiği yok.

Afili Aşk Ne Zaman Final Yapacak?

Gerçekçi bir bakış açısı ile devam etmek gerekirse Afili Aşk dizisi senaryosu 2019 2020 yeni sezonunu kaldırabilecek bir senaryo değil. Zaten Afili Aşk  dizisi 13 bilemedin 14 bölüm şekilde planlanmış ve yayına alınmış bir dizi.

Afili Aşk dizisinin tutacağı ve iyi reytingler alacağı belli; ancak umarım Afili Aşk  dizisine yeni sezon da devam kararı alınıp da sadece para için insanlar rezil edilmez. Ben kesin olarak Afili Aşk dizisinin yaz sezonunda çok yüksek reytingler alacağını; ancak dizinin yeni sezona kalması durumunda çok büyük bir hüsran yaşanayacağını düşünenlerdenim.

Bence Afili Aşk dizisi 13. bölümü ile final yapacak ve 4 eylül 2019 da ekranlara veda edecektir.

Afili Aşk Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Sürecek? (1 Yorum)