Alev Alev Neden Final Yapıyor? Detaylar Haberimizde

Ay Yapım’ın bir dizi daha final yapma kararı aldı. Show Tv yönetimi perşembe akşamları Camdaki Kız ve Bir Zamanlar Kıbrıs dizilerinin yayın hayatına başlaması sonrası reyting kaybeden Alev Alev dizisine acımadı. Alev Alev dizisi son haftalarda 3.0 3.5 arası sonuçlar almaya başladı. Bu reyting oranları da Alev Alev’ dizisinin Show TV’ye açık bir zarar ettirdiğini gösteriyor. Tabi ki dizinin tekrarlarından gelen paralar ile Show TV maliyetlerini dengeler ama ne yazık ki bu sonuçlar ile Alev Alev hiç bir kanalda devam edemezdi.

Alev Alev Neden Final Yapıyor?

Ay yapım mart ayında çok güzel sonuçlar elde ettiği Alev Alev dizisinin 2. sezonda kesin olarak devam edeceğini düşünüyordu; ancak yapımcı Ay Yapım’ın planlarını nisan ayında yayına giren Camdaki Kız ve Bir Zamanlar Kıbrıs dizileri bozdu. Camdaki Kız ve Bir Zamanlar Kıbrıs dizileri Alev Alev’in izleyicisini çaldı. Alev Alev daha önce 5, 6 arası reytingler alırken bu diziler başladıktan sonra 3 reytinge kadar düştü. Bu nedenle de Alev Alev Neden Final Yapıyor? sorusunun cevabı Camdaki Kız ve Bir Zamanlar Kıbrıs dizilerinin Alev Alev’in izleyicisini çalması ve Alev Alev’in %50 reyting kaybetmesi.

Alev Alev final haberleri

Alev Alev gerçekten de 20. bölümden sonra izleyicisini sıkmaya başlamıştı; yeni dizilerin başlaması ile izleyici Alev Alev’e bu sıkıcı senaryonun bedelini çok ağır ödetti. Bence Alev Alev’in senaryosu da ikinci sezona kalabilecek bir senaryo değildi; hatta ben olsam etkili olsun diye bu hikayeyi 13 – 15. bölümde bitirirdim.

Alev Alev Final 28. Bölüm