Arka Sokaklar’da Rıza Baba Neden Yok? Zafer Ergin Ayrıldı mı?

Arka Sokaklar dizisi 14 nisan salı günü 551. bölüm çekimleri için sete çıkacak. Erler Film Arka Sokaklar dizisine kesin olarak Korona Virüs arası vermek istemiyor. 11 nisan 2020 cumartesi günü virüse rağmen  sete çıkmak için tüm hazırlıkları yapan ekip sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi ile sete çıkamamıştı. 5 Bölüm stok ile çalışan ve elinde ki stok bölümler biten Arka Sokaklar dizisi oyuncuları ve set ekibi imza atarak sete çıkmak istedi.

Arka Sokaklar dizisi gibi diğer tüm dizilerde de oyuncular ve set çalışanları bölüm yayınlanmadan paralarını alamıyorlar. Eğer Arka Sokaklar dizisi sete çıkmaz ve bölüm yayınlanmazsa kimse parasını alamayacak. Oyuncular için bu durum çok önemli bir sorun çıkarmaz set çalışanları yani destek ekibi, kameramanlar yada figüranlar için önemli bir sorun. Bu insanlar be işten evlerine ekmek götürüyorlar. Bu durumu göz önüne alan oyuncular ve Erler Film sektör için özel bir yasak alınmadığı sürece sete çıkmak istiyor. Zafer Ergin arka sokaklardan ayrıldı mı

Arka Sokaklar’da Rıza Baba Neden Yok?

Arka Sokaklar dizisi sete mart ayı sonunda ara vermek zorunda kalmıştı. Özellikle 65 yaş üstüne gelen sokağa çıkma yasağı Arka Sokaklar dizisinin setini durdurmuştu. Arka Sokaklar dizisinin 549 ve 550. bölümlerinde ise hastalanan Merve Oflaz yer alamamıştı. Bilindiği üzere Merve Oflaz Arka Sokaklar dizisinde Bahar karakteri ile yer almaktaydı. Merve Oflaz’ın olmaması sonrası Arka Sokaklar dizisi senaryosunda değişikliğe gidilmek zorunda kalmıştı. Şimdi de Arka Sokaklar dizisinde Zafer Ergin’in hayat verdiği Rıza Baba  karakteri olmayacak.

Arka Sokaklar izleyicisine senaryo da Rıza Babanı hastalığı sebebi ile işe gelemeyeceği söylenecek. Bu senaryo değişikliğinin arkasında ise yine Korona Virüs tedbirleri olacak. Korona Virüs tedbirleri kapsamında 21 mart 2020 de 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Bu yasak nedeniyle 30 Ağustos 1942 doğumlu ola Zafer ERGİN’de sokağa çıkamayacak. Zafer Ergin 2020 yılı itibari ile artık 78 yaşının içinde.

Zafer Ergin Arka Sokaklar’dan Ayrıldı mı?

78 yaşında olan Zafer Ergin nispeten dinç bir oyuncu olsa da artık yaş itibari ile Korona Virüs açısında tehlikeli bir durumda. Arka Sokakların bir çok oyuncusu Allah göstermesin virüs kapması durumunda ayakta atlatabilirken Zafer Ergin’in virüs kapması ölümle sonuçlanabilir zira Türkiye’de 75 yaş üstünün Korona Virüsten ölüm oranı ne yazık ki %10.

Diğer taraftan Türkiye de 20 yaş altına da sokağa çıkma yasağı olduğu için Arka Sokaklar dizisinde Mustafa Efe Günay’ın hayat verdiği Haydar Berk Çoban karakteri de sokağa çıkma yasağı kalkana kadar Arka Sokaklar dizisinde yer alamayacak.

Arka Sokaklar 2020 2021 Yeni Sezonunda Devam Edecek

2020 2021 yeni sezonunda Arka Sokaklar dizisi 15. sezonu ile ekranlarda olmaya devam edecek. Böylece Arka Sokaklar dizisi Türk dizi tarihinin en uzun soluklu dizisi olacak. Arka Sokaklarda Rıza Baba Neden Yok

 

Yorum yaz