Akrep Dizisi Nerede Çekiliyor? Emgen Konağı Nerede?

11 Aralık cuma akşamı Star Tv ekranlarında izleyicisi karısına çıkan Akrep dizisinde en çok konuşulan konulardan biri de dizinin nerede çekildiği oldu. Oyuncu kadrosunda Demet Akbağ, Evrim Alasya, Başak Daşman, Bekir Aksoy ve Yusuf Çim gibi usta isimlerin yer aldığı Akrep dizisi çekimleri İstanbul Beykoz’da devam ediyor.

Akrep Dizisi Emgen Konağı Nerede?

Bir çok izleyici Akrep dizisinde kullanılan konağı merak etti; bu konak daha önce İstanbul’lu Gelin dizisi için inşaa edilen konak. Akrep dizisi için yeniden restore edilen İstanbullu Gelin dizisi konağı bambaşka bir görüntüye kavuşturuldu.

Yönetmen koltuğunda Gökçen Usta’nın yer aldığı senaryosunu Erkan Birgören’in kaleme aldığı Akrep dizisi çekimleri Beykoz Kundura Fabrikası’n da devam etmektedir. Beykoz Kundura Fabrikası alanın içine yapılan konakta yapılan en önemli değişiklik konağın boyanması ve önünde ki havuz kaldırılarak doğal bir görünüme kavuşması oldu. İStanbullu Gelin dizisinde Boran Konağı olarak kullanılan konak bir Bursa konağına benzetilmek için özel hazırlanmıştı bu nedenle de Akrep dizisinde Bursa kültüründe ki detaylar olmayacak.

Akrep Dizisi Nerede Çekiliyor?

Akrep dizisi çekimlerinin tamamı İstanbul sınırları içinde gerçekleşiyor; çekimlerin ana mekanı ise bir çok dizinin çekildiği, bir çok dekora sahiplik yapan İstanbul Beykoz Kundura Fabrikası. Bunun haricinde Akrep  dizisinin dış çekimleri İstanbul’un Anadalu ve Avrupa yakasında bir çok özel mekan da pandemi kurallarına dikkat edilerek özellikle hafta sonu dışarı çıkma yasağına denk getirilerek gerçekleştiriliyor.

Akrep dizisi farklı konusu ile de dikkat çekiyor; Akrep dizisini daha iyi anlamak için karakter açıklamalarını okuyabilirsiniz. Akrep Dizisi tam liste oyuncu kadrosu için tıklayınız Akrep Dizisi Oyuncuları