Ağlama Anne Neden Final Yapıyor? İşte Final Kararının Arka Planı

Ağlama Anne dizisi için acı bir final kararı alındı. Yapımcılığını Süreç Film’in üslendiği ve ilk bölümü ile 7 Ekim 2018 Pazar akşamı izleyicisine çıkan Ağlama Anne dizisi  30 Aralık pazar akşamı ekranlara gelecek 13. bölümü ile izleyicisine veda edecek.

Ağlama Anne dizisi 2018 2019 yeni sezonunda pazar akşamları izleyicisi ile buluşmaya başlayan iki yen diziden biriydi; diğer yeni dizi ise Kanal D’nin Bir Litre Gözyaşı dizisiydi. Ne yazık ki iki yapım da pazar akşamı bekledikleri reytingleri alamadı ve ikisi de 2019’u göremeden ekranlara veda etmeye hazırlanıyor. Yeni sezonda pazar akşamı istikrarı yakalayan tek yeni dizi ise yaz aylarında yayına başlayan Trt 1’in Elimi Bırakma dizisi oldu.

Ağlama Anne Neden Bitiyor? İşte Nedeni

Ağlama Anne İstikrarlı bir performans gösteremedi; işte final kararının arkasında yatan en önemli gerekçede istikrarsız reytingler oldu. Ağlama Anne dizisi için Süreç Film ile Atv arasında 13 bölümlük yayın hakları sözleşmesi imzalanmış Süreç Film sözleşmeden doğan parasının büyük kısmını temin etmişti kanaldan. Atv kasım ayı başına kadar Ağlama Anne dizisi reytinglerinden memnun olmadı; ancak sözleşmenin tazminat ile fesih edilmesi de hiç gündeme gelmedi. Ağlama Anne final nedeni

Kasım ayının ortasından itibaren ise Ağlama Anne dizisi reytingleri istikrarlı bir şekilde yükseldi bu da Ağlama Anne dizisi için yeni sözleşme ümitlerini arttırmıştı; ta ki Ağlama Anne dizisi 9 aralık pazar reyting sonuçları gelene kadar.

Ağlama Anne dizisi 9 aralık pazar akşamı ekranlara gelen 10. bölümü ile tekrar başladığı yere döndü ve 3.5 reytingler ve 9. sıralara kadar geriledi. Bu da Atv için Ağlama Anne dizisinin fişinin çekilmesi gerektiği anlamına gelmekteydi.

Atv Ağlama Anne dizisi istikrarlı bir reyting alamıyor; bu da Atv’nin Ağlama Anne dizisinin yayınlandığı pazar akşamı aldığı reklamların ücretini düşürüyor; zira reklam verenler de ortalama bir reyting tahmin edemediği için Ağlama Anne dizisinin en alt reytinglerinden reklam teklifi veriyor bu da Atv’nin işine gelmiyor.

Tüm kanallar istikrarlı bir reyting ister; bir hafta çok düşük bir hafta çok yüksek reyting alan diziler kanalların tercih ettikleri diziler değildir; zira bu dizilerde reklam verenlerin eli güçlüdür ve sürekli düşük fiyat teklif ederler. Ağlama Anne neden bitiyor resimleri

Atv Süreç Film ile imzaladığı 13 bölümlük yayın hakları sözleşmesi bittiğinde dizinin yeni bölümlerinin yayın haklarını almayacağını duyuru. Bu da Ağlama Anne dizisinin bitmesi anlamına geliyordu. Süreç Film ise dizisinin diğer kanallar tarafından da istenmeyeceğini düşünerek diğer yayıncılara transfer teklifinde bulunmadı.

Ağlama Anne dizisi final bölümü çekimleri muhtemelen 17 23 aralık haftasında çekilecek ve dizi tarihin tozlu sayfalarına katılmış olacak.

Ağlama Anne Ne Zaman Final Yapacak?

Birce Akalay, Özlem Yılmaz ve Cansel Elçin bir kez daha reyting canavarına yenik düştü. Ağlama Anne dizisi 13. bölümü ile 30 aralık 2018 pazar akşamı ekranlara gelecek. Ağlama Anne dizisi final kararı aldığı için 6 ocak 2019 pazar akşamı ekranlarda olamayacak.

Ağlama Anne Final Fragmanı

Ağlama Anne Neden Final Yapıyor? İşte Final Kararının Arka Planı (10 Yorum)

  1. Yaziklar olsun alismistim ben bu diziye hic kacirmiyodum once ask ve mavi sonrada aglama anne yapmayin geri donsun dizi o kadar anlamsiz dizi varken niye bu

  2. Bence güzel örnek alınacak bir diziydi, severek izliyordum. Bitireceğinize cumartesi akşamlarına alsaydınız kesinlikle iyi bir rekor kırardı. Çok üzüldüm ???

  3. Bütün izlediğim filmler final oluyor lütfen ağlama anne bitmesinnn gerçekten çok güzel bi dizi çok severek izliyorum lütfennn bitmesinnn..

  4. Hep aynı şeyi yapıyosunuz izliyoruz sonra final yapıyosunuz çok guzel bi dizi ağlama anne severek izliyoruz

    • Bitsin bencede başrolde dekiler dünyaya aglama gelmişler içimizi bayıyor eniştesi ne aşık oluyor aileyi bozuyor böyke diziler artık dizler konular aynı malesef gerçek hayatta neler yasanıyor gercek hayatları bi dizi yapsalar ilk ben izlicem çok zor gercek hayatlara inilse kimseye 5dakikada sans dogmuyor kimsenin karsınsdagercek insanlar cıkmıyor