Bozkır Arslanı Celaleddin Oyuncuları ve Konusu

Bozkır Arslanı Celaleddin Oyuncuları belli oldu. Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi oyuncuları Emre Kıvılcım Cemal Hünal ve Levent Özdilek oldu. Bozkır Arslanı Celaleddin ilk bölümü ile 21 Mayıs Cuma akşamı 20.00’de atv ekranlarında yayına başlayacak.

Acımasız ve yenilmez hükümdar Cengizhan’ın ordularını yerle bir ederek Moğol efsanesini sona erdiren, Harzemşahların son lideri Celaleddin Harzemşah’ın hayatı dizi oldu. Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman dizilerinin yapımcısı Mehmet Bozdağ uluslararası bir yapım için kolları sıvadı. Türk Özbek yapımı dizi ilk bölümü ile büyük beğeni kazandı.

Bozkır Arslanı Celaleddin Oyuncuları

Emre Kıvılcım

Emre Kıvılcım Mendirman Celaleddin dizisinde Cellaleddin Harzemşah karakteri ile yer alacak. 1991 Malatya doğumlu olan Emre Kıvılcım 29 yaşının içindedir ve tarihi dizi ve filmlerin aranan isimlerinden biridir. Emre Kıvılcım’ın en çok sevilen dizisi Elif dizisi olmuş ve Elif dizisi ile ünlenmiştir.”

emre kivilcim

Cemal Hünal

Issız Adam filmi ile ünlenen Cemal Hünal şimdi de Mendirman Celaleddin  dizisinde yer alacak. 1976 İstanbul doğumlu olan Cemal Hünal daha önce de Diriliş Ertuğrul’da yer almış ve çok sevilmişti Ares karakteri ile

Cemal Hunal

Levent Özdilek

1965 Adana doğumlu olan Levent Özdilek 55 yaşının içindedir. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Meleklerin Aşkı Levent Özdilek’in sevilen dizileridir.

levent ozdilek

Ali Sinan Demir

İstanbul Devlet Tiyatrosu oyuncusudur. ali sinan demir

Kaan Yalçın

Kaan Yalçın son olarak Beni Bırakma dizisinde yer almıştı. Şimdi de ilk kez Mendirman Celaleddin dizisinde bir komutan olarak yer alacaktır. kaan yalcin

Oğuzhan Yarımay

Oğuzhan Yarımay 1992 İstanbul doğumludur ve 28 yaşının içindedir. Diriliş Ertuğrul’da Oğuz alp olarak yer almıştı.

oguzhan yarimay

Gülenay Kalkan Ünlüoğlu

Gulenay Kalkan Unluoglu

Sezgin Erdemir

sezgin erdemir

Feryat Yılmaz

Feryat Yilmaz

Ege Atabek Uymaz

11 yaşında olan Ege Atabek Uymaz ilk kez Mendirman Celaleddin dizisi ile ekranlarda olacak.

Ege Atabek Uymaz oyuncu

Alisher UzoqovAlisher Uzoqov

Javohir ZokirovJavohir Zokirov

Yulduz Rajabova

1987 Özbekistan doğumlu oyuncudur. Yulduz Rajabova Mendirman Celaleddin dizisinde kadın başrol oyuncusu olarak yer alacaktır.

Yulduz Radjabova

Shahzoda Matchanova

Shahzoda Matchanova

Saida Rametova

Saida Rametova

Raykhon Ulasenova

Raykhon Ulasenova

Tohir SaidovTohir Saidov

Rano Shodiyeva

Rano Shodiyeva

 

Bozkır Arslanı Celaleddin Kaç Bölüm Yayınlanacak

Dizi 13 bölümden oluşacak. Dizinin bütün bölümleri çekildi. Özbekistan’da 14 Şubat’ta yayınlanmaya başlanan dizi 21 mayıs 2021 de Atv ekranlarında yayınlanacak.bozkir

Bozkır Arslanı Celaleddin Konusu

Harzemşahlar’ın son hükümdarı Arslanlar içinde Arslan olan Celaleddin Harzemşah’ın hayatını anlatan dizide Celaleddin Harzemşah’ın Moğollarla mücadelesi ve ülkesindeki birliği sağlamak için mücadeleleri konu edinecek.

Bozkır Arslanı Celaleddin Tanıtım Fragmanı

boz

Yorum yaz