Aşk-ı Kıbrıs Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri

Kıbrıs’ın İlk Dizisi Aşk-ı Kıbrıs için tüm hazırlıklar tamamlandı ve çekimler başladı. Kıbrıs’a yapılan ambargoyu bir dizi ile delmek isteyen Aşk-ı Kıbrıs dizisi yapımcısı Elite Cast Ajans aynı zamanda Kıbrıs’ta ortaya çıkan oyuncu eksikliği nedeniyle diziyi bırakıp bir de cast ajansı açmak zorunda kalmışlar.

Bir gurup gencin öncülüğünde Üniversite döneminde bir hayalle başlayan Aşk-ı Kıbrıs dizisi yıl KKTC’nin ilk yerli yapım dizisi olarak da tarihi geçecek. başlıyor.  Aşk-ı Kıbrıs dizisinin  direktörlüğünü Emine Önsoy ve Mertcan Mavi yapacak.

Aşk-ı Kıbrıs Dizisi Konusu

Dipkarpaz köyünde geçen hikaye 1960 ve 2018 yıllarını kapsıyor. 1960’lı yıllarda dönemin zorluklarını ve köylere yapılan baskınlar ele alınıyor. Kıbrıs’tan göç eden yerli insanların yaşadıkları zorluklar ekrana yansıtılırken, 2018 yıllında geçen hikaye ise geçmişte yaşayan 2 Aile’nin hikayesini anlatmaktadır.

Rum bir ailenin kızı olan Elenika’nın imkansız bir aşk uğruna tüm ailesini feda etmesinin yanında, Büyük bir mafyanın eline düşen babasının çaresizliğini gözler önüne seriyor. Dizi ters köşelerle ve geçmişe yapacağı geçişlerle izleyicide merak uyandırmayı hedefliyorAşk ı Kıbrıs logo

Aşk-ı Kıbrıs dizisinde Kıbrıs’ta ki imkânsız bir aşkı izleyicisi karşısına çıkaracak. 1960’lı yıllarda Kıbrıs’ta yaşayan bir Rum ailenin başına gelen büyük felaketten sonra kızları Elenika, bir Türk avukata aşık oluyor. Fakat Elenika’nın sevdiği adama kavuşması dönemin sorunları nedeniyle adeta imkânsızlaşıyor ve ulaşılamayan bu aşk Elenika için bir tutkuya dönüşüyor. Dizide Kıbrıs’ın tarihindan 2010’lu yıllara kadar gelinecek ve Kıbrıs izleyiciye dizi  yardımı ile tanıtılmış olacak.

Aşk-ı Kıbrıs Oyuncu Kadorusu

Aybüke Özmenaybüke özmen Aşk ı Kıbrıs Oyuncuları

Serhat GöçSerhat Göç Aşk ı Kıbrıs Oyuncusu

Pembe Coşkun Altunay(Aşkı Kıbrıs Maria)

Pembe Coşkun Altunay aşkı kıbrıs dizisi

Özlem Öztürk

Bekar bir anne olan Özlem Öztürk 30 seneden beri Kıbrıs’ya yaşamaktadır. İki evladı vardır.zlem öztürk aşkı kıbrıs dizisi

Mert Bekir Metinkal(Kuzey)

mert metin bekirkal Aşkı kıbrıs Kuzey

Gülcan Kapcami(Şebnem)Gülcan Kapcami Aşkı kıbrıs Şebnem

İzem Sevdalı (Aşkı Kıbrıs Elya)

izem sevdalı Aşkı Kıbrıs Elya

İzem Sevdalı (Aşkı Kıbrıs Elya)

Sıla Güneş Aşkı Kıbrıs AytenSıla Güneş Aşkı Kıbrıs Ayten

Bektaş Baran Kutuğı (Aşkı Kıbrıs Ciralı Mehmet)Bektaş Baran Kutuğı Aşkı Kıbrıs Ciralı Mehmet

Muhammed Kesen(Muşta)Muhammed Kesen Aşlkı Kıbrıs Muşta

Fırat Altunay (Andro)

Fırat Altunay aşkı kıbrıs Andro