Alp Arslan Oyuncuları Karakterleri (Tüm Oyuncular)

Akli Filmin Alp Arslan dizisinin oyuncu kadrosu belli oldu. Alp Arslan Oyuncuları Fahriye Evcen ve Barış Arduç olacak. Alp Arslan dizinin tüm oyuncularını konumunda ilerleyen günlerde bulabileceksiniz.

alp arslan oyuncularından biri de barış arduç oldu

Geçen sezon Uyanış Büyük Selçuklu ismi ile izleyici ile buluşan dizinin 2. sezonunda isim ve oyuncu kadrosunda değişikliğine gidilmiş ve yeni dizinin geriye giderek Sultan Melikşah’ın babası Alp Arslan dönemini anlatacağı açıklanmıştı. Trt 1 ekranlarında yayınlanacak Alp Arslan dizisinin senaristleri ise Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ile aynı olacak. Alp Arslan dizisini Serdar Özönalan ve Emre Konuk yazrken dizinin yönetmenliğini ise M. Çağatay Tosunüstlenecek.

Alp Arslan Oyuncuları

Fahriye Evcen

Fahriye Evcen 4 Haziran 1986 da Almanya’da dünyaya gelmiştir. Oya Aydoğan’ın bir programında güzelliği ile dikakt çeken Fahriye Evcen ilk ekran deneyimini Yaprak Dökümü dizisinde hayat vediği Necla karakteri ile yaşadı. Boğaziçi Üniversitesi’nde Tarih bölümü mezunu olan Fahriye Evcen’in ilk başrolü ise Çalıkuşu dizisi olmuştur. Burak Özçivit ile bu dizi de tanışan Fahriye Evcen şuanda Burak Özçivit ile evlidir. Son olarak 2016 da Ölene Kadar dizisinde yer almıştır. Karan isminde bir oğlu vardır. Fahriye Evcen alp arslan dizisi

Barış Arduç

Barış Arduç Alpaslan dizisi erkek başrol oyuncusu olacak ve dizi de Türklere Anadolu’nun kapısını açan büyük hakan olacak. Daha önce de Kuzgun ve Kiralık Aşk dizilerinde başarı ile yer alan Barış Arduç 9 Ekim 1987 İsviçre doğumludur ve 34 yaşının içindedir. Ayla Algan’dan  oyunculuk eğitimi alarak sektöre giren Barış Arduç oyunculuğa Benim İçin Üzülme, Bugünün Saraylısı ve Racon: Ailem İçin dizilerinde başlamıştır. Barış Arduç ve Gupse Özay sevgilidir. Baruş Arduç 1.82 metre boyunda ve 78 kilo ağırlığındadır.

baris arduc alp arslan dizisi