Babil Mert Kimdir? (Gürberk Polat Kimdir?)

Babil dizisi ile hayatının şansını yakalayan Gürberk Polat yakaladığı bu şansı da çok iyi değerlendiyor. Başarılı oyunculuğu ile sosyal medyada da dikkat çeken Mert karakteri Babil dizisinde senaristin yıldız yapmayı planladığı karakterlerden.

Başrollerini Halit Ergenç, Aslı Enver, Ozan Güven, Birce Akalay, Nur Fettahoğlu ve Mesut Akusta gibi çok önemli isimlerin paylaştığı Babil dizisinde hayat verdiği Mert karakteri ile çok sevilen Gürberk Polat aslında bir çok dizi de gördüğünüz ve yakından tanıdığınız bir isim değil. Gürberk Polat’ı biz Geleceğin Star’ı yarışmasında tanıyoruz. Gürberk Polat Geleceğin Star’ı yarışmasında birinci olmuş ve bir Star Tv dizisinde oynama hakkı elde etmişti. Zaten sosyal medyayı da çok aktif kullanan ve sevilen bir isim olan Gürberk Polat Babil dizisi ile yıldız olacak gibi.

Babil Mert Kimdir?

Babil dizisinde Mert işletme eğitimi alan yakışıklı, yetenekli ve zeki bir gençtir; Mert İrfan hoca okuldan atıldıktan sonra okula devam edememiştir. Babası olamayan Mert eskiden hem okuyup hem çalışsa da artık geçin o kadar zorlaşmıştır ki kardeşleri ile evde yiyecek ekmek bulamayan ve kirayı ödeyemeyen Mert okulu belli bir süre bırakmak zorunda kalmış ve çift vardiye çalışmaya başlamıştır.

Bir restoranda garsonluk yapan Mert ihraç edilen sevdiği hocası İrfan’ı restoranında görünce çok sevinir ancak İrfan’ın Egemen ile tuvalat konuşmalarını duyan Mert bu zor geçim şartlarından nasıl kurtulacağını anlamıştır. İrfan ile Egemen’in fason bir şirket kurup adam dolandırdığını anlayan Mert de bu vurgundan pay almak ister bunun içinde Egemen le İrfan’ın şirketinde çalışmak ve daha çok bilgi almak ister. İrfan ise bu yalan oyuna bir şahit daha tutmamak için Mert’i işe almak istemez ama Mert İrfan’ı tehdit eder ve duyduklarını söyler. Tek isteğim beni işe almanız der; İrfan her şeye rağmen kabul etmese de kıvrak zeka bu çocuğu kendisine benzeten Egemen Mert’i ile alarak ofis boy yapar. Mert parasını isteyen bir kaç müşteriye de yalan söyleyerek onları bağlar ve iyice Egemen’in gözüne girer.

Mert hem yakışıklı hem de zeki olunca fark etmeseler de bir çok kez İrfan ile Egemen’i ipten alan adam olacaktır.

Gürberk Polat Kimdir?

1997 doğumlu olan Gürberk Polat 2018 Ağustos ayında yayınlanan Geleceğin Starı yarışmasında erkeklerde birinci olmuş ve oynadığı skeçler de ne kadar başarılı olduğunu ispat etmiştir. 23 yaşında olan Gökberk Polat Eskişehir de doğmuş ve büyümüştür. Oyunculuk yetenekleri ile dikkat çeken Gökberk Polat bir de bu kadar yakışıklı ve karizmatik olunca Babil dizisiinden sonra da bir çok dizi de yer alabilecektir.

Gürberk Polat’ın ilk dizisi Babil dizisi olsa da Mert karakteri Gürberk Polat’ı daha ilerilere götürecek bir dizi olacaktır. Gürberk Polat kendisine gelen bir çok teklifi rolü beğenmediği gerekçesi ile kabul etmemiştir. Bu nedenle Gürberk Polat’ın Babil dizisinin başarılı olacağına inancı tamdır. blank

Gürberk Polat’ın Boyu Kilosu

Gürberk Polat 1.80 cm boyunda ve 70 kg ağırlığındadır.

Gürberk Polat’ın Sevgilisi

Gürberk Polat’ın bilinen bir sevgilisi yoktur ancak Babil dizisinden sonra fan sayısı artacaktır.