Ak Kız Destanı Oyuncuları Konusu Karakterleri

Tarihi dizilerde adeta çığır açan Bozdağ Film yeni bir dizi için görüşmelere başladığını duyurdu. Tarihi sevdirmek ve genç nesillere tarih şuuru kazandırmak için çok sayıda projeye imza atan Bozdağ Film yine çok konuşulacak bir dizi için kolları sıvamış durumda.

Diriliş Ertuğrul, Kuruluş Osman ve Bozkır Arslanı Celaleddin gibi tarihi dizilerin yapımcısı Bozdağ Film 9. yüzyılda geçen bir destanı dizi yapmak için hazırlıklara başladı. Dizi için Atv ile görüşmelerin devam ettiği belirtildi. Dizinin ne zaman başlayacağı henüz netlik kazanmadı.

bozdag

Ak Kız Destanı Konusu

9. Yüzyılda gerçekleşen ve Türklerin İslamiyete geçiş sürecinde yaşanan destanda, Orta Asya’da yaşayan oba köylü kimsesiz bir kız ile eli ayağı tutmayan bir han oğlunun destansı aşk hikayesi anlatılacak.

Ak Kız Destanı Oyuncuları

Dizinin cast çalışmaları başladı. Ancak oyuncu kadrosu ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor. Oyuncu kadrosu ve karakterleri ile ilgili bilgiler geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Ak Kız Destanı Hangi Kanalda Yayınlanacak Ne Zaman Başlayacak?

Tarihi ve mistik dizi Ak Kız Destanı için herhangi bir kanalla anlaşma sağlanmamış.Ancak Atv ile görüşmelerin devam ettiği biliniyor. Dizinin yayın tarihi ile ilgili henüz bir bilgi paylaşılmamış.