Babil Yeni Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Babil dizisi bu sezon en az 20 bölüm çekilecek ve daha sonra dizinin geleceği ile ilgili kesin karar verilecek. Babil dizisi hatırlanacağı üzere 10. bölümü ile 27 mart cuma günü Korona Virüs arasına girmişti. Babil dizisinin sözleşmesinde yer alan kalan bölümler ise 2020 2021 yeni sezonunda eylül ayında Star Tv ekranlarında olacak.

Babil dizisinde bilindiği üzere çok önemli bir değişiklik yaşandı. Ozan Güven’in yerine Babil dizisi oyuncu kadrosuna Onur Saylak dahil oldu. Onur Saylak dizi de Ozan Güven’in hayat verdiği Egemen karakterine hayat vermeye devam edecek. Babil setinde ise dizinin yeni sezona 11 eylül 2020 cuma günü başlayacağı bilgisini aldık. Peki Babil dizisinden Ozan Güven neden ayrıldı? Detaylar için tıklayınız Neden Ayrıldı

babil onur saylak resimleri

Babil dizisi yapımcısı Ay Yapım’dan yapılan açıklama ile Babil dizisinin 2. sezonunu Star TV satın aldı ve Babil dizisi 10. bölümü ile 1. sezonunu noktalamış oldu. Babil yeni sezona 11. bölümü ile başlayacak.

Babil dizisinin yeni sezonu için Babil dizisi başrol oyuncusu Ozan Güven resmi bir sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı ve Babil dizisi ekibini çok özlediğini söyleyerek ağustosta görüşmek üzere dedi. Bu da Babil dizisinin çekimlerinin ağustos ayında başlayacağını kanıtlıyor.

Babil Yeni Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Babil dizisinin yeni sezona ne zaman başlayacağı belli oldu. Babil yeni sezona 11 eylül 2020 cuma günü saat 20:45 de başlayacak. Babil dizisi yeni sezon çekimleri ise ağustos ayında başlayacak.

babil yeni sezon 11. bölüm 2020

Babil Dizisi İçin Star Tv ve Ay Yapım Pazarlığı Devam Ediyor

Babil dizisinin geleceği ile ilgili belirsizlik devam ediyor. Kadrosunda ki yıldızlar ile Türkiye’nin en pahalı dizilerinden biri olan Babil dizisinin durumu diğer dizilerden biraz farklı. Babil dizisi daha önce Bein Medya için İnternet dizisi olarak çekilmişti; ancak yayın konusunda sıkıntı yaşanınca Ay Yapım Babil’i Star TV’ye sattı. Star Tv 1.2 milyona Babil dizisini alsa da genel izleyici kitlesinde ne yazık ki çok fazla reyting alamayınca çok da mutlu olamadı.Babil Yeni Sezon 2020 2021

Babil dizisinin asıl gücü ise eğitimli kesimin çok rağbet gösterdiği bir dizi olması. Bu yönü ile Star Tv’den bir şans daha isteyen Babil dizisi bence o şansı bulamayacak. Setine korona virüs nedeniyle ara verilen Babil dizisi  2020 2021 yeni sezonunda ekranlarda olacak dizilerden

Bir çok izleyici Babil dizisinin yeni sezonun ne zaman başlayacağını soruyor. Bir çok dizi tekrar mayısta çekimlere çıkmayı düşünmüyor ve yayın hayatına yeni sezonda başlamayı planlıyor Babil dizisi de benzer şekilde haziran ayında sete çıkmayacak.

Babil senaryo anlamında da bir sezon daha zor uzayacak bir dizi. Babil dizisi çok uzun bir senaryoya sahip olmadığı için internet dizisi olarak planlanmıştı. Star TV yeni sezon onayını verince Babil dizisi senaristleri Nüket Bıçakçı ve Özlem Yücel para için dizinin senaryosunu uzatacaktır ancak o zaman da AB dediğimiz reyting kitlesi sakıza dönmüş bir dizi izlemek istemeyecek bu durumda zaten Total de reyting alamayan dizi bu sefer de eğitimli kesim yani AB’de de reyting alamayarak yeni sezonda finale mahkum kalacaktır. Babil dizisi senaristlerinin çok iyi bir senaryo yazması lazım

Babil dizisi 2020 2021 yeni sezonunda işi oldukça zor olacaktır. Bir de yeni sezonda Fox Tv cuma akşamına yeni bir dizi daha getirdiğinde Babil’in işi daha da zorlaşacaktır.

bence haziran ayında bile olsa sete çıkacak ve yeni bölümleri çekecektir. Tahminimce diyorum kesin bir şey yok ama Babil dizisi Star Tv ile anlaştığı bölümleri çektikten sonra 2020 2021 yeni sezonuna kalmadan 2020 yaz aylarında final yaparak ekranlara veda edecektir.