Babil Devam Edecek mi? Yeni Sezonda Yayınlanacak mı?

Star Tv ekranlarının sevilen dizisi Babil düşük reytingler nedeniyle final yaparak ekranlara veda edecek.

Babil Dizisi İçin Final Kararı Alındı

Babil 20. bölümü ile 27 kasım 2020 de final yaparak ekranlara veda edecek. Babil dizisinin 6 kasım da final bölümü çekildi. Babil dizisi yerine cuma akşamları Seni Çok Bekledim dizisi yayında olacak. Özcan Deniz’in başrolünde yer alacağı Seni Çok Bekledim dizisi oyuncu kadrosu için tıklayınız Seni Çok Bekledim Oyuncu

Babil final yapiyor resimleri

Babil Yeni Sezon 11 Eylül 2020’de Yeni Sezona Başlayacak?

Star TV’nin 17 Ocak 2020 de yayın hayatına başlattığı Babil dizisi için kararını verdi. Star Tv Babil dizisinin sözleşmesinde yer alan kalan bölümleri eylül ayında 2. sezon olarak yayınlamaya karar verdi. Bu durumda Babil dizisi 10. bölümü ile sezon finali yapmış oldu.

Babil dizisi 2. sezona 11 eylül 2020 cuma günü başlayacak. Aslında Star Tv Babil’i ağustos sonunda başlatmayı düşünüyordu ancak diziden ayrılmak zorunda kalan Ozan Güven’in durumu belli olmadığı için çekimler başlayamadı. Kadına şiddete destek vermek istemeyen Ay Yapım mahkeme sürecini beklemeden Ozan Güven ile yolları ayırıp Egemen karakteri için Onur Saylak ile sözleşme imzaladı. babil onur saylak resimleri

Babil dizisinin 11. bölümü eylül ayında 2. sezon olarak izleyici karşısına çıkarılacak. Babil dizisi için tahminimizce 20. bölümden sonra devam tamam konusunda karar verilecek.

Babil Devam Edecek 11 eylül 2020 de

Babil Düşük Performans Gösteriyor

Star Tv Babil dizisini büyük ümitlerle başlatmıştı. Babil dizisinin AB ve ABC 1 kategorilerinde zirveye oynayacağı belliydi; ancak Star TV Babil’den daha iyi bir Total Reyting performansı bekliyordu ancak olmadı.

Cuma akşamı Babil dizisine rakip olan diziler Hercai ve Arka Sokaklar incelendiğinde üniversite mezunu yüksek eğitimli ve yüksek gelirli insanların dikkatini çeken diziler olmadığı bu dizilerin AB ve ABC 1 kategorilerinde aldığı düşük reytinglerden anlaşılıyor. Bu nedenle cuma akşamlarının AB ve ABC 1 kategorisinde ki izleyiciye çekecek dizi eksiğini Babil dizisi dolduruyor; ancak Türkiye de ne yazık ki eğitim seviyesi ve gelir düşük olduğu için total gruba göre bu eğitimli kesimin sayısı az. Bu da Babil dizisinin AB ve ABC 1 de yüksek reyting almasına neden olurken Total de düşük reytingler almasına neden oluyor.

Babil Devam Edecek mi?

Babil dizisi özellikle ilk dört bölümden sonra Total grubunda önemli bir reyting kaybı yaşadı. İzleyici Babil de İrfan’ın oğlu için verdiği mücadeleyi merak etti ve izlemeye devam etti; ancak İrfan’ın aslında Egemen’in oğlunu kurtarmaya çalıştığını ve sonrasında aslında bu hikayede tek masum olanın İrfan olduğunu görünce biraz affalladı. Bu noktadan sonra Babil dizisinde senaryo bir anda basitleşti. Basitleşti ama kime göre? Babil Devam Edecek mi irfan

Tabi ki total grubuna göre. Total grubunda ki izleyici bir olayın sezonlar boyunca çözülemediği diziler ister. Babil dizisi böyle bir dizi değil. Basit ve anlaşılabilir bir dizi olmadığı içinde total izleyicisi alacağını aldı ve Babil dizisini izlemeyi bıraktı. Bir çok sosyal medya yorumunda oyuncuların işini tam olarak yaptığını ancak senaryonun gerçekten kötü olduğunu yazan kullanıcı görebilirsiniz; ancak eğitimli ve varlıklı kesim Babil dizisini izlemeyi bırakmadı. Babil’in reyting kaybettiği alan Total yani eğitimsiz ve varlıksız kesmin çok daha fazla olduğu total grubu oldu.

Babil Yeni Sezonda Yayınlanacak mı?

Babil dizisinin durumuna Star TV aslında dizinin mayıs ayında göstereceği performansa göre karar verecekti; ancak Korona Virüs nedeniyle Babil dizisi sete çıkamadı ve bu sezon da tekrar sete çıkmadan böyle kapanacak yani Babil dizisi haziran ayında bir daha sete çıkmayacak.

Her ne kadar Ay Yapım Star TV’nin gözünü yüksek reytingler almayı umarak boyamak istese de bu olmadı. Zira Babil dizisinde iki tane başrol oyuncusu yok dizinin kadrosu adeta yıldızlar geçidi gibi. Halit Ergenç’i ikna etseniz sete çıkmaya Ozan Güven’i ikna edilemedi. Aslı Enver’i ikna etseniz Birce Akalay’ı edemezseniz herkesi ikna etseniz Nur Fettahoğlu’nu ne yapacaksınız. Mesut Akusta’yı hiç saymıyorum. Bu kadar yıldızı Korona Virüs varken sete çıkaramadı.

Babil’in 2. Sezonu Olacak mı?

Bu nedenle Star TV bu verilere göre bir karar verdi; Bu da Star TV açısından durumu zorlaştırdı. Şuanda Babil’in durumu AB ve ABC1 kategorilerinde çok iyi ancak Total’de de bir o kadar kötü. Total de Babil’in izleyici sayısı 4 milyon gibi tahmin ediliyor ki bu kadar yıldızlı ve maliyetli bir dizi için bu izleyici çok az. Diğer taraftan diziniz diğer kategorilerde birinci. Bu durum karşısında Star Tv cuma akşamı aldığı pasta payına bakarak devam kararı verdi. Eğer Star TV Babil’den cuma akşamı 1.5 milyon ve üzeri kazandı ve devam kararı verdi. Bu parayı bundan sonra kazanıp kazanamayacağını da belirleyecek reklam firmaları olacak.

Babil’in 2. sezonu kesin olarak çekilecek. babil yeni sezon 2. sezon