Aşk Bir Rüya 7. Bölüm Özeti 24 Şubat Tapki’nin Büyük Başarısı

Aşk Bir Rüya dizisinde Duruv’un sakatlanması üzerine evde kalması Saşi’yi heyecanlandırır. Programı kendisinin yapacağını söyler. Tapki ise Duruv’un yerinden kalkmadan evde programı yapmasını ister. Duruv’un da kabul etmesiyle hazırlıklar başlar. Vasandra(Vasu) Tapki’yi gözüne kestirmiştir. Onun kekeme olduğunu bilmeden oğlu Duruv’a yakıştırıyordur. Duruv’un röportaj sırasında giyeceği gömleği Tapki’ye verir ve kimseye güvenemediğini söyleyerek ondan vermesini ister.

Tapki cihazların yerleştirilmesi ve ev düzeni ile ilgilenirken gömleği elinde taşırken Vasu’nun Tapki’yi övmesi gelinleri Raşa ve Suman’ı sinirlendirir. Tapki’nin elindeki gömleği gören iki gelin gömleği bozarak Vasundara’nın Thapki’ye olan güvenini kırmayı düşünür. İki gelin gömleğe ketçap dökmek için uzun süre uğraş verirler. Ancak sonunda gömleğe sos dökmeyi başarırlar. Tapki şoktadır.

Duruv annesine gömleği sorar. Annesi gömleği Tapki’ye verdiğini ve kendisinin ona vereceğini söyler. Ancak gömlek soslanmıştır. Tapki hemen mutfağa koşar ve gömleğe limon uygulaması yapar. Raşa ve Suman kıkır kıkır gülerken Tapki gömleği temizlemeye çalışır. Duruv’un şovu için bir kaç dakika kalmıştır. Vasu gömlek gelmeyince dolaptan başka gömleklere bakmaya başlar. Bu sırada kapıdan Tapki girer ve gömleği getirir. Duruv ve annesi salona gelirken Raşa ve Suman gömleği görerek şok olurlar.

1 2020 02 20T190258.404

Duruv röportaja başlarken babası elinde yavru bir keçi ile gelir ve onu bırakır. Hizmetçi keçiye elleyeni babanın öldüreceğini söyler. Duruv keçi yüzünden b,r türlü şova başlayamaz. Tapki daha önce babanın keçiyi ıslıkla çağırdığını hatırlar ve ıslık çalarak keçinin gelmesini sağlar. Ardından keçiyi dışarı çıkarır. Duruv rahatlarken baba Tapki’nin peşinden gider. Tapki üzgün olduğunu söyler ancak Duruv şovunu iyi yapmazsa herkes sizi kınayacaktır, bu yüzden saygınlığınızı korumak istedim der. Bu sözler babanın hoşuna gider ve Tapki’ye teşekkür eder.

Duruv şovunu gerçekleştirirken Tapki’nin ailesi de onu izliyordur. Komşuları Nimmi oraya gelir ve Diwakar’ın resmini gösterir. Onun mükemmel biri olduğunu söylerken Tapki’nin ailesi bir şey söylemez. Şovun ardından Duruv Tapki’ye teşekkür eder ve ne isterse söylemesini ister. Tapki kardeşim Sub sizin hayranınız ben de sizin hayranınızım der ve ondan imza ister. Duruv imzasını verirken Tapki çok mutlu olur.2 2020 02 20T190259.987

Tapki eve gelince ailesi onu tebrik eder. Nimmi’nin getirdiği tatlıları ve Diwakar’ın resmini gizlerler. Duruv ofise gidemeyeceğini söyler ve Saşi’den dosyaları göndermesini ister. Personelden bir kişi arkadaşının düğünü için Saşi’den izin ister ancak Saşi reddeder. Bu sırada Tapki gelir. Saşi onu azarlarken personele izin verir ve Tapki’den tüm işleri yapmasını ister.3 2020 02 20T190300.979

Vasu Saşi’yi arar ve dosyaları Tapki ile göndermesini ister. Saşi kendinin geleceğini söylese de Vasu Tapki’nin gelmesini ister. Tapki dosyalarla birlikte gelirken Duruv dosyaları okuyana kadar kalmasını ister. Tapki hıçkırığa başlar. Duruv onun acıktığı zaman böyle yaptığını düşünür ve mutfağa gönderir. Mutfakta Raşa ve Suman Tapki için limonata hazırlarlar. İçine de bir tutam acı biber katarlar. Tapki limonatayı içer ve iyi geldiğini söyler. Acı biberle yapmalarının kekemeliğe iyi geldiğini söyler ve teşekkür ederek ayrılır. Kızlar Tapki’yi çözmeye çalışıyor.4 2020 02 20T190258.709

Vasu gelinleri için aldığı kolyeleri verir. Kızlar şaşkınlıkla bakarken Vasu Tapki’nin Duruv’un yanında olduğunu ve onu ayırmak için ellerinden geleni yapmalarını ister. Kızlar büyük bir zevkle diyerek ayrılır. Aşk Bir Rüya 24 Şubat Özeti sona erdi.

Aşk Bir Rüya 7. Bölüm Fragmanı