Aşk Bir Rüya 71. Bölüm Özeti 30 Nisan Tapki Evlenmesini Engelleyenin Vasu Olduğunu Öğrendi

Aşk Bir Rüya dizisinde Tapki Bihan gerçeğini öğrenmek için Modi evine gelmişti. Depoda bulduğu kloroform şişesi büyün hayatını değiştirecek delilleri içeriyordur. Vasu şişeyi elinde görünce şaşırır. Tapki’ye düğün CD’sini verir. Tapki onu dolabına koyar. Bu sırada Vasu öksürmeye başlar ve Tapki ona su getirmeye gider. Vasu dolabı ateşe vererek tüm delilleri yok eder. Aşk Bir Rüya 30 Nisan Özeti başlıyor.

Aşk Bir Rüya 71. Bölüm Özeti

Tapki dolabın yandığını görünce çığlık atar. Bihan her yerde Tapki’yi görüyor, sesini duyuyorum diye başta aldırış etmez ancak daha sonra gerçek olduğunu düşünerek Asvin ile birlikte ateşi söndürür. Dolabın eskimiş olduğunu, yenisini alacağını söyleyerek Tapki’ye teselli verir ancak Tapki’nin derdi delillerin yok olmasıdır. Tapki odasında Divakar’ın alaycı sözlerini ve babasının çektiği sıkıntıları hatırlayarak üzülür. Bihan gerçeğini öğrenmek zorunda olduğunu söyler.

Bihan elinde Tapki’nin resmine bakarken kalbinin hızlı attığını fark eder. Ardından Tapki’nin elini tutar ve kalbine götürür. Tapki herkesin içinde ne yapıyorsun derken Suman ona duygularını mı iletiyorsun der. Bihan aniden kalbinin çarptığını söyler ve Tapki’den dinlemesini ister. Tapki spor yaptıysan ondandır derken Bihan bozuntuya vermemek için evet bu gün çok egzersiz yaptığını söyler. 11 28

Bihan depoya gider ve yeni çizimler yaparken baba gelir. Yaptığı resimlere bakar ve Tapki’yi mi çiziyorsun der. Bihan inkar etse de baba yılların verdiği tecrübe ile duyguların çizgine yansımış der ve Tapki’yi sevdiğini söyler. İnsanlar nasıl suya, havaya ihtiyaç duyarsa Bihan’ın da Tapki’ye ihtiyacı olduğunu söyler. Bihan babadan yardım ister. Baba Tapki’ye duygularını itiraf etmesini ister.

Tapki bütün yollarını tıkandığını söyler ve Tanrı’dan yardım isterken secdeye gider. Şada Tapki’ni ne araştırdığını merak ediyordur. Bihan’ın çizdiği bir resim secde halindeki Tapki’ye rüzgarın da etkisiyle ulaşır. Tapki başını kaldırdığında resme bakar ve Bihan’ın kendisine yardımcı olacağını söyler. Bihan Leyla gibi dolaşırken Tapki’yi sevdiğini naslı itiraf edeceğini düşünüyordur. Tapki ise Bihan’ın çizdiği resimdeki sembollerin ne anlama geldiğini Bihan’a nasıl soracağını…Aşk Bir Rüya 30 Nisan Özeti devam ediyor.22 27

Tapki Bihan’ın yanına gidince Bihan şoka girer. Tapki onu silkeler ve kendine getirir. Tapki onunla bir oyun oynayacaklarını ve sorulan sorulara kısa cevaplar vermeleri gerektiğini anlatır. Ardından resimdeki sembolleri tek tek sorar. Bihan’ın telefonu çalar ve uzaklaşır. Tapki evliliğini bozan kişinin Vasu olduğunu anlamıştır. Ama bunu neden yaptığını sorgular. Küçük bir eksikliğinin bütün bunlara yol açacağını tahmin etmediğini söyler.

Bihan birisiyle konulur ve düzenlemeleri çok iyi ayarlamalarını ister. Bu gece sevdiği kişiye aşkını itiraf edeceğini belirtir. Şada bunu duyar ve geceye damga vurmaya hazırlanır. Bihan evden ayrılırken Vasu Tapki’nin odasına gider ve Bihan’ın çizdiği resmi görür. Bu Tapki’nin her şeyi çözdüğü anlamına geliyor diye düşünerek şok olur. Tapki salona gelir ve bir şey hakkında bilgi vereceğini söyler. Vasu da gelmiştir. 33 27

Tapki Vasu diye söze başladığında Vasu bayılma numarası yapar. Herkes telaşla onu odasına götürürken Tapki meyve suyu getirir ve içmesini sağlar. Vasu içince derin bir uykuya dalar. Vasu uyandığında 4 saattir uyuduğunu ve Tapki’nin gerçeği herkese anlattığını düşünür ve yanında baba tarafından yazılmış mektubu görür. Baba Duruv ve Tapki’nin evlenmesini durdurup Tapki’yi Bihan ile evlendirerek büyük bir günah işlediniz. Bu yüzden sizi affetmemiz mümkün değil diyerek ayrıldıklarını yazmıştır.

Vasu hayır diye bağırırken Tapki görünür. Vasu Tapki’ye hayallerini yıktığını söyleyerek bağırken Tapki sen de benim hayallerimi yıktın der. Vasu seni kekeme olarak gördüğümde oğlumalayık olmayacağını düşündüm ve Bihan’ı ikna ederek o gün seni Bihan ,le evlendirdim der. Ayrıca Duruv’un düğün günü çok mücadele ettiğini Bihan’ın onun kafasına vurarak etkisiz hale getirdiğini anlatır. Tapki şok olmuştur. Vasu baba ve Dadi’yi görünce 2. kez şok olur. Dadi ve Baba tapınağa gittiklerini söyler. 44 21

Vasu Tapki’nin mektubu yazdığını anlamıştır. Ancak Tapki gerçeği baba ve Dadi’ya anlatmamıştır. Tapki odasına giderken Vasu onun çok zeki olduğunu ancak oyunun bitmediğini söyler. Tapki’ye gece vakti gider ve Duruv için yapamayacağım şey yok der. Kekeme olduğu için Tapki’ye hakaret eder ve Şada’yı kusursuz olarak anlatır. Tapki herkesin eksik bir yönünün olduğunu söyler ve Şada ile teste girmek istediğini belirtir. Aşk Bir Rüya 30 Nisan Özeti sona erdi.

Aşk Bir Rüya 71. Bölüm Fragmanı

Aşk Bir Rüya 71. Bölüm Özeti 30 Nisan Tapki Evlenmesini Engelleyenin Vasu Olduğunu Öğrendi (3 Yorum)