Leke Devam Edecek mi? Leke Yeni Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Güncelleme 3 Ağustos

Leke Dizisi Yayından Kaldırılı

Kanal D’nin sevilen dizisi Leke düşük reytingler gerekçe gösterilerek yayından kaldırıldı. Kanal D ve Leke dizisi yapımcısı TIMS&B yapım yetkilileri bir araya geldi ve Kanal D’nin sıkışık yeni sezon programı ve Leke dizisinin aldığı düşük reytingler de gerekçe gösterilerek Leke dizisinin final yapmasına ve yeni sezonda devam etmemesine karar verildi. Bilindiği üzere Leke dizisi 9.Bölümüyle aldığı düşük reytinglere rağmen sezon finali yapmıştı.

Leke dizisi oyuncuların sözleşmeleri de fesh edildi ve istedikleri dizi de yer alabilecekleri özellikle Burak Sevinç, Melis Sezen, Selen Uçer, Tolga Güleç ve Ferdi Sancar’a bildirildi. Leke Dizisi Yayından Kaldırılı

Leke Dizisi Yeni Sezon da Devam Edeceğini Duyurdu (30 Mayıs)

TIMS & B Productions tarafından 16 Nisan 2019 Salı gününden itibaren hazırlanan ve Kanal D ekranlarında yayınlanan Leke dizisi 9. bölümü ile sezon finali yapacağını ve 2019 2020 yeni sezonunda yeni bölümleri ile yeniden Kanal D ekranlarında olacağın duyurdu.

Peki gerçekten her şey böyle mi olacak? Daha önce bir çok platformda Leke dizisinin 2019 Yaz dizisi olarak Kanal D ekranlarında yayına devam edeceği ve sezon finali yapmayacağı duyurulmuştu. Peki ne oldu da Leke dizisi için sonradan sonraya sezon finali kararı alındı?

Gerçek şu ki Kanal D ve TIMS & B yapım yaz aylarında Leke dizisinin rakipsiz olacağını ve iyi reytingler alacağını tahmin etmişti; ancak Leke dizisinin haziran ayında aldığı reytingler detaylı incelendiğinde dizinin aslında yaz sezonunda reyting kaybettiği görüldü. Durum tespiti yapan Kanal D yetkilileri bence yaz sezonu için satın aldıkları Leke dizisinin yeni bölümlerini 2019 2020 yeni sezonunda yayınlamaya karar verdi.

Leke Devam Edecek mi?

Diğer bir ihtimal de Kanal D’nin Leke dizisinin yayın haklarını almaktan vaz geçtiği. Peki Kanal D’de devam etmeyecekse Leke dizisi hangi kanalda devam edecek. Bizim tahminlerimize göre Leke dizisi yapımcısı zaten dizinin bütçesinin belirli bir kısmını sözleşme gereği Kanal D’den tazminat olarak alacak. Bir de bunun üstüne Leke bir de internetten yayın yapan platformlara satılırsa tadından yenmez. Leke Devam Edecek mi

Leke dizisinin İnternetten devam ederse bu oyuncularında işine gelir. 120 dakika dizi çekmek yerine 60 dakike çekilir bir de yetiştirme derdi de olmaz. Leke gibi televizyonda yayınlanmış ve binlerce hayranı olan bir diziyi başta Puhu Tv ve Blue Tv olmak üzere bir çok digital platform isteyecektir. Leke dizisinin diğer bir avantajı da çekim ve oyuncu maliyetlerinin düşük olması.

Başrollerinde Burak Sevinç, Melis Sezen, Tolga Güleç ve Aslı Turanlı’nın yer aldığı Leke dizisi bir çok diziden üçte biri bütçeye sahip. Leke dizisinde bölüm başı en çok ücret alan isim Burak Sevinç; onun ücreti de belki piyasa da prime time kanallarında başrol oynayan oyunculardan en düşüğü diyebiliriz.

Her nerede olursa olsun Tims B Yapım Leke dizisini 2019 2020 yeni sezonunda devam ettirecek. 

Leke Yeni Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Leke dizisi eğer bir sıkıntı olmaz ve Kanal D’de devam ederse eylülün ikinci haftası yayında olacaktır.  Kanal D Leke dizisini 2019 2020 yeni sezonda farklı bir günde de  yayınlayabilir zira salı günleri rekabetin en yüksek olduğu gece olacak gibi yine yeni sezonda

Eğer Leke dizisi gün değiştirmez ise bu durumda Leke dizisi 10 eylül 2019 salı günü 10. bölümü ile 2. sezonuna başlayacaktır. Bilindiği üzere Leke dizisi 18 haziran 2019 salı günü 9. bölümü ile sezon finali yapmıştı.

Leke Yeni Sezonda Farklı Bir Senaryo ve Farklı Bir Konsept İle Ekranlarda Olacak

Bilindiği üzere Leke dizisinin sezon finalinde dizinin iki kötü karakteri Serpil ve Birkan tutuklanarak hapse gönderilmişti. Bu zamana kadar çevirdikleri oyunları arkalarında bırakıp yurt dışına kaçmaya yeltenen ikili yakalanmıştı. Böylelikle Leke dizisi oyuncu kadrosundan Mehmet Bozdoğan ve Selen Uçer’de ayrılmış olacak. Leke dizisi izleyicisini yeni sezonda aşk dolu bölümler bekliyor; ancak önce Cem ve Yasemin’in çözmesi gerek bir cinayet problemi var.

Leke Yeni Sezonda Neler Olacak?

Arda abisi Cem ile aralarında ki sıkıntıyı o kadar büyütüyor ki kendisini üvey babasının dayağından koruyan abisini polise şikayet edecek. Peki Cem’in öldürüldü dediği Tamer Balcı karakteri gerçekten öldü mü? Cem katil mi? Cem hapisten çıkabilecek mi? Bu soruların cevabını Leke dizisinin ikinci sezonunda öğreneceğiz.leke yeni sezon ne zaman başlayacak

Leke Yeni Sezon Tanıtım Fragmanı

Leke dizisi yeni sezon tanıtım fragmanının ağustos ayında yayında olması bekleniyor; zira Leke dizisinin 2. sezon çekimlerine ağustos ayında başlanacak.

Leke Devam Edecek mi? Leke Yeni Sezon Ne Zaman Başlayacak? (9 Yorum)

  1. bende ilkkez izledim harıka bir dizi ama yanlış kanal atv olsa zirve yaprdı bu dizi

  2. ilk kez izledim gooleden harika bir dizi ama yanlış kanalda bu atv olsa zirve yaprdı

  3. bende ilkkez izledim harıka bir dizi ama yanlış kanal atv olsa zirve yaprdı bu dizi

  4. Ya abi lütfwn final verilmesin yaa lütfen yayınlan sında ben internet den bile izlemeye razıyımmm

  5. Başlayacak sa neden fragmanı yok çocuk mu kandırıyor sunuz siz ya hep aynı devam edecek daha kanal ortada yok yeni sezon diyor sunuz 17 de Eylül başlayacak ama fragman yok bu nasıl bir çelişki

  6. Bir final oldu diyor sunuz bir devam edecek diyor sunuz madem bütün reyting alan dizi ler salı akşamı ise gününü değiştirin. Hem çok sevildi diyor sunuz hem de reyting tavan yapmadı diyor sunuz hem melis sezen başka dizi kadrosuna katıldı diyor sunuz hem yalan diyor sunuz hemde oyuncu lar istediği dizi de oynayacak diyor sunuz bu nasıl bir düzen o kadar saçma sapan dizi ler varken neden leke nin kaderi bu kadar karmaşık ki anlamıyorum bu ara da zaten Eylül ün 2. Haftasın da yız..