Alef Oyuncuları Karakterleri ve Konusu (Blue TV)

İnternet üzerinden hizmet veren Blue TV’nin yeni dizisi Alef 10 Nisan 2020 de yayın hayatına başlayacak. Uzun bir süredir hangi kanalda, hangi diziyle anlaştı diye merak edilen Kenan İmirzalıoğlu Blue TV nin yeni projesinde yer alacak. Kenan İmirzalıoğlu Alef dizisinin başrol oyuncusu olacak. Alef dizisini ünlü yapımcı ve senarist Emin Alper kaleme alacak. Alef dizisinin çekimlerine Ekim 2019 da başlanmıştı.

alef dizisi afişi 1

Alef 2. Sezon Oyuncuları Alef Yeni Gelen Oyuncular

Aybüke Pusat

Aybüke Pusat Alef dizisinin 2. sezonunda diziden ayrılan Melisa Sözen’in yerine kadın başrol oyuncusu oldu. 20 Mayıs 1995 de Ankara doğumlu olan güzel oyuncu 26 yaşındadır. Son dönemde Şahin Tepesi , Söz ve 50 Mere Kare dizilerinde yer almıştır. aybüke pusat Alef oyuncusu olacak

Hande Soral

Hande Soral Alef dizisinin 2. sezonunda kadın başrol oyuncusu olarak yer alacak.

Hande soral

Taner Ölmez

Taner Ölmez Alef oyuncusu oldu. Alef dizisinin 2. sezonunda erkek başrol oyuncusu olarak yer alacak Taner Ölmez Alef dizisinde başarılı bir polis olarak yer alacak. Mucize Doktor dizisinin Ali Vefa’sı olarak tanınan Taner Ölmez İstanbul Üniversitesinde Tiyatro mezunudur. 9 Ağustos 1986 İstanbul doğumlu olan Taner Ölmez  35 yaşının içindedir. Taner Ölmez 1,75 cm boyunda ve 65 kilo ağırlığındadır.taner ölmez alef dizisi erkek başrol oyuncusu olacak

Su Kutlusu kutlu orta kafa ask

Emel ÇölgeçenEmel Çölgeçen Ferhat İle Şirin dizisi

Çiğdem Selışık OnatCigdem Selisik Onat nizami alem dizisi

Ufuk KaraaliUfuk Karaali oyuncu olarak Alef dizisinde yer almayı hak etti

Cankat AydosCankat Aydos resimleri

Nizam NamidarBenim adım melek Cumaali

Alef Oyuncuları

 1. Kenan İmirzalıoğlu – Kemal
 2. Melisa Sözen -Yaşar
 3. Ahmet Mümtaz Taylan – Settar
 4. Ercan Kesal
 5. Berkay Ateş
 6. Müfit Kayacan
 7. Haldun Boysan
 8. Ece Dizdar
 9. Osman Alkaş
 10. Rıza Akın
 11. Erdem Kaynarca
 12. Hatice Aslan
 13. Kıvanç Baran Arslan
 14. Muttalip Müjdeci
 15. Stefani Su Çağlar
 16. Orçun Oran
 17. Sinan Helvacı
 18. Ayşegül Uraz

Alef Dizisi Oyuncu Kadrosu

Kenan İmirzalıoğlu – Kemal 

18 Haziran 1974 yılında Ankara’nın Bala ilçesi Üçem köyünde dünyaya geldi. Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nde okurken mankenlik ajansına kaydoldu ve kısa sürede dikkatleri üzerine topladı. Best Of Turkey ve ardından Best Of World modellik yarışmalarında birinci seçilerek büyük başarılara imza attı. Bu başarılarının ardından dizi ve film teklifleri gelmeye başladı.

Osman Sınav’ın dikkatini çeken yakışıklı oyuncu Deli Yürek dizisinde oynar ve ardından Amerika’ya giderek dil eğitimini tamamlar. Geldikten sonra Uğur Yücel’İn yönettiği Alaca Karanlık sinema filminde oynar. Son olarak Karadayı dizisinde oynamıştır. Kenan İmirzalıoğlu 2016 yılında Sinem Kobal ile evlenmiştir.

Kemal hırslı bir polis komiseri ve dedektifidir. Cinayet büroda çalışmaktadır. 

kenan 1

Melisa Sözen – Yaşar

6 Temmuz 1985 yılında İstanbul’da doğdu. Daha 14 yaşındayken Yedi Kocalı Hürmüz müzikaline çıktı. Orada tanıştığı Nilgün Belgin sayesinde Kadınlar Kulübü dizisinde oynadı. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü’nü bitiren güzel oyuncu 2004 yılında gösterilen Çemberimde Gül Oya dizisiyle tanınmıştır. Birçok dizi ve filmde rol alan başarılı oyuncu 2012 yılında TRT de yayınlanan Şubat dizisinde rol icabı sevgilisi olan Alican Yücesoy ile gerçekten evlenmiş ancak bu evlilik sadece 5 ay sürmüştür.

Yaşar üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışırken mistik bir cinayeti çözmek için cinayet dedektifleri Kemal ve Settar’a yardım eder. 

melisa

Ahmet Mümtaz Taylan – Settar

12 Eylül 1965 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro ve Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu. 18 yıl tiyatro oyunlarında oyuncu, yönetmen, genel müdür gibi görevler üstlenen usta oyuncu 2006 yılında Devlet Tiyatrolarından istifa etti. Ardından bazı üniversitelerde eğitim vermeye başladı. Ahmet Mümtaz Taylan Hayat Şarkısı Yılan Hikayesi, Kurşun Yarası, Avrupa Yakası, Ezo Gelin, Leyla ile Mecnun, Behzat Ç., Kötü Yol, Güzel Köylü gibi dizilerde rol almıştır. Başından 2 evlilik geçen oyuncu şu anda bekardır.

Settar Cinayet Büro Amiridir. Kemal’in tecrübeli ortağıdır. 

ahmet

Ercan Kesal

Ercan Kesal 1959 Nevşehir doğumludur ve 61 yaşının içindedir. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur Klinik psikolog olarak uzun yıllar devletine hizmet etmiştir. 2002 yılında Nuri Bilge Ceylan ile oyunculuğa başlayan Ercan Kesal 2005 yılında oyuncu Nazan Kesal ile evlendi. İçerde dizisinde Uluç Çukur dizisinde de İdris Koçovalı olarak yer almıştır.

ercan Kesal alef dizisi

Berkay Ateş

Çukur dizinde hayat verdiği Mahsun karakteri ile milyonların sevgilisi olan Berkay Ateş 19 şubat 1987 İstanbul doğumludur ve 33 yaşındadır. Anne dizisi ile ünlenen Berkay Ateş Mimar Sinan Üniversitesi tiyatro mezunudur.

berkay Ateş Alef dizisi 2020

Müfit Kayacan

Son olarak Zemheri dizisinde Yaşar karakter ile yer alan Müfit Kayacan 1959 Antalya doğumludur ve 61 yaşındadır. Çukurova Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği okuyan Müfit Kayacan İstanbul’a geldikten sonra oyuncu olmaya karar vermiştir. Uzun yıllar tiyatro ile ilgilenen Müfit Kayacan Cesur ve Güzel dizisinde hayat verdiği Rıza karakteri ile çok sevilmiştir.  Son olarak Yüzleşme dizisinde yer alsa da son dönemde yer aldığı diziler tutmamaktadır; bu nedenle de Alef gibi dijital projelere de sıcak bakmaktadır.

müfit kayacan Alef dizisi

Haldun Boysan

Son olarak Ege’nin Hamsisi dizisinde Eşref Üzüm karakteri ile yer alan Haldun Boysan 1958 Ankara’da doğumludur ve 60 yaşındadır. Ankara Üniversitesinde Tiyatro eğitimini tamamlayan Haldun Boysan Zeytin Tepesi dizisi ile çok sevilmiş bir tiyatrocudur.

haldun boysan alef oyunusu

Ece Dizdar

23 Kasım 1981 yılında İstanbul’da doğdu. En Son Babalar Duyar dizisi ile ismini duyurmuştur. Oyunculuğunun yanı sıra seslendirme sanatçısı olarak ünlü markaların seslendirmelerini yapmıştır. Babasının subay olmasından dolayı dünyanın bir çok ülkesinde yaşamak zorunda kalmıştır. Bu yüzden  Belçika’da müzikal Oyunculuğu, ses ve dans eğitimi almıştır. 1999 yılında meydana gelen Gölcük depreminde tüm ailesini kaybetmiştir. Esir Şehrin Gözyaşları, Hayalet, Karakol, Şubat, Güneşi Beklerken, Beş Kardeş gibi dizilerde rol almıştır. ece

Osman Alkaş

3 Hasım 1955 yılında Kıbrıs’ın Lefkoşe kentinde dünyaya gelmiştir. Ankara Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Anabilim Dalı mezunudur. Tiyatronun yanı sıra uzun süre sabah programları, çocuk programları ve yemek programlarını sunmuştur. Çok sayıda dizi ve filmde rol almıştır. Son olarak Vuslat dizisinde Tahsin karakterini oynamıştır. osman

Rıza Akın

15 Eylül 1957 yılında Adana’da dünyaya gelmiştir. Elazığlı bir ailenin çocuğu olan Rıza Akın 1969-1977 yılları arasında Tiyatro yaşamına ara vermiş ve bu dönemde iletişim okuyarak gazetecilik yapmaya başlamıştır. 2005 yılında dizi ve film oyunculuğuna yeniden dönmüştür. Rıza Akın ünlü oyuncu  Japon Miho Shimotashiro ile evlidir. Usta oyuncu çok sayıda dizi ve filmde rol almıştır. rıza

Erdem Kaynarca

1982 İstanbul doğumludur.  Ortadoğu Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümünü bitirdikten sonra Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü de bitirerek oyunculuk kariyerine başlamıştır. Çok sayıda Tiyatro oyunu bulunmaktadır. Son olarak Yasak Elma dizisinde Dündar karakterini oynamıştır. erdem

Hatice Aslan

20 Şubat 1962 Sivas doğumlu olan 57 yaşında ki oyuncu Hatice Aslan Ankara Devlet Konservatuvarı mezunudur. Son olarak Kuzgun dizisinde gösterdiği performans ile büyük bir beğeni toplayan Hatice Aslan daha önce Bir Deli Rüzgar ve Adı Zehra gibi dizilerde de yer almıştır. Hatice Aslan Ferhunde Hanımlar dizisi ile tanınmış ve çok sevilmiştir. Ekin isminde bir oğlu olan Hatice Aslan daha önce Hakkı Ergök ve Renan Kaleli ile evlilikler yapmıştır. Ağustos 1999 depreminde ailesini kaybetmiştir.  4 sezon Lale Devri dizisinde yer almıştır. hatice aslan alef dizisi oyuncusu

Kıvanç Baran Arslan

Kıvanç Baran Arslan temmuz 1988 Ankara doğumludur ve 32 yaşındadır. Gazi Üniversitesi İktisat fakültesi mezunu olan Kıvanç Baran Arslan 1,89 metre boyunda ve 85 kg ağırlığındadır. Artiz Mektebi yarışması ile ünlenen Kıvanç Baran Arslan 2012 yapımı Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinde de yer almıştır. son olarak ise Show Tv’de yayınlanan Güldür Güldür Show programında Hamza karakteri ile yer almaktadır. kıvanç baran aslan Alef dizisi oyuncusu

Muttalip Müjdeci

Son olarak Sivas filminde muhtar olarak yer alan Muttalip Müjdeci şimdide Alef dizisi kadrosuna dahil oldu.

Muttalip Müjdeci resimleri 2020 oyuncu sivas

Stefani Su Çağlar

Türkiye’nin en küçük kostümlü oyun oyuncusu olan Stefani Su Çağlar 5 yaşındadır. İlk dizi oyunculuğu deneyimi Alef dizisidir. Ailesi ile birlikte Antalya’da yaşamaktadır.

Stefani Su Çağlar resimleri oyuncu

Orçun Oran

Orçun Oran 16 aralık 1990 doğumludur ve 30 yaşındadır. Tiyatro oyuncusu iken ilk dizi deneyimini Alef dizisi ile yaşayan bir oyuncudur.

orçun oran oyuncu resimleri

Sinan Helvacı

8 Ekim 1990 İstanbul doğumlu olan Sinan Helvacı 30 yaşındadır ve ilk oyunculuk deneyimini Öyle Bir Geçer Zamanki dizisi ile yaşamıştır. Son olarak Kadın dizisinde hayat verdiği Raif karakteri ile ünlenmiştir.

sinan helvacı Alef dizisi Ayşegül Uraz

Haliç Üniversitesi Konservatuvarı tiyatro bölümü mezunu olan Ayşegül Uraz 1990 doğumludur ve 30 yaşındadır. İlk oyunculuk deneyimi Alef dizisidir.

ayşegül uraz oyuncu 2020

Alef Dizisi Konuk Oyuncuları: Alef dizisine her hafta bir ünlü oyuncu konuk oyuncu olarak katılacak. Alef dizisinin ilk konuk oyuncusu ise ünlü oyuncu Hatice Aslan olacak.

Alef Tanıtım Fragmanı y

Alef Dizisi Konusu: Alef dizisi mistik ve tarihi bir polisiye dizi olacak. Alef dizisinde İstanbul Boğazı’nda bir cesedin bulunmasının ardından ortaya çıkan çeşitli cinayetlerin sırrını çözmeye çalışan iki dedektifin hikayesi izleyicisi karşısına çıkarılacak. Bir seri cinayet vakasının peşine düşecek hırslı dedektif Kemal, tecrübeli ortağı Settar ve de bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar’ın hikayesi anlatılacak.

İsmi değişik dizilerde gündeme gelen Kenan İmirzalıoğlu ATV de yayınlanan ve daha önce Murat Yıldırım’ın sunduğu Kim Milyoner Olmak ister adlı yarışma programında sunucu olarak anlaşmıştı. Aynı zamanda sadece 8 bölüm olarak yayınlanacak olan Alef dizininin başrol oyuncusu olacak. Dizide birbirinden ünlü oyuncular ona eşlik edecek.alef dizisi oyuncu resimleri kenen imirzalıoğlu

Baran Arslan 1 Temmuz 1988 Ankara doğumludur. Gazi Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisidir. Yol Arkadaşım ve Sen Kiminle Dans Ediyorsun sinema filmlerinde rol almıştır. Zengin Kız Fakir Oğlan, Doksanlar, Zeyrek İle Çeyrek gibi dizilerde boy göstermiştir. baran

Dizide Ahmet Mümtaz Taylan, Melisa Sözen gibi oyuncuların yanı sıra Ece Dizdar, Osman Alkaş, Rıza Akın, Kıvanç Baran Arslan ve Erdem Kaynarca gibi yetenekli oyuncular da yer alıyor.

Alef Oyuncuları Karakterleri ve Konusu (Blue TV) (1 Yorum)