Akıncı Neden Final Yapıyor? İşte Detaylar

Akıncı Dizisi İçin Alınan Final Kararından Vazgeçildi

Akıncı dizisi oyuncularına mayıs ayından itibaren sözleşmeniz bitiyor istediğiniz dizi ile görüşebilirsiniz denmiş ve bu haberler sonrası da Akıncı dizisinin final yapacağı bilgisi medya ile paylaşılmıştı; ancak gerçeğin gizlendiğini Akıncı dizisinin 2. sezonda tamamen yenilenen oyuncu kadrosu ile izleyicisi karşısında olmaya devam edeceği ortaya çıktı.

Siyasi bir proje olarak Albayrak Medya’nın kanalı olan Atv’de ekranlara getirilen Akıncı dizisi Cumhurbaşkanının damadı ve eski Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın abisi Serhat Albayrak’ın özel projesiydi; bu nedenle de kanala zarar ettirse de Akıncı dizisinin yoluna devam edeceği açıklandı. akinci yeni sezon

Akıncı dizisi için alınan final kararı basın ile paylaşıldı. Akıncı dizisi 20. bölümü ile 14 mayıs 2021 de ekranlara veda edecek. Her ne kadar Akıncı dizisinin reytingleri düşük olsa da bir çok genç Akıncı dizisini dikkatle izliyor ve Akıncı’ya hayranlık duyuyordu.

Akıncı Neden Final Yapıyor?

Akıncı dizisi hayranları sitemize sürekli Akıncı neden final yapıyor sorusunu soruyor. Akıncı dizisinin final yapmasının nedeni düşük reytingler.

Akıncı dizisi devlet destekli bir projeydi bu nedenle de Atv gibi dizilerine acımayan bir kanalda bile çok düşük reytingler ile 20 bölüm devam edebildi; ancak Kalyon Grup Akıncı dizisinden daha fazla zarar etmek istemedi ve Akıncı projesine son noktayı koydu.

Akıncı dizisi cumartesi günleri rakip diziler Arka Sokaklar, Kırmızı Oda, Ramo ve Son Yaz’ın karşısında ne yazık ki tutunamadı. Akıncı dizisinin Arka Sokaklar’ın ömrünü kısaltması ve izleyicisini çekmesi bekleniyordu ama Arka Sokaklar izleyicisi dizisine sahip çıktı ve bırakmadı. Böylece Akıncı projesi de başarısız oldu.

9 nisan da yayınlanan 15. bölümde sadece 2.7 reyting alan bir dizinin normalde 10 bölümü bile görememesi lazımdı. Atv Akıncı dizisine bence çok bile dayanabildi. akinci final fotograflari