Kıbrıs Ada Kışı Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri

Kıbrıs Ada Kışı dizisi şubat 2021 de Trt 1 ekranlarında izleyicisi karşısında olacak. Başrollerini Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu ve Pelin Karahan’ın paylaşacağı ve çekimleri Kıbrıs’ta yapılacak dizi pazar akşamları izleyicisi karşısında olacak. Tövbeler Olsun dizisinin ekrana veda etmesi ile yayın hayatına başlayacak Kıbrıs Ada Kışı dizisinin çekimlerine ocak ayında başlanacak. Kıbrıs Ada Kışı dizisi 60 dakika ve 26 bölümden oluşacak.

Kıbrıs Ada Kışı dizisi yapımcısı, senaristi ve yönetmeni: Kıbrıs Ada Kışı dizisinin yapımcılığını TMC Film üstlenirken dizinin senaristleri ise Başar Başaran ve Emre Özdür olacak.

Kıbrıs Ada Kışı Oyuncuları

Ahmet Kural – Kemal

Türkiye’nin en önemli komedyalarından olan Ahmet Kural Kıbrıs Ada Kışı dizisinin erkek başrol oyuncusu olacak. 10 Kasım 1982 Kütahya doğumlu olan Ahmet Kural 39 yaşının içindedir. Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon eğitimi alan Ahmet Kural daha sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde de oyunculuk derslerine devam etmiş ve sahneye çıkmıştır. Fikrimin İnce Gülü ve Güneşin Oğlu gibi projelerde yer alan Ahmet Kural ilk başrol deneyimini Gazi dizisi ile yaşadı. Gazi dizisinde başarısız olsa da yılmadan çalışmaya devam eden Ahmet Kural Çalgı Çengi filmi serisi ile başladığı yükselişine Murat Cemcir ile partner olması ile daha da renk kattı. İlk komedi dizisi olan İşler Güçler de milyonların sevgilisi olan sempatik oyuncu Düğün Dernek ve Kardeş Payı dizileri ile Türkiye’nin yıldız komedyalarından olmuştur. Ahmet Kural’ın son filmi Ailecek Şaşkınız  olmuş ancak beklediğini bulamamıştır. Ahmet Kural 2019 da sevgilisi şarkıcı Sıla’ya şiddet gösterdiği iddiaları ile kötü bir yıl geçirmiş kariyerine büyük zarar vermiştir.

Oramiral Kemal Kayacan Kıbrıs Barış Harekatını düzenleyen Oramiral’dir. Dönemin Deniz Kuvvetleri komutanıdır. 

ahmet kural kibris ada kisi dizisi

Serkan Çayoğlu – Ankaralı

31 Mayıs 1987 Almanya doğumlu olan Serkan Çayoğlu gurbetçi bir ailenin oğludur. Mankenlik yaparak ünlü olan Serkan Çayoğlu Almanya’da ekonomi eğitimi almıştır. Dolunay Soysert’ten özel oyunculuk dersleri alan Serkan Çayoğlu oyunculuk kariyerine Zeytin Tepesi dizisi ile başlamıştır. Serkan Çayoğlu’nun ünlü olması Kiraz Mevsimi filmi ile olsa da son dönemde İtalya’da en çok konuşulan oyunculardan biri olmuştur. Kiraz Mevsimi dizisinde ilk kez bir romantik komedi de yer alan Serkan Çayoğlu çok büyük ses getirmeyi başardı. Hayatımın Aşkı, Halka ve Yeni Hayat dizilerinde başarısızlık yaşaya Serkan Çayoğlu Börü dizisi ile başarıya ulaşmıştır. Serkan Çayoğlu 1.88 metre boyunda, 82 kilo ağırlığındadır. Serkan Çayoğlu oyuncu sevgilisi Özge Gürel ile aşk yaşamaktadır. serka cayoglu kibris ada kisi dizisi

Pelin Karahan – İnci

Anne olduktan sonra aldığı kiloları verememesi nedeniyle dizilerde rol alamayan Pelin Karahan 6 Ekim 1984 Ankara doğumludur. 37 yaşında olan Pelin Karahan işletmeci ve sanatçı Bedri Güntay ile 7 yıllık ilişkisi vardır. Polis olma hayalleri ile büyüyen Pelin Karahan polis akademesini kazansa da polislikten çok oyunculuğu kendine uygun görünce üniversite değiştirerek Anadolu Üniversitesi Turizm İşletme bölümünde eğitim alırken aynı zamanda da oyunculuk dersleri almıştır.  Pelin Karahan Kavak Yelleri dizisi ile dikkat çekmeyi başarmış daha sonra da Yeter ve Muhteşem Yüzyıl  gibi diziler ile de ismini dünyaya duyurmuştur. 1.61 m boyunda olan  54 kg ağırlığın ve bir çocuk annesidir. pelin karahan kibris ada kisi dizisi

Gülper Özdemir – Ayşe

Kıbrıs Ada Kışı dizisinin kadın başrol oyuncusu olacak Gülper Özdemir 18 Kasım 1990 Almanya doğumludur. Üniversite eğitimini Amerika’da tamamlayan Gülper Özdemir  daha önce Kara Yazı ve Tutsak gibi dizilerde başarısız olsa da son dönemde yer aldığı Meleklerin Aşkı ve Sen Anlat Karadeniz gibi dizilerde  oyunculuğu ile şapka çıkarmıştır. Gülper Özdemir  1.76 m boyunda ve 57 kg ağırlığındadır.

gulper ozdemir kibris ada kisi dizisi

Tayanç Ayaydın – Sampson

7 Ağustos 1979 da İstanbul dünyaya gelen Tayanç Ayaydın Mimar Sinan Üniversitesinde Tiyatro bölümü mezunudur. İlk olarak Sakarya Fırat dizisi ile tanınan Tayanç Ayaydın daha sonra Hayat Şarkısı dizisinde başrolde yer almış ve çok sevilmiştir. Tayanç Ayaydın Sally Ghalayini isimli bir öğretmen ile evlidir. Kırgın Çiçekler, Hayat Şarkısı ve Tek Yürek dizilerinde büyük başarılara imza atan Tayanç Ayaydın son olarak yer aldığı Yeni Hayat dizisinde büyük bir başarısızlığa imza atmıştır. Tayanç Ayaydın Kıbrıs Ada Kışı dizisinde başrolde yer alacaktır.

Sampson 1935 2001 yılları arasında Kıbrıs’ta yaşamış , EOKA-B isimli örgütün liderir. 1974 Kıbrıs Cumhurbaşkanı Makarios’a karşı darbe yapmış ve Kıbrıs’ta bir Yunan Cumhuriyeti ilan etmiştir. Bu olaydan sonra Türkiye’de Kıbrıs Barış Harekâtı düzenlemek zorunda kalmıştır.

tayanc ayaydin kibris ada kisi dizisi

Devrim Saltoğlu – Rauf Denktaş

30 Haziran 1973 de  Trabzon da dünyaya gelen Devrim Saltoğlu Ankara Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Anadolu Üniversitesinde de tiyatro eğitimi alan ve bir dönem Sadri Alışık Tiyatrosu’nda oyuncu olarak görev alan Devrim Saltoğlu daha önce Bedel, Sıla ve Asmalı Konak  dizisinde Ferhat karakteri ile yer almıştır. Devrim Saltoğlu son olarak 2020 de Güvercin dizisinin Celil karakterine hayat vermiştir.

Rauf Denktaş 1924 – 2012 yılları arasında yaşayan Rauf Denktaş Kuzey Kıbrıs’ın kurtuluşunda aktif rol oynamış sonrasında da Kuzey Kıbrıs’ın ilk cumhur başkanı seçilmiştir. 

Devrim Saltoglu

Miray Akay

17 Temmuz 2000 de Ukrayna’da dünyaya gelen Miray Akay Zümrüdüanka dizisinde hayat verdiği Meliha Kuloğlu karakteri ile bir kez daha dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Daha önce de Benim Adım Gültepe dizisinde de Gülten ve Bizim Hikaye dizisine de Zeynep karakterleri ile yer alan Miray Akay ismini Güneşin Kızları dizisi ile duyurmuştur. Miray Akay 1.65 metre boyunda ve 52 kilogram ağırlığındadır.

miray akay 2021 resimleri

Emre Törün – Makarios 

Emre Törün 11 mart 1972 de İstanbul’da dünyaya gelmiştir ve 49 yaşının içindedir. Son dönemde Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Nevzat karakteri ile ve Arka Sokaklar dizisinde Civan karakteri ile yer alarak dikkatleri üzerine çeken Emre Törün aktif olarak da tiyatro ile ilgilenmektedir. Emre Törün Kıbrıs Adı Kışı dizisinde Makarios karakteri ile yer alacaktır.

emre torun Kibris Ada Kisi Dizisi