Azize İçin Heran Final Kararı Verilebilir. Haberler Kötü

Azize Dizisi Yayından Kaldırıldı

Azize dizisi 6. bölümü ile 28 aralık cumartesi  günü izleyicisi karşısına çıkmıştı. Azize dizisinin 7. bölümü ile verilen yılbaşı arasından sonra devam etmesi planlanıyordu; ancak Azize dizisi setine dizinin devam etmeyeceği en son 6. bölümünün yayınlandığı yıl başından sonra da 7. bölümünün bile yayınlanmayacağını ve dizinin 6. bölümü ile yayından kaldırıldığı bilgisi verildi. Bu durumda Azize dizisi final bile yapamadan ekranlara veda etti. Öte yandan dizinin ekibi, bu şok gelişme nedeniyle sette de vedalaşamadı bile. azize neden yok

Azize dizisinde işler hiç de istendiği gibi gitmiyor. Azize dizisi 19 Kasım 2019 Salı günü ilk bölümü ile izleyicisi karşısına çıkmıştı. Aradan geçen bir aylık süre de Azize dizisi reytingleri beklendiği gibi gitmedi ve Azize dizisi için gün değişikliği açıklaması geldi. Azize dizisi artık 14 Aralık 2019 Cumartesiden gününden itibaren artık cumartesi akşamları yayında olacak. Böylelikle Kanal D sadece 3 bölümde Azize dizisi için gün değişikliği kararı vermiş oldu. Azize dizisi için Kanal D’den ve yapımcı Süreç filmden bir hamle bekliyorduk ama gün değişikliği kararı beklenenden çok erken geldi. 

Aslında biz önce Süreç Film’den bir senarist veya yönetmen değişikliği yapması bekliyorduk ancak Azize dizisinin yönetmeni Türkiye’nin en yetenekli yönetmenlerinden biri olan Volkan Kocatürk yani Azize dizisinin sorunu yönetmen sorunu değil. Dizinin senaristleri de Emre Özdür, Başar Başaran ve Meryem Gültabak’tan oluşan çok yetenekli senaristlerin olduğu bir ekip. Aslında Azize dizisi senaryosu da kötü değildi ama artık ne yazık ki çok sıradan bir intikam meselesiydi. azize neden final

Azize Dizisi Kanal D’nin Gözünden Düştü

Azize dizisi için Kanal D yapımcının isteği ile gün değişikliği karar verdi ama ne yazık ki bir kere Kanal D yetkililerinin Azize’ye olan inancı kayboldu; ancak yapımcı Süreç filmin ısrarı üzerine Kanal D Azize’yi cumartesine aldı yoksa Azize dizisi sözleşmesi biter bitmez final yaparak ekranlara veda edecekti; ancak şimdi Azize’nin cumartesi akşamı için bir şansı daha kaldı.

Bu zamana kadar gün değiştiren hiç bir dizi gün değiştirerek sonuca ulaşamadı. İyi diziyi izleyici en zorlu rakiplerin karşısında bile izliyor. Trt 1’in Benim Adım Melek dizisi çarşamba akşamları tutunabilirken Azize dizisine yayınlandığı gün dolayısıyla tutunamadı rakipleri güçlü demek olmaz; şimdi Azize dizisi cumartesine alındı. Neredeyse Kuzey Yıldız dizisinde başka rakibi yok bakalım cumartesi akşamları Azize dizisi nasıl reytingler alacak.Azize final resimleri

Azize Neden Final Yapıyor?

Azize dizisi çarşamba akşamları totalde 3.6 3.9 gibi reytingler almıştı. Bu reytingler ne yazık ki Azize dizisinin maliyetini karşılayan reytingler değil Kanal D aslında çok da feci bulmamıştı Azize dizisinin aldığı reytingleri ama dizi her hata reyting kaybedince durumun çok kötüye gideceğini anladı. Azize dizisi senaristleri çok etkili üç bölüm yazmasına rağmen her hafta düşen reytingler açıkçası yapımcıyı  da korkuttu. Azize dizisi eğer cumartesi akşamları 4 ve üzeri reyting alırsa bir kaç hafta daha ömrü uzar; yok Azize dizisi cumartesi akşamı da 3. – 3.5 civarı reytingler alırsa Süreç Filmin zorunlu yayınlanması gereken bölüm sözleşmesi bitince Azize dizisi final yapacaktır. Kanal d 5 ve üzeri reytingler almayı başarır ve dizi yayınlandığı günde ilk üçe girerse Kanal D Azize dizisi için devam kararı alabilir aksi taktirde Azize dizisi için 7. bölüm final bölümü olacaktır.

Azize Ne Zaman Final Yapacak?

Tahminlerimize göre Azize dizisinin ilk 7 veya 8 bölüm haklarını satın alan Kanal D yetkilileri şu şartlar altında Azize dizisinin devam etmesini zor görüyor. Bu nedenle de elinde ki hazır bekleyen dizi yapımcılarına yeni dizilerinin hazırlıklarına başlamasını söyledi. Bir çok yapımcı da Kanal D’ye yeni dizi satmaya çalılıyor. Kanal D sevilmeyen bir diziyi alıp da zarar edeceğine hızlı personeli elinden çıkarmak istiyor.

Beni tahminlerime göre zira alınmış kesin bir final kararı yok Azize dizisinin reytingleri yükselmeyecek ve Kanal D Azize dizisi için 11 ocak 2020 de 8. bölümü ile final kararı verecektir.

Salı Akşamları Azize Yerini Hekimoğlu Dizisine Bırakacak

Kanal D Azize dizisinin yıkamadığı Kadın ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizileri liderliğini Hekimoğlu isimli doktor dizisi ile dolduracak.

Azize Dizisi Tanıtım Fragmanı

Azize İçin Heran Final Kararı Verilebilir. Haberler Kötü (2 Yorum)

  1. Çok üzüldüm şok geçirdim çukurda sevdiğim karekter beğenerek sahnelerini sevdiğim Kemal’i diziden çıkarılması hiç adil değil film izleme kaybettiyse sebebi yeni gelen saçma sapan oyuncular sokağa çıkda senarist bı sor ilintili duran o iki bayan heleki o ilintili duran akın rolü yazık oldu bu sezon çukur hiç güzel değil Aras olmasa asla izlemem