Aşk 101 Oyuncuları Karakterleri ve Kadrosu

Ay Yapım’ın yapımcılığını ünlü senarist Meriç Acemi’nin senaristliğini üstleneceği ve sadece Netflix’te yayınlanacak Aşk 101 dizisi ocak 2020 de izleyicisi karşısında olacak. Okul ve öğrenci konseptinde çekilecek Aşk 101 dizisi 20’den fazla ülkede ise Love 101 olarak eş zamanı yayına girecek.

Deniz Yorulmazer ve Ahmet Katıksız’ın yönetmenliğini üstlendiği Aşk 101 dizisi temmuz ayında sete çıkmıştı. Bir çok dünya ülkesinde ergen dizisi yapılmakta ve çok sevilmekteydi ancak Türkiye’de uzun zamandır bu kadar geniş bir kadro ile ergenlik dönemi dizisi hiç yapılmamıştı. Kadrosu adeta yıldızlar geçidi olan Aşk 101 dizisinden 3 farklı diziye başrol oyuncusu çıkar. Özellikle ismini dünyada da duyurmak isteyen genç ve yetenekli isimlerin gelen teklifi kabul ettiği Aşk 101 dizisi farklı senaryosu ve aşk dolu bölümleri ile izleyicisi ile buluşacak.

Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun öğretmen karakterleri ile yer alacağı dizi de aynı zamanda Kaan Urgancıoğlu çifti partner olacak ve harika bir aşk hikayesine imza atacaklar.

Aşk 101 dizisinin ilk sezonu ise 8 bölüm olarak yazıldı; dizinin ikinci sezonu ise ocak ayında çekilecek tahminen.

Aşk 101 Dizisi Konusu

Aşk 101 dizisinde hikaye 1998 yılında geçecek. 90 doğumlu olan ve şuanda 17 yaşında olan 6 genç en sevdikleri öğretmenlerini okulda tutabilmek için bir plan yaparlar. Öğretmenlerini ancak aşık ederlerse okulda tutabileceklerine inan gençler öğretmenlerini okula yeni gelen basketbol koçuna aşık etmeye çalışacaklar; ancak aşkın zorla var edilemeyeceğini anlayan bu altı genç bu işin sonunda beraberken güçlü olduklarını fark edecek ve asıl kendileri aşkı keşfedecek.

Aşk 101 Oyuncuları

Kubilay Aka (Kerem)

Kubilay Aka denilince akla Çukur dizisinin Celasun’u gelmekte. Aslında Kubilay Aka’nın yükselişi Vatanım Sensin dizisinde iki sezon hayat verdiği Ali Kemal dizisi ile olmuştur. 5 Mayıs 1995 de İstanbul’da doğan Kubilay Aka i. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havaalanı Yönetimi mezunudur. Aslında Kubilay Aka’nın oyunculuğa başlama hikayesi de ilginçtir. Havaalanında çalışırken oyunculuk teklifi İnstagram’dan gelmiştir ve Kubilay Aka deneme çekimlerinden sonra Vatanım Sensin dizisinde Ali Kemal karakteri için seçilmiştir.

Kerem asi bir lise öğrencisidir. Basketbol’u çok sever çok da iyi bir basketbolcudur. Ekibin kaptanıdır.

Alina Boz (Eda)

Alina Boz Türk asıllı bir gurbetçi kızıdır. Ailesi Rusya’da yaşayan Alina Boz 1998 Moskova doğumludur ve 21 yaşındadır. Tam ismi Alina BOZDEMİR  olan güzel oyuncu ilk olarak daha 15 yaşında iken Cesur Hemşire dizisinde ilk oyunculuk deneyimini yaşamış çocuk olmasına rağmen oyunculu ile büyük beğeni toplamıştır. Çocukluktan beri aldığı oyunculuk eğitimlerinin hakkını veren Alina Boz Star Tv’nin sevilen dizisi Paramparça da hayat verdiği Hazal karakteri ile dünyanın tanıdığı bir isim haline gelmiştir. Alina Boz Sevda’nın Bahçesi dizisinde yer alsa da dizi erken finalden kurtulamamıştır. Alina Boz Elimi Bırakma dizisinde Azra karakteri ile yer almaya devam etmektedir.

Eda çalışkan bir kızdır.

İpek Filiz Yazıcı (Işık)

İpek Filiz Yazıcı 2001 İstanbul doğumludur ve şuanda 18 yaşının içindedir. Babam ve Ailesi dizisinde gösterdiği oyunculuk ile yapımcıların dikkatini çekmeyi başaran İpek Filiz Yazıcı  Kayıt Dışı dizisinde çok önemli bir rolle ekranlara gelse de dizi tutmamış ancak İpek Filiz Yazıcı gzelliği ile ününe ün katmayı başarmıştır. İpek Filiz Yazıcı Elimi Bırakma dizisinde Ceyda karakteri ile izleyicisi karşısına çıkmaya devam etmektedir.

Işık da en az Eda kadar güzel ve çalışkan bir kızdır. Işık dersleri dikkatli dinler ve sınıfın en başarılı öğrencilerinden biridir. Kalbi temizdir Işık’ın

Selahattin Paşalı (Osman)

Selahattin Paşalı 1990 Muğla doğumludur ve 29 yaşındadır. Liseli olamayacak kadar yaşı büyük olan Selahattin Paşalı Kalp Atışı dizisinde hayat verdiği Alp karakteri ile tanınmıştır. Aslında profesyonel basketbolcu olan Selahattin Paşalı Darüşşafaka Spor Kulübün de oynamıştır. Yurt dışında Sanat Yönetimi eğitimi alan Selahattin Paşalı Craft Oyunculuk Atölye’sinde oyunculuk eğitimi almıştır. Selahattin Paşalı 2018 de Bir Umut Yeter dizisinde yer almış dizi tutmamış 2018’de de  Leke dizisinde yer almış ancak bu dizi de tutmamıştır; ancak Leke dizisinde hayat verdiği  Arda karakterine o kadar iyi hayat vermiştir ki bir çok eleştirmenden tam not almayı başarmıştır.

Osman soğukkanlı bir gençtir. Karar alıcı ve yönetici bir karakterdir.

Mert Yazıcıoğlu (Sinan)

Mert Yazıcıoğlu‬⁩ 1993 İstanbul doğumludur ve şuanda  26 yaşındadır. Aslen Denizlili olan yakışıklı oyuncu .Üç Mota oyunculuk atölyesinde oyunculuk eğitimlerini tamamlamıştır. Dedemin İnsanları filmi ile tanınan Mert Yazıcıoğlu‬⁩ Karagül dizisinde hayat verdiği Baran karakteri ile oyunculukta çığır açmış ve Türkiye’de genç kızları kendine aşık etmeyi başarmıştır. İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme fakültesi öğrencisi olan Mert Yazıcıoğlu‬⁩ 2018 de Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisinde Fırat karakteri ile yer alsa da dizi tutmamıştır. Daha sonra Bir Litre Gözyaşı dizisinde Mahir karakteri ile bir kez daha ünlenen oyuncu 2018 de İyi Oyun filminde de yer almıştır. Sinan hin düşüncelidir. Asilikte çığır açmıştır. Planlar ve yapar. Korkusuzdur.

Pınar Deniz

1994 İzmir doğumlu olan güzel oyuncu Pınar Deniz 25 yaşının içindedir. İstanbul Üniversitesinde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık  eğitimi alan Pınar Deniz olk olarak Sil Baştan dizisinde hayat verdiği Evrim karakteri ile tanınmıştır. Daha sonra Beyaz Yalan dizisinde hayat verdiği Azra karakteri ile güzelliğini ispatlamıştır. Pınar Deniz’in ünlendiği dizi ise Vatanım Sensin dizisi olmuş dizi de Yıldız karakteri ile adeta star olmayı başarmıştır. İlk başrol deneyimi ise Bir Deli Rüzgar dizisinde hayat verdiği Gökçe karakteri olmuştur.

Kaan Urgancıoğlu

1981 yılında İzmir de doğan Kaan Urgancıoğlu  38 yaşındadır. Kaan Urgancıoğlu  denilince akla Kara Sevda dizisinde hayat verdiği Emir karakteri gelmektedir. Emir Kozcuoğlu karakateri ile adeta devleşmiştir. Kaan Urgancıoğlu son olarak Trt1’in Filinta dizisinde yer almıştır.

Bade İşçil

Bade İşçil denilince akıllara tabi ki Ufak Tefek cinayetler dizisinde hayat verdiği Pelin karakteri gelmektedir. 8 Ağustos 2983 İstanbul doğumlu olan güzel oyuncu şuanda 36 yaşının içindedir. Yeditepe Üniversitesi Moda Tasarım mezunudur. ,Mahsun Kırmızıgül’ün sevgilisi olan Bade İşçil daha sonra ünlü olmuştur. Evlere Şenlik programında sunucu olarak ekranlara çıkan Bade İşçil ilk oyunculuk deneyimini ise Gülpare dizisi ile yaşamıştır. Ezel” dizisinde Şebnem karakterine hayat vererek devleşen Bade İşçil bir efsane olan Kuzey Güney” dizisinde de yer almıştır.

Aşk 101 Dizisi Tanıtım Fragmanı