Alp Arslan Oyuncuları Karakterleri (Tüm Oyuncular)

Akli Filmin Alp Arslan Büyük Selçuklu dizisinin oyuncu kadrosu belli oldu. Alp Arslan Oyuncuları Fahriye Evcen ve Barış Arduç olacak. Alp Arslan dizinin tüm oyuncularını konumunda ilerleyen günlerde bulabileceksiniz.

alp arslan oyuncularından biri de barış arduç oldu

Geçen sezon Uyanış Büyük Selçuklu ismi ile izleyici ile buluşan dizinin 2. sezonunda isim ve oyuncu kadrosunda değişikliğine gidilmiş ve yeni dizinin geriye giderek Sultan Melikşah’ın babası Alp Arslan dönemini anlatacağı açıklanmıştı. Trt 1 ekranlarında yayınlanacak Alp Arslan Büyük Selçuklu dizisinin senaristleri ise Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ile aynı olacak. Alp Arslan Büyük Selçuklu dizisini Serdar Özönalan ve Emre Konuk yazarken dizinin yönetmenliğini ise M. Çağatay Tosunüstlenecek.

Alp Arslan Oyuncuları

Barış Arduç (Alp Arslan)

Barış Arduç Alpaslan dizisi erkek başrol oyuncusu olacak ve dizi de Türklere Anadolu’nun kapısını açan büyük hakan olacak. Daha önce de Kuzgun ve Kiralık Aşk dizilerinde başarı ile yer alan Barış Arduç 9 Ekim 1987 İsviçre doğumludur ve 34 yaşının içindedir. Ayla Algan’dan  oyunculuk eğitimi alarak sektöre giren Barış Arduç oyunculuğa Benim İçin Üzülme, Bugünün Saraylısı ve Racon: Ailem İçin dizilerinde başlamıştır. Barış Arduç ve Gupse Özay sevgilidir. Baruş Arduç 1.82 metre boyunda ve 78 kilo ağırlığındadır.

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Malazgirt savaşını kazanan Türk beyidir.  Sultan Alp Arslan Savaş meydanında hancerlenerek şehit olacaktır 

baris arduc alp arslan dizisi

Fahriye Evcen (Akça Hatun)

Fahriye Evcen 4 Haziran 1986 da Almanya’da dünyaya gelmiştir. Oya Aydoğan’ın bir programında güzelliği ile dikakt çeken Fahriye Evcen ilk ekran deneyimini Yaprak Dökümü dizisinde hayat vediği Necla karakteri ile yaşadı. Boğaziçi Üniversitesi’nde Tarih bölümü mezunu olan Fahriye Evcen’in ilk başrolü ise Çalıkuşu dizisi olmuştur. Burak Özçivit ile bu dizi de tanışan Fahriye Evcen şuanda Burak Özçivit ile evlidir. Son olarak 2016 da Ölene Kadar dizisinde yer almıştır. Karan isminde bir oğlu vardır.

Akça Hatun Sultan Alparslan’ın ilk eşidir. 

Fahriye Evcen alp arslan dizisi

Zeynep Özder

Benim Adım Melek dizisinin Başak’ı Zeynep Özder Alp Arslan Büyük Selçuklu dizisi oyuncuları arasında yer alacak. Daha önce de 4N1K dizisinde Ela karakteri ile yer alan Zeynep Özder 1985 yılında Ankara da dünyaya gelmiştir. Payitaht Abdülhamid ve Dila Hanım  Zeynep Özder’in yer aldığı önemli dizilerdir. zeynep ozder 1

Mehmet Özgür

Mehmet Özgür son olarak Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Nizamülmülk karakteri ile yer almış ve çok beğenilmiştir. 30 Ağustos 1970 Antalya doğumlu olan Mehmet Özgür İstanbul Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Mehmet Özgür özellikle son dönemde Vuslat ve Söz dizileri ile ismini duyurmuştu. mehmet ozgur

Erdinç Gülener (Çağrı Bey) 

Kertenkele dizisinin Ünsal Komiseri Erdinç Gülener 1971 İzmit doğumludur. 50 yaşında olan Erdinç Gülener Ankara Üniversitesi Oyunculuk bölümü mezunudur. İstanbul devlet tiyatrosunda görev alan Erdinç Güler  Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde son olarak Çukur dizisinde Adem Yılmaz karakteri ile yer almıştır.

Alp Arslan dizisinde Çağrı Bey Alp Arslan’ın babasıdır. 

erdinc gulener

Barış Bağcı (Tuğrul Bey)

Barış Bağcı 27 Mayıs 1975 de Karaman da dünyaya gelmiştir.  Diriliş Ertuğrul dizisinin Noyan’ı olarak tanınan Barış Bağcı Konya Selçuk Üniversitesi tiyatro bölümü mezunudur. Trabzon Devlet Tiyatrosu ve  İstanbul Devlet Tiyatrosunda çalışan Barış Yağcı Nefes Vatan Sağolsun ve Masumlar Apartmanı dizilerinde yer almıştır.

Tuğrul Bey Alp Arslan’ın amcasıdır 

baris bagci

Esila Umut (Gevher Hatun)

2001 yılında İzmir’de dünyaya gelen Esila Umut 20 yaşının içindedir. Daha önce Ufak Tefek Cinayetler ve Sevdam Alabora dizilerinde yer alan Esila Umut 1.68 cm boyunda ve 54 kg ağırlığındadır. Esila Umut son olarak İpek karakteri ile Akrep dizisi oyuncu kadrosunda yer almıştır.  Esila Umut Alp Arslan dizisinde Gevher Hatun olarak izleyicisi karşısına çıkacaktır.

Gevher Hatun Alp Arslan’ın kız kardeşidir. Esila Umut alp arslan GEvher Hatun

Korel Cezayirli (Süleyman)

Mavera dizisinin yıldızı Korel Cezayirli şimdi de Alp Arslan’ın abisi Süleyman karakteri ile Alp Arslan dizisinde yer alacaktır.  Daha önce Aşk Ağlatır ve Yeter dizilerinde de yer alan Korel CEZAYİRLİ 1976 Ankara doğumludur. n Korel Cezayirli Selçuk Üniversitesi tiyatro bölümü mezunudur. Daha önce Mavera ve Diriliş: Ertuğrul gibi tarihi dizilerde başarısını ispat eden Korel Cezayirli dizi de hayat vereceği Süleyman karakteri ile tarihi dizilerde ki başarısını devam ettirmek istiyor.

Süleyman Alp Arslan’ın abisidir. Korel Cezayirli alp arslan suleyman

Gizem Karaca (Evdokya)

Son dönemde dizilerde değil sinema filmlerinde yer alan Gizem Karaca Alp Arslan dizisi ile yeniden ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Gizem Karaca 1992 İstanbul doğumludur ve 29 yaşının içindedir. Eve Düşen Yıldırım dizisi ile oyunculuğa başlayan Gizem Karaca Güzel Köylü ve Benim Hala Umudum Var  dizileri ile ünlenmiştir. İnsanlık Suçu ve Sosyetik Gelin dizileri ile ise Gizem Karaca’nın tutmayan dizilerdir. Bir dönem uyuşturucu ticaretin ceza almıştır. alp arslan evdokya

Ferit Kaya (Emir Bozan)

1984 Diyarbakır doğumlu olan Ferit Kaya 37 yaşındadır. Ferit Kaya Mimar Sinan Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü mezunudur.  Ata Demirer’le Niyazi Gül Dörtnala filmi ve Arka Sokaklar da yer alarak tanınan Ferit Kaya  Aşk ve Mavi, Bir Deli Rüzgar ve Kuzgun dizileri ile artık tanınan bir başrol oyuncusu haline gelmiştir.  dizisinde Kemancı Ali olarak karşımıza çıkmıştır.

Ferit Kaya Alp Arslan dizisinde Emir Bozan karakterine hayat verecek

Ferit Kaya alp arslan dizisi

Esra Kızıldoğan

Son olarak Sefirin Kızı dizisi ile ekranlarda yer alan Esra Kızıldoğan 2 Aralık 1979 İstanbul doğumludur. 40 yaşında olan Esra Kızıldoğan İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Beyaz Gelincik dizisi ile tanınan Esra Kızıldoğan Leyla İle Mecnun ve Bir Deli Sevda gibi dizilerde yer almıştır.Esra Kızıldoğan Alp Arslan dizisi oyuncu kadrosunda yer alacak.

Burak Şafak

Burak Şafak 19 Temmuz 1992 Adana doğumludur. Blu Tv’nin Sıfır Bir dizisi ile tanınan Burak Şafak son dönemde de Ramo dizisinde Guri karakteri ile yer almıştır.

bural safak

Yurdaer Okur

Yurdaer Okur Alp Arsan dizisinin kötü karakterlerinden birine hayat vermeye hazırlanıyor. Son dönemde Yeter, Kuruluş Osman ve Kefaret dizisinde yer alan Yurdaer Okur 29 Ekim 1974 de Rize de dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesinde Tiyatro mezunu olan Yurdaer Okur tiyatrodan sonra Sakarya Fırat Kadar Dayı, Nöbet ve Sevgili Geçmiş gibi dizilerde ve 7. Koğuştaki Mucize  filminde yer almıştır. Yurdaer Okur

Toprak Sergen (Kekavmenos)

Toprak Sergen 1970 doğumludur ve 41 yaşının içindedir. Dizi ve film oyunculuğunun yanı sıra Toprak Segen bir seslendirme sanatçısıdır. Alp Arslan oyuncuları arasında yer alacak olan Toprak Sergen hayat vereceği Kekavmenos karakteri ile dikkatleri üzerine çekecektir.

Kekavmenos korkusuz ve başarılı bir Bizans komutanıdır. Toprak Sergen Kekavmenos karakteri ile Alp Arslan dizisinde oynayacak

Rabia Soytürk (Karaca)

Bir çok izleyicinin Benim Adım Melek dizsinde hayat verdiği Defne karakteri ile tanıdığı Rabia Soytürk artık Alp Arslan dizisinde hayat vereceği Karaca karakteri ile tanınmak istiyor. 11 mart 1996 İstanbul doğumlu olan Rabia Soytürk Alp Arslan oyuncuları arasından yeri aldı. 1.66 m boyunda ve 53 kg olan Rabia Soytürk 25 yaşındadır. Şahsiyet  dizisi ile oyunculuğa başlayan ve çok sevilen Rabia Soytürk Gülperi dizisinde hayat verdiği Selen karakteri ile önemli bir çıkış yaşamıştı.

Alp Arslan dizisinde Karaca  karakterini canlandıracak Rabia Soytürk dizi de evlenme çağında olan bir bey kızına hayat verecek. rabia soytürk alp arslan oyuncuları arasında karaca karakteri ile yer alacak

Alp Arslan Büyük Selçuklu Tanıtım Fragmanı