Ah Kalbim 246. Bölüm Özeti Ah Kalbim 11 Ağustos Disha Purab’ın İlk Gecesi

Purab ile ‘ın ailesi için övgü dolu sözlerle bahsediyor ve gerçek bir aile diyor. Dadi ise Disha ve Pragya’yı bir kenara çeker ve benim evlatlarımı sevindirin onlara birer evlat verin diyor. İkisi de utanıyor.  evin içinde gezinirlerken Disha Purab’ın ailesini övüyor ve böylesine güzel bir aileyi daha önce hiç görmediğini söylüyor. Onları Dadi görüyor ve Prgaya nın Abhi ye sahip olduğu gibi Disha nın da Purab’a sahip olmasını istiyor. Abhi ve Prgaya ise Disha ve Purab’ın odasını süsler. Aliya ise Purab’ı Disha ile geçireceği ilk gece için sinir krizleri geçirir ve bu geceyi baltalamak için harekete geçer.

Disha meselesini kökten çözmek isteyen Aliya ise onu öldürmenin en kesin yol olduğunu düşünür zira daha önce Bülbül’ü öldürmüş ve yakalanmamıştır; Aliya bir kadından güçlü bir zehir aır; ancak Pragya Aliya’nın zehri korkmadan kullanacağını anlar ve ve bir şeyler yapıp Disha’yı kurtarması gerektiğini düşünür. Pragya sonunda Aliya’ya hayal kurdurur ve kan testinde bu zehrin çıkacağını ve tek şüphelinin kendisi olarak tutuklanıp Purab’a kavuşamayacağını söyler. Aliya düşünür ve haklısın der zira Purab’a kavuşamazsa yaşayamayacağını düşünür.

Ah Kalbim 246. BölümAh Kalbim 246

Tanu ise daha kolay bir çözüm bulur ve o gece Disha’yı ishal yapalım onlarda ilk gecelerini geçiremesin der; bu fikir Aliya’ya da mantıklı gelir ve hemen bir müshil ilacı alarak Meyve suyuna katar; fakat bu meyve suyunu Disha’ya kim verecektir; önce Munni’yi yani Pragya’yı düşünür Tanu ama sonra Mitali’nin gelmesi ile oklar Mitali’yi gösterir. Mitali içeceği götürür ve Disha’ya verir ancak Pragya el çabukluğu ile içecekleri değiştirir ve müsilli meyve suyunu Tanu’ya verir. Tanu içer ve kıvranmaya başlar.

Disha ve Purab odalarını çekilirler; ancak Disha bir türlü kendini Purab’a veremez. Purab’ın hala Bülbül’e aşık olduğundan emin olan Disha bana dokunmaya bilirsin senin hala Bülbül’ü sevdiğini biliyorum der. Bu sözler ile Disha rahatlar ama Purab bir türlü Disha’ya ona olan aşkını anlatamaz. Purab ve Disha geceleri iyi geçiyormuş gibi rol yaparlar ve Aliya sinirden çılgına döner. Aliya bu işin iççinde bir iş var der ama elinden bir şey gelmez.

Abhi ve Pragya da mutlu olamazlar zira Abhi PRagya’ya bir elbise hediye eder; Tam Abhi Pragya’nın yanına sokulacaktır bu seferde Bubbly odalarının kapısını çalar ve uyuyamadığını söyler; Bubbly Pragya ve Abhi’nin arasına girer ve yatar. Abhi’nin hayalleri ise suya düşer. Ah Kalbim 11 Ağustos

Aliya adeta sinirden çılgına dönmüştür ve artık Abhi’nin tüm malını almak için avukat ile görüşür. Pragya ise Tanu’nun başına gelenlere gülerken bir anda Aliya’nın bu hamlesi karşısında şok olur; asıl çözmesi gereken en önemli sorun hala çözülmemiştir. Aliya daha fazla mal için abhi’den yeni imzalar alması gerektiğini söylüyor ve Pragya’yı çağırarak abime bunları da imzalat yoksa yeğenlerini öldürürüm diyor. Pragya çaresizdir.  Pragya tek çıkar yolunun gerçek Munni’nin yeğenlerini bir an önce bulmak olduğunu düşünüyor zira Munni başaramazsa her şey daha da kötüye gidecek ve Abhi beş parasız kalacaktır.

Ah Kalbim 246. Bölüm Fragmanı