Ah Kalbim 20 Temmuz Özeti 342. Bölüm Fragmanı Abhi Pragya Ayrıldı 20 Yıl Geçti

Ah Kalbim dizisinde Pragya ikizlerini alıp gitmek ister ancak Abhi ona engel olur. Aliya aralarında anlaşmazlık çıkan Abhi ve Pragya nın arasını bulmak için çocukları birer birer sahiplenmelerini ister. Dişa da  başka çözüm olmadığı için üzülüyordur. Ah Kalbim 20 Temmuz Cumartesi Özeti devam ediyor.

Ah Kalbim 342. Bölüm Özeti

Abhi ve Pragya çocukları paylaşırken Abhi Pragya nın kucağındaki bebeği öpüyor, Pragya da Abhi nin kucağındaki bebeğini göz yaşları içinde öpüyor. Pragya bundan sonra yaşadığımı bile bilmeyeceksiniz diyerek ayrılıyor. Bu sahneler görmeye değer. Mehra ailesi yerle bir olmuş durumda. (Chadariya şarkısı çalıyor)

Pragya kızına kucağına alıyor ve dışarı çıkıyor. Dışarda Abhi nin gölgesini bile kızının üzerine düşürmeyeceğini düşünürken bir motor ona çarpmak üzereyken hemşire bir kadın onu kurtarıyor. Abhi de aynı şeyi düşünüyordur. Aradan 20 yıl geçiyor. Kızlar 20 yaşına geldiler ancak Abhi ve Pragya aynı yaşta kalmışlar maşallah.

Abhi nin kızı Ria, evde yaptığı haşarılıklarla biliniyor. Mira adında birisi onunla yakından ilgileniyor. Ria kendisini dolaba kilitliyor. Mira onu çıkartmaya çalışıyor. Pragya nın kızı Praçi. İlk başta ikisinin de yüzünü göremiyoruz. Pragya eve gelince kızını arıyor. Pragya kendisini motordan kurtaran hemşire ile aynı evde yaşıyor. Hemşirenin ismi Beeji .1 48

Beeji, Praçi’nin üniversiteden gelmediğini söylüyor. Praçi yardım sever bir kızdır. Etrafında yardıma muhtaç kim varsa ilgilenmeyi kendisine görev bilmiştir. İlk olarak paraları yola saçılan bir dilencinin paralarını topluyor. Ardında arabası sıkışan bir kadına yardım ediyor.

Mira ve Mihika Ria’yı dolaptan çıkmaya ikna ediyorlar. Ria sandaleti olmadığı için kendisini kilitlediğini söylerken Mira istediği sandaleti alacağını söylüyor. Ardından içeri giriyorlar. Aslında Ria şımarık, istediği herşeyi elde eden birisi. Kendisine ait yüzlerce sandaleti olmasına rağmen şeftali sandalet diye tutturuyor.2 50

Praçi ise yırtılan sandaletini onarırken arkadaşı Saana neden bununla uğraşıyorsun diyor ve yeni bir sandalet almasını istiyor. Praçi evde yeni sandaleti olduğunu söylüyor. Onlar eve dönerken serseri bir adam yanındaki serseriye yenge geliyor diye konuşuyor. Serseri Praçi nin önün kesiyor ve ona eve bırakmayı teklif ediyor.

Saana serseriyi azarlarken Praçi hiç bir şey söylemeden yürümeye devam ediyor. Saana serseriden kurtulunca neden cevap vermedin diye Praçi ye kızıyor. Praçi annem bana bu tip adamlarla konuşmamamı söyledi diyor. Birlikte eve geliyorlar. Pragya neden geç geldin diye soruyor. Saana lafı geçiştiriyor.ria

Ah Kalbim 20 Temmuz Özeti

Pragya nın öksürdüğünü söyleyen Praçi ona zerdeçal içirmeye çalışıyor. Pragya tıpkı yıllar önce annesi Sarla ya içirdiği zerdaçallı sütü hatırlıyor. Ardından Sanaya, Biji. Pragya ve Praçi birbirlerine sarılıyorlar. Pragya temiz hava almak için pencereyi açıyor. Abhi Ria uyurken yanına gidiyor ve pencereyi kimin açtığını düşünüyor.

Abhi ve Pragya diğer çocuklarını görmek istiyorlar. Pragya ve Beji geçmişlerinden konuşuyorlar. Praçi uyanıyor ve Beji den babasından bahsetmesini istiyor. Beji zamanı geldiğinde anlatacağını söylüyor. Shana geliyor ve Delhi nin en iyi üniversitesinde sadece iki kişinin burslu olarak okuyacağını söyler. 4 45

Pragya kendisine haber vermeden bursluluk sınavına giren kızına sinirlenir. Delhi ye asla gitmeyeceğini söyler. Abhi ye söylediği sözleri düşünür ve ağlar. Praçi üzülür ve Pragya yı asla terketmeyeceğini, evlense bile onu bırakmayacağını söyler.

Ertesi sabah Pragya nın kapısına serseriler gelir ve Praçi yi istediklerini söylerler. Pragya anne ve babalarının haberi olup olmadığını sorar. Daha önce Praçi yi sıkıştıran serseri, arkadaşlarımla bir aileyim zaten der ve getirdiği bilezikleri çıkarır. Praçi serseriyi tokatlar ve gitmelerini ister. Pragya ve Beji de serserileri benzetince serseriler tehditler savurarak giderler.5 41

Beji Pragya nın yanına gelir ve Praçi nin geleceğini karartmamasını ister. Onu Delhi de ki okula göndermesini ister. Pragya ne yapacağını bilemiyor. Ah Kalbim 20 Temmuz Özeti sona erdi.

Ah Kalbim 20 Temmuz Fragmanı

Ah Kalbim 20 Temmuz Özeti 342. Bölüm Fragmanı Abhi Pragya Ayrıldı 20 Yıl Geçti (8 Yorum)

  1. Hay Allah senın tependen baksın senarist gibi tabi kızlar delhi de karşılaşacak lar diğer kızda 27 yaşında5 ortaya çıkacak bu kadar aşk güçlü de nasıl en ufak şeyden hemen ayrılıyor bu dizi de aynı bağımlılık yapan maddeler gibi önce sevindiriyor sonra sinir bozuyor bşr garip aşk ne güzel Di ya hiç saçmalık yoktu

  2. yuh. vallahi bir ara okumadim ozetleri neler olmuw yaaa. cok şaşkınım. bence bu dizi daha çoook sürer. baksanıza önce Abhi ve prayganin aşkını izledik sonra ayrilik ve kiaranin onlari birlewtirmesini izledik. şimdi de ikizlerin hayatini izleyeceğiz. bu biraz zor sevdaya benzedi sanki. orada da asaf ve zoya ölmüş, ikiz kizlarinin hayati yayinlanmiw ve hatta torunlarinin hayati bile gitmisti. tabi biz bunu izleyemedik. bence ah kalbim sonuna kadar yayinlanmaz turkiyede. reyting düşünce kalkar zor sevda gibi.

  3. Ne.kader.ama.yinemi. ayrıldılar.busenaris.iyice.kafayı.yemiş.olmalı.tam.mutlu.oldular.derken.bu.arada.kiara. gerçekten.öldüğü. yoksa.sevyeter deki. Ruhi.gibi.yaşıyormuş. zavallı.Pırakya ve.abi.herhalde.hiç.kavuşur. Mutlu. Olmayacaktır. Dizide.olsa.acı.verici.