Aziz Dizi Oyuncuları Kadrosu Senaristi Yapımcısı

Aziz dizisi 2021 ekim ayında Show Tv ekranlarında izleyici karşısına çıkacak. Aziz Dizisi Oyuncuları da belli oldu. Aziz dizisi oyuncu kadrosunda Murat Yıldırım, Ahmet Mümtaz Taylan ve Fırat Tanış da yer alacak.

Aziz Dizisi Yapımcısı: Aziz dizisi yapımcısı O3 Medya olacak.
Aziz Dizisi Senaristi: Aziz dizisi senaristi  Eda Tezcan olacak.
Aziz Dizisi yönetmeni: Aziz dizisi yönetmeni Recai Karagöz olacak.
Aziz Dizisi Nerede Çekilecek? : Aziz dizisinin çekimleri İstanbul’da kurulan Hatay dekorlarında çekilecek.

Aziz Dizisi Konusu: Bir dönem dizisi olacak Aziz dizisinde Fransız bir teğmenin ölümüne neden olan mert bir genç olan Aziz büyük aşkı Dilruba’yı da arkasında bırakıp kaçmak zorunda kalır. 2 yıl sonra dönen Aziz hiç bir şeyin aynı kalmadığımın görür.

Aziz Dizi Oyuncuları

Murat Yıldırım (Aziz Payidar)

Son olarak ismi Üç Kuruş dizisinde geçen Murat Yıldırım İmzayı O3 Medya’ya attı. Aziz Dizi Oyuncuları arasında yer alacak Murat Yıldırım geçen sezon Ramo dizisinde yer almıştı. 13 Nisan 1979 Konya doğumlu olan İmane Elbani aslen Mardinlidir. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu olan Murat Yıldırım ilk olarak Fırtına ve Asi dizisi ile ismini duyurmuştur. Kim Milyoner Olmak İster yarışmasını 2 sezon sunan Murat Yıldırım 1.82 metre boyunda ve 72 kilo kg ağırlığındadır.

Aziz halı üretimi yapan Payidar ailesinin zeki ve yakışıklı oğludur. Ferah içinde yaşarken işgalci Fransız delegesi Pierre’nin oğlunu bir Türk kızına cinsel saldırıda bulunduğunu görür ve Fransız askerini öldürmek zorunda kalır. Aziz’in artık Antakya’da kalması imkansızdır ama Aziz deliler gibi Dilruba’ya aşıktır. Aziz aşkını da kalbine gömerek izini kaybettirir. 3 yıl sonra döndüğünde ise Antakya da her şey daha kötüye gitmiş Aziz her şeyini kaybetmiştir. 

Aziz Dizi Oyuncuları arasında Murat yıldırım da var

Damla Sönmez (Dilruba)

Son olarak Saygı ve Çukur dizilerinde yer alan ve izleyicinin en çok sevdiği kadın başrol oyuncuları arasında yer alan Damla Sönmez 1987  yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir. 34 yaşında olan Damla Sönmez Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Keman eğitimi almıştır. Emret Komutanım dizisi ile oyunculuğa başlayan Damla Sönmez Güllerin Savaşı dizisi ile büyük çıkış yakalamıştır. Aşk ve Gurur ve Masum Değiliz Damla Sönmez’in başarısızlık yaşadığı projelerdir.

Aziz dizisinde Dilruba Aziz’in güzel ve akıllı ilk aşkıdır. Dilruba Aziz gittikten sonra zorla Aziz’in amcasının oğlu Murat ile sözlenmiştir; ancak üç geçmesine rağmen aklı hala Aziz’dedir.

damla sonmez

Ahmet Mümtaz Taylan (Galip Payidar)

Ahmet Mümtaz Taylan 12 Eylül 1965 Ankara doğumludur. Son dönemde Güzel Köylü ve Hayat Şarkısı gibi dizilerde yer alan Ahmet Mümtaz Taylan 2020 de ise Arıza ve Alef dizilerinde yer almıştır.  56 yaşında olan Ahmet Mümtaz Taylan tiyatrodan sinemaya geçen deneyimli oyunculardan biridir. Ahmet Mümtaz Taylan ile Aziz dizisi oyuncuları arasında yer alması için görüşmeler sürmektedir.

Aziz dizisinde Galip Payidar Aziz’in amcasıdır. Aziz’in babası intihar ederken tüm mal varlığını Galip’e oğlu Aziz’e vermesi için emanet etmiş ancak Galip Aziz’e kendinde ki emanet olan malları vermemiştir. Gözünü para hırsı bürümüş Fransız yanlısı zengin bir adamdır. Hatay da ki halı dokuma işi artık tamamen Galip’in elindedir. İşçiye hakkını vermez; acımasız bir adamdır. 

ahmet mumtaz taylan Aziz Dizisi

Fırat Tanış (Mösyö Pierre)

Son olarak Arıza dizisinde Ahmet Mümtaz Taylan ile birlikte yer alan Fırat Tanış Aziz dizisinde de yine Ahmet Mümtaz Taylan ile birlikte yer alacak. 5 Mayıs 1975 İstanbul doğumlu olan Fırat Tanış  46 yaşının içindedir. Geniş Aile dizisinin Koyu Bilal’i olarak tanınan Fırat Tanış  özellikle İstanbullu Gelin dizisinde  Adem karakterine ile yer alarak ismini dünyaya duyurmuştur. Son olarak Cabir karakteri ile Arıza dizisinde yer alan Fırat Tanış 7 yıldır Kübra Tanış ile evlidir. Fırat Tanış  1.75 metre boyunda, 62 kilo ağırlığındadır.

Mösyö Pierre güçlü bir Fransız delegesidir. Hatay’da söz sahibidir. Oğlu Teğmen Andre’nin öldürmesiyle zor günler geçirir. Yıllar sonra oğlunu öldürenin Aziz olduğu ortaya çıkacak ve Aziz’e karşı bitmek tükenmez bilmez bir öfkesi olacaktır.

firat tanis Aziz Dizi oyuncusu

Güven Murat Akpınar (Adem Payidar)

25 Kasım 1988 de Ardahan da dünyaya gelen Güven Murat Akpınar İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. İstanbullu Gelin, Boynu, Bükükler dizileri ile ismini dünyaya duyuran Güven Murat Akpınar son dönemde Bizim Yenge, Suskunlar, ve Urfalıyım Ezelden gibi dizilerde yer almıştır. Güven Murat Akpınar 33 yaşındadır.

Adem Galip Payidar’ın oğludur. Dilruba’ya aşıktır. Aziz öldü denilince o da Dilruba’ya olan aşkını gizlememiş ve Dilruba ile nişanlanmıştır. Aziz’in geri gelmesi Adem’in bütün planlarını alt üst edecektir. Kötü kalpli bir adam olmasa da Dilruba için kötü olmayı göze alacaktır. 

Guven Murat Akpinar

Meral Çetinkaya (Hatice Ana)

Usta oyuncu Meral Çetinkaya 5 Mart 1945 Bursa doğumludur. Tiyatrodan sonra ismini Vizontele ve Ayla gibi filmler ile duyuran Meral Çetinkaya Meral Çetinkaya son olarak Çukur dizisinde Makbule karakterini oynamıştır. Meral Çetinkaya Yavuzer Çetinkaya ile evlidir.

Hatice Ana Zülfikar’ın annesidir. Hatice Ana zihinsel engelli oğlu suçsuz yere asılan güçlü bir Türk kadınıdır. Her zaman Fransız işgaline karşı çıkmış zihinsel engelli oğlunu bile dini değerlere saygılı olarak yetiştirmiştir; ancak Aziz’in öldürdüğü Fransız komutanın yerine Hatice Ananın oğlu Zülfikar asılmıştır. Meral Cetinkaya azizi dizisi

Yılmaz Bayrakta (Kenan Payidar)

Kenan Aziz’in üvey kardeşidir. aziz dizisi kenan

Eren Hacısalihoğlu (Kenan)

Eren Hacısaliholu Aziz dizisi oyuncu kadrosuna dahil oldu. Daha önce Zengin ve Yoksul dizisinde yer alan usta oyuncu Eren Hacısalihoğlu 1979 Trabzon Akçaabat doğumludur. Haliç Üniversitesinin Konservatuvar Bölümü mezunu olan Eren Hacısalihoğlu Aşk Yalanı Sever ve Kalbim Egede Kaldı dizileri ile tanınmıştır. Son olarak Eren Hacısalihoğlu Muhteşem İkili ve Kuruılu Osman gibi dizilerde yer almıştır.

Kenan Antakya’nın zengin adamlarından biridir. Tefecilik yapar. Aziz’i hiç sevmez.  

Eren Hacisalihoglu

Simay Barlas (Efnan)

Daha önce Bir Annenin Günahı dizisinde yer alan Simay Barlas Aziz dizisinde yer alarak oyunculuğa devam edecek. Zalim İstanbul dizisi ile ünlenen Simay Barlas özellikle Hayat Bazen Tatlıdır dizisi ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Simay Barlas 17 Mayıs 1998 doğumludur ve 23 yaşının içindedir. İstanbul doğumlu olan Simay Barlas ilk ekran deneyimini Paramparça dizisi ile yaşamıştır. Simay Barlas 1.66 metre boyunda, 47 kilo ağırlığındadır. Simay Barlas oyuncu Nebi Taşkan ile aşk yaşamaktadır.

Efnan güzeller güzeli bir köylü kızıdır. Babası alkolik bir adamdır; Aziz Efnan’ı bir Fransız askerinin cinsel saldırısından kurtarırken katil olmuştur.  Efnan Galip Payidar’ın halı dokuma atölyesinde çalışmış ancak maaşların düşürülmesine karşı çıkmış cesur bir kızdır. Daha sonra babası onu borçları karşılığı satmıştır; ancak Aziz onu bir kez daha kurtarmıştır bilmeden. Kendini ve tüm her şeyini kaybetmiş Aziz’in kendisine gelmesi ve yeniden hayata tutunması Efnan sayesinde olacaktır. 

simay barlas

Baran Akbulut (Mustafa)

Baran Akbulut denilince akıllara Aşk-ı Memnu dizisinde hayat verdiği Beşir karakteri gelmektedir. son olarak Yusuf karakteri ile Kuzgun dizisinde yer alsa da tutunamamıştır.

Mustafa Hataylı bir gençtir. Aziz’in ilerleyen dönemde yakın arkadaşı ve destekçisi olacaktır. Aziz dizisinde  Mustafa Payidar ailesinde çalışmış bir gençtir. 

baran akbulut

Füsun Demirel (Nadigar Payidar)

Payidar ailesinin halasıdır. İyi niyetli bir kadındır; ancak kardeşi Galip’e bir türlü söz geçiremez. 

füsun demirel de Aziz oyuncu kadrosunda kendine yer buldu. Tarihi dizi de bir anneye hayat verecek

Ayten Soykök (Handan)

Handan Dilruba’nın annesidir. Zengin koca avcısı bir kadındır. Galip Payidar ile evlenmeyi çok ister bunun için kızını bile feda edebilecek bir kadındır. Takınmayı, giyinmeyi ve kuşanmayı çok sever. 

Ayten Soykök Aziz dizisi kadrosunda yer alacak

Erdem Akakçe (Zülfikar)

Zihinsel engellidir daha 5 yaşındaki bir çocuğun bilinç seviyesine anca sahiptir. Bir gece öldürülen bir Fransız askeri ile tartışır ve sonrasında Aziz’in yerine suçlu bulanarak asılır.

Erdem Akakçe aziz dizisi oyuncusu oldu dizi de sakallı göreceğiz

Elif Sönmez (Maksude)

Maksude Aziz’in halasının kızıdır. 

elif sönmez doğduğun ev kaderindirden sonra aziz dizisi oyuncuları arasında yerini aldı

Suzan Kardeş (Azime)

Azime Aziz’in babasının sadık hizmetlilerinden biridir. 

suzan kardeş usta oyunculuğunu aziz dizisinde de sergileyecek

Haydar Köyel (Selehattin)

Haydar Köyel de kötü bir karakter ile Aziz dizi oyuncuları arasında yer alacak. Kuzgun, Sol Yanım ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizilerine yer alan Haydar Köyel İstanbul Teknik mezunudur.haydar köyel aziz dizisinde selehattin dayı olarak yer alacaktır.

Berkay Akın (Aslan)

Berkay Akın 1997 doğumludur ve 44 yaşındadır. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarında t,iyatreo eğitimini tamalamıştır. Son dönemnde ki en önemli oyunculuk deneyimi Bizim Hikaye dizisinde hayat verdiği Bakkal Asım karakteridir.

Aslan Galip Payidar’ın konağının hizmetlilerinden biridir. 

berkay akın da aziz dizi oyuncularından biri oldu dizi de fransız askeri olarak yer alacak

Özgür Onan (Aziz’in Babası)

Usta tiyatrocu Özgür Onan da Aziz dizi oyuncularından biri oldu. 1974 doğumlu Özgür Onan daha önce Bir İstanbul Masalı ve Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi dizilerde yer almıştır.

Aziz’in hasreti ile yanıp tutuşmuş dayanamamış; mal varlığı için öldürülmüş ve intihar süsü verilmiştir.

ozgur onan

Cenan Çamyurdu (Cemal)

Aziz dizisinde Cemo karakteri ile Cenan Çamyurdu yer alacak. Azime’nin eşi olan Cemal Payidar ailesinin hizmetlisidir.Cenan Çamyurdu Aziz dizisinde Cemal yani cemo karakterine hayat verecek

Fatih Şahin (Fransua)

Fransua bir Fransız komutanıdır. 

fatih şahin aziz dizisinde bir fransız askerine hayat verecek

Mehmet Avdan

Mehmet Avdan 1971 Gaziantep doğumludur ve 40 yaşındadır. Hacettepe Üniversitesinde oyunculuk eğitimini tamamlamıştır. Aktif olarak tiyatro yapmaktadır; Aziz oyuncuları arasında yer alarak büyük bir fırsat yakalamıştır. mehmet avdan aziz oyuncularından oldu dizinin seçmelerini başarı ile geçti

İmren Şengel

İmren Şengel Aziz oyuncu kadrosuna katılmanın sevincini yaşıyor. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu olan genç isim aktif olarak tiyatro ile ilgilenmektedir İmren Şengel oyuncu olarak aziz dizisinde yer aldı

Adnan BiricikAdnan Biricik aziz dizisinde bir babaya hayat verecek

Aziz Dizisinden Ayrılan Oyuncular 

Melisa Şenolsun

Melisa Şenolsun Aziz dizisi çekimleri başlamadan dizinin kadrosundan ayrıldı; Damla Sönmez Melisa Şenolsun’un yerine Aziz dizisine dahil oldu. 

Melisa Şenolsun Murat Yıldırım’ın Aziz dizisine Efnan karakteri ile kadın başrol oyuncusu olarak dahil oldu. 24 Eylül 1996 da İzmir doğumlu olan Melisa Şenolsun 24 yaşındadır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı  mezunu olan Melisa Şenolsun Umuda Kelepçe Vurulmaz, Tatlı Küçük Yalancılar  ve  Kiralık Aşk dizileri başarılı olduğu dizilerdir. 1,71 boyunda ve  25 yaşında olan Melisa Şenolsun Mehmet Ozan Dolunay ve Umut Evirgen ile aşk yaşamıştır. Nefes Nefese, Atiye ve Menajerimi Ara Melisa Şenolsun’un yer aldığı önemli dizilerdir.


Aziz Dizisi Efnan Kimdir Efnan karakterine melisa şenolsun hayat verecek

Yorum yaz

Aziz Dizi Oyuncuları Kadrosu Senaristi Yapımcısı (1 Yorum)