Aşk Bir Rüya 74. Bölüm Özeti 3 Mayıs Vasu Tapki’den Her Şey İçin Özür Diledi

Aşk Bir Rüya dizisinde Şada’nın oyunları devam ederken Tapki testleri birer birer kazanıyordur. Şada Tapki’nin fermuarını bozar. Dua ederken herkesin içince fermuar açılacak ve Tapki rezil olacaktır. Tapki’nin fermuarının yavaş yavaş açıldığını gören Bihan Tapki’nin omzunu elşyle tutar ve oraya şal örter. Şada Tapki’nin yine kurtulduğunu düşünür. Aşk Bir Rüya 3 Mayıs Özeti başlıyor.

Aşk Bir Rüya 74. Bölüm Özeti

Vasu yeni testin çalışkanlık ve zeka testi olacağını söyler ve onlara bir çuval buğdayın içindeki özel buğdayları bulmalarını ister. Gelinlere bir saat süre verirken ilk Şada gider ve tabi ki hiç bir şey elde edemez. Rastgele buğdaylardan yarım kilo bir poşet hazırlayıp Şada’ya gösterir ve görevi tamamladığını söyler. Ardından Tapki girer. Vasu bir telefon alır ve evden ayrılır. Ayrılırken Şada’dan Tapki’nin süresini kontrol etmesini ister.

Tapki o kadar buğdayın içinden özel buğdayları nasıl seçeceğini düşünürken aklına bir şey gelir ve ışığı kapatır. Vasu’nun özel bir boya ile boyadığı buğdaylar parlarken Tapki onları toplamaya başlar. Şada ona delikten bakar ve yine şansının yaver gittiğini söyler. Tapki’nin kapısını kilitlerken Tapki bir ses var diye ışığı açar ve her tarafın farelerle dolu olduğunu görür.

1 60

Divakar Krisnakan’a ait evi açık artırmayla satmaya çalışırken bir adam gelmiş ve evi satamayacaklarını söylemişti. Adam kendini üst düzey vergi memuru olarak tanıtır ve evin altında tarihi eser olduğunu söyler. Getirdiği cihazla yerini tespit edip kazar ve altın bir idol çıkarır. Adam evi devlete teslim etmelerini isterken Divakar veremeyeceğini söyler. Adam vermeleri halinde bir kaç lak para alacaklarını söyler ve ayrılır.

Aditi adam ateşekkür ederken adam Divakar’ın aç gözlü biri olduğunu bildiğini söyler ve yakında işlerin düzeleceğini belirtir. Tapki farelerle ne yapacağını düşünürken Şada içeri girer ve benimle uğraşmanın kolay olmadığını söylemiştim diyerek farelere laddo verip çıkar. Tapki farelerden korktuğu için yerde beklerken fareler Şada’nın attığı laddoyu yiyorlar. Tapki işinin daha da zorlaştığını düşünerek Tanrı’ya dua eder. BU sırada aklına bir şey gelir. Şada’nın getirdiği laddoyu parçalara ayırarak farelerin camdan çıkıp gitmesini sağlar ve işine devam eder.

2 59

Şada onu kontrole geldiğinde şok olur. Tapki Şada’ya insanlık dersi vermek için elindeki seçilmiş buğdayları paylaşır. Vasu bu sırada gelir ve iki gelinin de buğdayları bulduğu için sevinir ve onları tapınağa gömmelerini ister. Onlar tapınağa gittiklerinde dilenci bir kadın yardım ister. Şada ona eski elbiselerinden vermek ister ancak kadın aç olduğunu söyler. Tapki seçtiği buğdayları ona verirken Şada onun aptal olduğunu düşünüyordur. Tapki sadece bir tane buğdayın kaldığını görür ve Tanrı’dan onu mahcup etmemesini isteyerek gömer.

Şada mandirin ayağını keser ve Tapki testi kazansa bile buradan kurtulamayacağını söyler. Ertesi gün Vasu Tapki’nin tek bir tane gömdüğü buğdayın yeşerdiğini ancak Şada’nın gömdüğü saksıda bir şeyin olmadığını söyler ve testlerin tamamlandığını, kazananın Tapki olduğunu belirtir. Son testin bencillik, özveri, akıllılık, çalışkanlık ve inanç içerdiğini ve 5 teste bedel olduğunu söyler. Vasu aslında dilenci sandıkları kadını çağırır ve onu kendisinin gönderdiğini söyler. Vasu, Tapki’ye övgüler yağdırırken ektiği bir tohumdan yeşeren buğdayın bağlılığının ispatı olduğunu söyler.3 60

Vasu kekeme birsinin diğerlerinden daha iyi olduğunu gösterdin diyerek Tapki’den daha önceki davranışları yüzünden özür diler. Tapki ve Vasu birlikte dua etmeye mandire giderler. Şada biraz sonra Tapki’nin öleceğini söylerken Vasu Tapki’nin yanına gelince Şada endişelenir ve sadece Tapki’yi öldürmek istiyordum diyerek sonucu bekler. Tapki mandirin sallandığını görünce Vasu’Yu itekler ve koca idol Tapki’nin üzerine düşer ancak mucize eseri bir şey olmamıştır. 4 51

Vasu Tapki’ye sarılırken Bihan Tapki için ilk yardım uygular. Şada Vasu’nun Tapki’ye yaklaştığını ve bunun iyi olmadığını düşünür. Vergi müfettişi evi 10 lak karşılığında satın alacağını söylerken Divakar mecburen imza atarak evi verir. Ardından adam üzerindekileri çıkarır ve evi tapuyu Krisnakant’a verir. Aditi bunun oyun olduğunu ve evlerini yeniden aldıklarını söyleyerek güler. Aşk Bir Rüya 3 Mayıs Özeti sona erdi.

Aşk Bir Rüya 74. Bölüm Fragmanı