Masum 290. Bölüm Özeti 6 Ocak Urmi Pari’nin Gerçek Yüzünü Gördü

Pari çocuklara internetten alış veriş yapmayı öğretir. Molu internetten çok istediği bisikleti alır ve babasının kredi kart numarasını verir. Jigar telefonuna gelen kredi kartı harcaması mesajıyla şok olur. Çocuklara kredi kartını kimin kullandığını sorar. Molu alış veriş yaptığını söylerken Jigar bunu size kim öğreti der. Çocuklar Pari’nin ismini verirler. Masum 6 Ocak Özeti devam ediyor.

Masum 290. Bölüm Özeti

Pari Raşi gibi giyinmiş ve mücevherlerini takmıştır. Jigar’ın sesi ile irkilir. Jigar çocuklara yalan söylemeye alıştırdığı için Pari’yi azarlar. Kredi kartını çaldığını söyler. Pari on line alış veriş yapmayı öğrettiğini ancak kredi kartını vermediğini söyler. Koki de Pari’nin yanlış yaptığını söyler. Pari Jigar’dan özür diler ve nasıl göründüğünü sorar. Jigar sinirlenerek ayrılırken Pari de peşinden gider ancak elbisesine basar ve düşmek üzereyken Gopi onu tutar. Gopi ne yaparsan yap Jigar seni kabul etmeyecek diye tepki gösterir.1 39

Gopi Jigar’ı ağlarken görür ve çocukları için ayakta olmasını ister. Onları gören Pari Gopi’nin Jigar’ı kendisi aleyhine kışkırttığını düşünür. Savita Navrati şenlikleri için Modi konağına gelir ve bağış ister. Koki ona çek verirken Savita dandiya yarışması için isim vermelerini ister. Koki bu sene Raşi olmadığı için katılamayacaklarını söyler. Pari Gopi’yi kışkırtır. Gopi Raşi için katılacağını söyler. Koki tereddüt etse de kabul eder. Gopi Pari’nin Raşi gibi olamayacağını kanıtlamak için yarışmaya katıldığını düşünüyor.

Kinjal Urmi’yi dışarıda dandiya oynayan kalabalığa karşı savunur. Onun elinden tutarken kalabalıktan biri Urmi seni dışarı atmadı mı diye tepki gösterir. Kinjal aile meselelerine karışmamaları konusunda onları uyarır. Herkes evine dağılırken Urmi Kinjal’den eve dönmesini ister. Kinkal ona ağlayarak sarılır. Urmi dandiye şenliklerine birlikte katılacaklarını belirtir. Pari dandiya oynamayı bilmediği için saçma sapan oynar. Çocuklar ona yardım etmeyi düşünürler.2 38

Pari başında çömlekle dandiya oynamaya çalışırken çocuklar içeri girer ve Pari çömleği düşürür. Pari çocukları azarlar ve kapıyı da kilitler. Tolu Pari’ye sinir olur ve Urmi’yi arar. Pari’nin Molu ve Mira’yı azarladığını anlatır. Urmila sinirlenir ve buna nasıl cüret edeceğini telefon ederek sorgular. Pari antreman sırasında kızmış olabileceğini söyler. Kinjal Urmi’nin evine yerleşir ancak kavgaları kaldığı yerden devam eder. Pari Raşi ve Jigar’ın duvardaki resmini çıkarır ve Raşi’nin Jigar gibi birini bulduğu için çok şanslı olduğunu söyler. Remi yerine yerleştirirken cam çerçeveden ayrılır.

Pari camı öylesine takar ve duvara asar. Bu sırada Gopi Mira ile birlikte Pari’nin odasına gelir ve etrafı temizleyeceklerini söyler. Gopi resmi silerken cam yere düşer. Paridi Gopi’yi suçlar ve çerçeveyi onarmasını ister. Gopi kırıkları temizlerken Jigar gelir ve resme ne olduğunu sorar. Gopi açıklamaya çalışırken Pari yeni bir çerçeve ile gelir. Jigar aile fotoğrafının içinde Pari’nin resmini görünce sinirlenir ve resmi atmak ister. Onu Pari durdurur. Resimde Raşi’nin olduğunu, kendisinin de bu ailenin bir parçası olduğunu söyler. Jigar sinirle ayrılırken Pari sırrını koruduğu için Gopi’ye sarılır.3 36

Çocuklar Pari’nin çalışmasına engel olunca Pari çocuklara meyve suyu hazırlar ve içine uyku ilacı koyar. Mira ve Molu’nun yanına gider ve onlardan meyve suyunu içmelerini ister. Mira içmek istemezken Molu içer. Pari Mira’yı zorlarken Gopi ve Koki gelir. Gopi Mira’yı zorlamamasını isterken Koki enerjiye ihtiyacı olduğu için tüm meyve suyunu Pari’ye içirir. Koki ve Hetal tapınağa giderken Molu ve Pari de derin bir uykuya dalar. BU sırada eve Urmi gelir.

Pari’nin Molu ile uyuduğunu görünce onun çocuklara iyi baktığını düşünür. Pari çocuklara uyku ilacı verdiğini sayıklayınca Urmi Pariyi tokatlayarak kaldırır. Pari çocukların canavar olduklarını söyleyince bir tokat daha yer. Pari de Urmi’nin üzerine ketçap döker. Gopi gelir ve teyzeme nasıl hakaret edersin diye Pari’yi tokatlar. Pari pinpon topu gibi bir ondan bir bundan tokat yerken Gopi onu bir kere daha tokatlar. Gopi ağlayarak mandire gider ve dua etmeye başlar. Urmi arkasından gelir ve Pari’nin gerçek yüzünü öğrendiğini ve kanıt için ona yardım edeceğini söyler.4 29

Urmi Pari’nin yanına gider. Pari onu tokatlamaya nasıl cüret edebileceğini sorarken Urmi de torunlarına uyku ilacı vermeye çalıştığını söyler. Urmi bunları bırakalım da Tolu/Molu’yu almak için son şansım sensin diyerek PAri’yi sakinleştirir. Urmi ona planından bahseder. Pari sivrisineklerini ısırıklarından rahatsız olduğunu söyler ve Molu’dan eve sivrisinek ilacı sıkmasını ister. Molu kabul eder ve her yere Pari’nin verdiği ilacı sıkar. Aslında sıktığı gülme gazıdır. Masum 6 Ocak Özeti sona erdi.

Masum 290. Bölüm Özeti 6 Ocak Urmi Pari’nin Gerçek Yüzünü Gördü (1 Yorum)

  1. Ne diyebilirim ki. Madem rasiyi diziden çıksın diye öldürdünüz, bari onun yerine paridi cirkinini koyacağınıza rasi kadar güzel birini koysaydiniz..