Ah Kalbim 29 Temmuz Özeti 243. Bölüm Gerçek Pragya Evinde

Aliya tam Bülbül’den kurtuldum derken karşısına çıkan Disha engelini de büyümeden ortadan kaldırmak ister ancak Purab bu oyunu da bozar ve Aliya’nın çıkardığı yangından Disha’yı kurtarır. Disha ise yanan evden kendisini sorumlu tutar ama Purab için önemli olan ev ve eşyalar değildir önemli olan Disha’nın kurtulmuş olmasıdır ve üzülmemesi gerektiğini her şeyin yeniden alınabileceğini ama  canın geri gelmeyeceğini söyler. Purab ve Disha yangın dan sonra dışarı yemek yemeye çıkar ve baş başa yemek yerler.

Purab tüm bu olayları araştırmak için harekete geçer ancak Disha’ya bırakacak bir evi olmadığı için onu komşularını bırakır. Purab’ın komluları çok sıcak kanlıdır ve Disha’yı hemen arlarına alırlar ve Disha’ya Purab’ı anlatırlar. Komşular anlattıkça Disha daha çok aşık olur Purab’a ama komşular Bülbül ve Disha aşkından da bahseder. Disha Purab gibi bir erkeği hak etmediğini düşünür. Purab ise geri döndüğünde Disha’yı güzel bir otele götürür ve onunla çok mutlu olduğunu söyler.

Ah Kalbim dizisinde Munni artık yerine gerçek Pragya’ya bırakmak üzere ama Munni’de Abhi’ye neredeyse sırılsıklam aşık olmuş ve bir türlü Abhi’yi bırakamıyor. Abhi ise Munni’nin gerçek Pragya olmadığını hissetmek üzeredir; zira Pragya’nın bildiği hiç bir özel şeyi bilmemektedir. Abhi müzik bestelemek için eskiden hep Pragya’dan yardım alırdı; şimdi de Munni’den yardım istiyor ama Munni Pragya’nın beste konusunda çok iyi olduğunu bilmediği için ben ne anlarım besteden cevabını veriyor.Ah Kalbim 29 temmuz

Abhi beste yapamayınca Pragya’nın eskiden kendisine yaptığı güzel kahveleri hatırlıyor ve Munni’den kendisine kahve yapmasını istiyor. Munni mutfağa gidiyor ama Abhi’nin nasıl kahve sevdiğini hiç bilmiyor; Munni sonunda Robin’i buluyor ve Abhi nasıl kahve sever diye soruyor; bu soruya şaşıran Robin bunu senin bilmen lazım diyor. Munni zorlamadan kafasına göre bir kahve pişiriyor. Abhi bir gelen kahveye bakıyor bir de Munni’ye ve neden bu kahve farklı renkte diyor; ancak ayıp olmasın diye de kahveyi içiyor. Abhi kahvede ki eski tadı bulamasa da kahve için Munni’ye teşekkür ediyor. Pragya’nın bu tuhaf halleriAbhi’yi çileden çıkaracakken Munni sonunda evdekilerle vedalaştıktan sonra gerçek Pragya’nın yanına gitmek için hazırlanıyor; ancak Munni’nin ayakları geri geri gidiyor; çünkü hayatının en güzel günlerini bu kısa zamanda bu evde geçirmiştir. Abhi gerçekten hem çok yakışıklı hemde çok iyi bir insandır; Munni gerçek Pragya’nın böyle bir sevgiliye ve böyle bir aileye sahip olduğu için çok şanslı olduğunu düşünüyor.

Pragya Munni ile görüşmek için tapına gelmiştir ve beklemektedir. Munni ise Tapınağa gitmek için evde çıkar. Abhi’nin de arabası tapınağın civarlarındadır.  Munni’nin arabasını gören Abhi onun yanına gelmek ister; ancak tam bu sırada Abhi’nin arabasında büyük bir patlama olur. Munni büyük şoktadır; ancak tapınağın içinde ki Pragya’nın hiç bir şeyden haberi yoktur.Ah Kalbim 243. bölüm özeti

Pragya beklemekten artık çok sıkılırken Munni hemen Abhi’yi kendi arabasına alır ve onu sağ salim eve getirir. Abhi yaşananların şokundayken Munni tekrar evden çıkar zira Pragya’nın onu hala tapınakta beklediğinin farkındadır. Munni sonunda tapınağa gelir. Pragya beklemekten çok sıkıldığı için önce Munni’den hesap sorar. Munni ise patamadan bahseder ve Abhi’nin durumunu iyi olduğunu söyler.

Munni Pragya’ya hiç bir şekilde ona ihanet etmediğini Abhi’nin elinin eline değmediğini söyler; ancak Aliyya ve Tanu çok kötü şeyler planlamışlardır ve Munni’de buna alet olmuştur.  Munni Aliya ve Tanu’nun yeğenlerini esir adığını bu nedenle de Abhi’nin yanına yerleştiğini ve bu oyunu yeğenlerini kurtarmak için oynadığını söyler. En büyük sorun ise Abhi’nin malları artık Aliya’nındır. Abhi Pragya’ya çok güvendiği için benim götürdüğüm belgeleri okumadan imzaladı der. Prgaya duydukları karşısında büyük şoktadır.Ah Kalbim 29 Temmuz resimleri

Bu yüzden devir Aliya nın üstündedir. Prgaya şoktadır. Pragya hemen harekete geçmeli ve önce Munni’nin yeğenlerini Aliya ve Tanu’nu elinden kurtarmalı sonra da Abhi’nin mallarını geri almalıdır.

Ah Kalbim 243. bölüm Fragmanı