Ah Kalbim 248. Bölüm Özeti Ah Kalbim 18 Ağustos Purab’ın Maliyeci Polis Planı

Ah Kalbim 18 Ağustos Özetinde Purab’da Pragya ve Disha’nın planına Dahil olur

Pragya bu gece her şeyin sonuçlanması gerektiğini yoksa her kesin hayatının bir anda allak bullak olacağını anlamıştır. Disha ile operasyon konusunda son kez konuşan Pragya evrakların Aliya’nın odasında olduğundan emindir. Gece herkes yatınca iki kafadar operasyona başlar. Disha’nın elinde etherli pamuk vardır ve Aliya’yı bayıltacaktır. Tam içeri girerler ama Pragya heyecandan elinde ki meşaleyi tere düşürür. Aliya tam kim var orada derken Disha yetişir ve Aliya bayılır ancak çıkan ses Tanu’yu şüphelendirir. Tanu hemen Aliya’nın odasına koşar. Aliya’nın yattığını gören Tanu şüphelenir ve onu uyandırmaya çalışır bu arada PRagya ve Disha’da odada saklanmıştır.

Tanu bir şeyler olduğunu hisseder tam ışığı açacakken Dasi içeri girer ve gürültünün sebebini sorar. Dasi gürltüyü yapanın Tanu olduğunu anlar ve ona sert çıkışır ne yapıyorsun uyuyan kızın odasını  mı karıştırıyorsun der. Tanu Aliya’nın odasından çıkar ama içi hiç rahat değildir. Bu sırada iki kaadar odayı didik didik eder ama belgeleri bulamaz. Pragya her şeyin bittiğini düşünerek ağlamaya başlar.

Ah Kalbim 18 ağustos

SAbah olunca Aliya kendine gelir ve gece Disha’nın neden odasında olduğuna anlam veremez halbuki gece onu odasında gördüğünden emindir. Disha ve Purab ise harika bir sabah kahvaltısı yapmışlardır. Romatizm avan yapaktır ama Disha hala evrakları alamadıkları için biraz moralsizdir. Bu sırada Purab banyoya girer ve odaya Aliya gelir. Aliya neden gece benim odama geldin ne aldın benim odamdan diye hesap sorar ama Disha ben hep kocamın yanındaydım rüya görmüşsün sen der. Sese banyodan çıkan Purab da Aliya’ya çıkışır ve neden böyle davrandığını sorar. Purab Aliya’nın iftiraları karşısında karısını savunur ve saçmalama gece boyu yanımdayıdı karım ben şahidim der.

Aliya sen farkında değilsin geceleri geziyor senin karın der ama Purab beklenmedik bir hareketle geceleri ne yaptığımızı şimdi sana anlatmayım der ve karısına sarılır. Bu hareket Aliya’yı daha da çılgına çevirir. Aliya bu olay karşısında kendine hakim olamaz ve mutfaktan bir bıçak alarak odasına gider. Aliya her şeyi arkasında bırakır ve bileğini kesmek için hamle yapar ama Tanu yetişir ve buna engel olur. Tanu Aliya’nun bu işi yapamayacağını düşünür ve evraklar nerede der. Aliya ise Raj’ın odasında der. Tanu Raj’da bizim tarafta diye sorar ve Raj’ın da planın içinde olduğunu öğrenerek sevinir.

Bu sırada Disha her şey için çok daha geç olmadan yardım almaları gerektiğini düşünür ve olayı giderek Purab’a anlatır. Purab ise hem Disha’ya hemde Pragya’ya çok kızar. Hemen Pragya’nın odasına giden Purab ondan hesap sorar ve nasıl olur da böyle bir şeyi gizlersin neden imzalattın diye hesap sorar ama önce evrakları almaları gerektiğini fark eder ve harekete geçer.

Raj odasında ki dosyayı Mitali’den ister. Mitali dosyayı getirir ve bu evrakta ne var diye sorar Raj ise Abhi’nin mal varlığı var der ve güler. Dosya yemek masasındadır. Purab hemen gider ve dosyayı almak ister ama Mitali dosyayı Purab’tan alır ve o dosta önemli bir dosta ve Raj’ın der. RAj ise hemen gelip dosyayı alır.

Ah Kalbim 248. Bölüm

Raj, Tanu, Aliya  dosyayı da alır ve avukata doğru giderler ama dışarı da çok fena yağmur yağmaktadır ve trafikte adeta felç olmuştur; bunun üzerine Raj, Tanu, Aliya eve geri döner. Pragya ve Disha ile Purab da rahat bir nefes alır. Bu arada Pragya da Abhi’ye bu olaylardan bahsetmek ister ama Abhi bir türlü müsait olamaz zira röportaj için gazeteciler başındadır.

Aiya Avukat ile bir gün sonraya yeniden randevu alır ve her şeyin yarın biteceğini düşünür. Bu arada Purab yeni bir plan yapar. Bu plan da bir polise ihtiyaç vardır. Polisler gelecek ve evi mali yönden inceleyecek ve belgelere el koyacaktır. Plan sabahın erken saatinde başlar. Polisler eve gelir ve vergi kaçırıldığı ihbarını aldıklarını ve herkesin evraklarına bakacaklarını söyler. Polislerin gelmesi ile Aliya bir anda sıkışır zira daha önce Abhi ile olan ortaklığında vergi de kaçırmıştır. Polisler ilk olarak Aliya’yı ve odasına bakmak ister ama Aliya buna engel olmak ister. Aliya’ya okkalı bir tokat ise Purab’ın para ile tuttuğu sahte kadın polisten gelir.

Ah Kalbim 248. Bölüm Fragmanı